Los Andželas - pirmasis miestas pasaulyje, kuriame buvo sinchronizuoti visi šviesoforai
 1. Ilgas vaikščiojimas labai naudingas širdies ir kraujagyslių sistemai, nes kojų blauzdų raumenys padeda pumpuoti veninį kraują atgal į širdį. Juk dėl gravitacijos – labai lengva nuleisti kraują žemyn…
 2. Amatininkai, kuriantys persiškus kilimus, visada tyčia palikdavo juose kokį nors trūkumą. Tai buvo padaryta dėl tikėjimo, kad tik Dievas gali sukurti kažką visiškai tobulo.
 3. Pastaruoju metu populiarus veido masažas iš tiesų ne lėtina odos senėjimą, o tik malšina skausmą ir gerina veido raumenų tonusą.
 4. Remiantis Ženevos konvencija, užpulti katapultavusį pilotą yra karo nusikaltimas.
 5. Pirmasis miestas pasaulyje, kuriame buvo sinchronizuoti visi šviesoforai, buvo Los Andželas. Kiekvienas šviesoforas šiuo metu pagal gautus eismo duomenis koreguoja signalo veikimo režimą.
 6. Tigro ūsai yra tokie jautrūs, kad prieš įkandant gali tiksliai nustatyti arterijų vietą.
 7. Iš pradžių modernus oro kondicionieriaus tipas buvo išrastas siekiant sumažinti drėgmės lygį spaustuvėje, kur tai labai pablogino spaudos kokybę.
 8. Prancūzijoje kai kuriuos automobilius galima vairuoti ir neturint vairuotojo pažymėjimo. Tiesa, automobiliai taip pat ypatingi – jie turi mažą galią ir įsibėgėja iki maksimalaus 40 kilometrų per valandą greičio. Vairuoti tokį automobilį galima nuo 14 metų neišlaikius jokių egzaminų.
 9. Kartą Europos kolonizacija Amerikoje nusinešė dešimties procentų pasaulio gyventojų gyvybes.
 10. 2004 metais „McDonald’s“ sukūrė „Happy Meal“ suaugusiems, į kurį įeina salotos, žingsniamatis ir kūno rengybos DVD. Tiesa, pardavimai buvo labai menki ir eksperimentą teko apriboti. Iš pradžių projektas buvo pristatytas siekiant skatinti gyventojus daugiau judėti ir mažiau bei sveikiau valgyti.
 11. Kasmet nuo karvių išpuolių visame pasaulyje miršta dvidešimt du žmonės.
 12. Švedijoje įstatymų leidybos lygmeniu draudžiama vaikams suteikti „Ikea“ vardą.
 13. Spinduliuotė soliariume gali padidinti vėžio riziką.
 14. Nuo 1930 metų laukinių dramblių populiacija Afrikoje sumažėjo nuo dešimties milijonų iki keturių šimtų tūkstančių.

 

parengta pagal livescience.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą