Bet kuris žmogus turėtų žinoti priežastis, kodėl jis rizikuoja pasiklysti gyvenime. Mūsų kelias eina per daugybę kliūčių, o tas, kuris gali įveikti visas negandas ir nenukrypti nuo teisingo kelio, yra stiprus. Svarbu pačiam nusistatyti priežastis, lūžio tašką, kuris gali atimti gyvenimo prasmę ir tada didelė tikimybė pasinerti į būties tuštumą. Archyvo nuotrauka

Gyvenimo krizės, dideli praradimai, skyrybos, problemos – visa tai gali išmušti iš įprastų vėžių.  Grįžti į save gali būti sunku, tačiau racionaliai įvertinus šešias priežastis, kurios mus laiko  iliuzijoje, bus lengviau rasti teisingą kelią.

Bet kuris žmogus turėtų žinoti priežastis, kodėl jis rizikuoja pasiklysti gyvenime. Mūsų kelias eina per daugybę kliūčių, o tas, kuris gali įveikti visas negandas ir nenukrypti nuo teisingo kelio, yra stiprus. Svarbu pačiam nusistatyti priežastis, lūžio tašką, kuris gali atimti gyvenimo prasmę ir tada didelė tikimybė pasinerti į būties tuštumą.

 

Pirma priežastis: savęs ir savo vietos gyvenime nesupratimas

Kaip keistai tai benuskambėtų, bet mažai žmonių pažįsta save. Mes retai domimės dvasiniais klausimais, kai gyvenimas eina savo keliu. Klausimai kyla tik tada, kai nutinka kažkas nemalonaus. Ir iš esmės kyla šie klausimai: „Kodėl man taip atsitiko?“, „Dėl ko aš kaltas?“. Tačiau tai neteisingi klausimai – jie nepadės susitvarkyti gyvenimo ir išbristi iš krizės. Reikia išmokti atskirti, kas svarbu, o kas paviršutiniška. Labiau pažinti savo asmenybės puses, analizuoti vidines problemas ir suprasti, kodėl atėjote į šį gyvenimą.

Antra priežastis: kitų žmonių idealai

Kai gyvename pagal inerciją ir ignoruojame sielos poreikius, nė patys nepajuntame, kaip pradedame gyventi pagal kitų žmonių scenarijus ir nuostatas. Jeigu visuomenės paveiktam žmogui pritrūksta dvasios ir ryžto priešintis, jis pradeda laikytis primestų taisyklių, gyventi ne savo, o svetimą gyvenimą. Ir tai atima vidinę energiją ir išteklius.

Trečia priežastis: priklausomybė nuo socialinės žiniasklaidos

Socialiniai tinklai turi pražūtingą poveikį žmonių psichikai ir energijai. Nuostabiai saldus gyvenimas, transliuojamas iš išmaniojo telefono ekrano, ilgainiui sukelia tik neigiamas emocijas ir dėl to stumia žmogų į depresiją. Esame taip surėdyti, kad instinktyviai lyginame save su kitais. O jei spalvingos ir linksmos kitų žmonių nuotraukos yra pavyzdys, tai verčia jausti baisų nepasitenkinimą savimi ir savo gyvenimu.

Ketvirta priežastis: atidėti laimę vėlesniam laikui

Nors ir nenorėtume prisipažinti, bet dažnai sakome sau: „Reikia turėti  dar šiek tiek kantrybės ir būsime laimingi“. Kiekvienas turi savo kelią, kaip pasiekti laimę. Vieni įtikina save, kad bus laimingi, jei gaus naują darbą. Kiti įsitikinę, kad laimė ateis persikėlus į naują butą, o dar kiti galvoja, kad laimė aplankys meilėje. Bet tai neveikia. Laimė yra tai, kas yra čia ir dabar.

Penkta priežastis: asmeninių tikslų stoka

Pagrindinė vidinės tuštumos priežastis – asmeninių tikslų stoka. Kai gyvenime visos visuomenės primestos užduotys yra įvykdytos, o asmeninės – nesudėliotos, atsiranda dezorientacijos ir tuštumos jausmas. Todėl labai svarbu turėti savo gyvenimo planą. Pažvelkite giliau į save ir raskite savo gyvenimo prasmę.

Šešta priežastis: „ginčytis“ su Visata

Mes, patys to nesuvokdami, ginčijamės su Visata. Kai išgyvename sunkius laikus, dėl savo nesėkmių nesąmoningai kaltiname išorines jėgas. Tokie kaltinimai gali būti labai galingi, nes juos sukelia galingos destruktyvios emocijos – tokios kaip sielvartas, pyktis, netektis, skausmas, nerimas. Kai jūsų siela skauda ir kenčia, jos skleidžiama energija prasiskverbia į išorinį pasaulį ir bendrauja su Visata.

Tiesą sakant, kiekviena gyvenimo problema yra tik iliuzija. Nes negalima prarasti to, kas tikrai brangu. Galima prarasti tik tai, kas iliuziška, laikina ir kas trukdo eiti savo likimo keliu. Todėl norint nepasiklysti gyvenime, patartina ieškoti savęs šiame pasaulyje tarp aplinkos ir savo unikalių savybių. Juk kas ieško, tas visada randa.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą