Šiuo neįprastu augalu susidomėjo merginos, mėgstančios jo formą, panašią į vyriškos lyties organus. Todėl į Bokoro nacionalinį parką jos atvyksta būriais ir skina šiuos augalus, norėdamos padaryti gražių nuotraukų. Allthatsinteresting.com nuotr.

Kambodžos valdžia prašo turistų neskinti šių itin retų augalų, kurie panašūs į penį.

Kalbame apie Kambodžoje augantį augalą (Nepenthes bokorensis), kurio niekur kitur pasaulyje nėra, rašo allthatsinteresting.com.

 

Šiuo neįprastu augalu susidomėjo merginos

Oficialiai šis augalas aprašytas tik 2009 metais, nors apie juos žinoma nuo XX amžiaus pradžios (jo atradėju laikomas prancūzų gamtininkas C. Joffre‘’as, kurio herbariumas datuojamas 1904 m. sausio 14 d.).

Faktas yra tas, kad po oficialaus atidarymo šiuo neįprastu augalu susidomėjo merginos, mėgstančios jo formą, panašią į vyriškos lyties organus. Todėl į Bokoro nacionalinį parką jos atvyksta būriais ir  skina šiuos augalus, norėdamos padaryti gražių nuotraukų.

„Šiam augalui gresia pavojus. Prašau neskinti jo žiedų! – sakoma Kambodžos gamtos apsaugos ministerijos pranešime. – Džiaugiamės, kad mylite gamtą visomis jos formomis, bet neskinkite gėlių – tai pagrindinis augalo mitybos šaltinis. Be jo jis mirs“.

Kadangi Nepenthes bokorensis auga maistinių medžiagų neturtingoje dirvoje, žiedai, kurių viduje yra saldaus kvapo nektaro ir privilioja grobį (vabzdžius), iš tiesų yra būtini augalo gyvybei palaikyti.

Anot pareigūnų, jau dabar nykstantis mėsėdis augalas Nepenthes bokorensis, dar žinomas kaip „varpos muselės“, gali išnykti, jei turistai ir toliau naudos juos asmenukėms.

Todėl Kambodžos vyriausybė primygtinai prašo žmonių nustoti gaminti tokias falo formos augalų puokštes.

Socialiniame tinkle „Facebook“ Kambodžos vyriausybė neseniai pateikė keistą, bet skubų prašymą. Aplinkos ministerija, pamačiusi socialiniuose tinkluose pozuojančių jaunų moterų nuotraukas su šiais itin retais, falo formos augalais, paprašė liautis.

„Tai, ką jie daro, yra neteisinga ir prašau daugiau to nedaryti ateityje! – „Facebook‘e“ parašė ministerijos atstovas. – Ačiū, kad mylite gamtos išteklius, bet nenuimkite derliaus, kad jis neneitų perniek!“.

Aptariami augalai  Nepenthes bokorensis, kartais vadinamas „varpos augalais“ arba „varpos muselėmis“ neretai painiojami su Nepenthes holdenii  – dar retesniu augalu, kuris taip pat auga Kambodžoje. Jie daugiausia aptinkami pietvakarių kalnų vietovėse ir yra „kritiškai nykstantys“, rašoma gamtos istorijos žurnale „ Cambodian Journal of Natural History“.

Augalai yra labai pavojingi, todėl juos skinti ypač kenksminga.

Augalai atrodo „linksmai“, –  sako „Live Science“ botanikos iliustratorius François Mey.  – Tačiau jų rinkimas yra neįtikėtinai žalingas jų išlikimui. Tiesiog neskinkite šio augalo „galvučių“, nes tai susilpnina augalą. Jam reikia šių „galvučių“, kad galėtų maitintis“.

 

Panašų augalą galima pamatyti ir Nyderlanduose

Kaip rašo „The Independent“, augalai sunkiai išgyvena net ir be turistų juos skinant. Jų natūralią plėtrą labai sumažino privačios statybos, dirbamos žemės ir turizmo pramonė. Tiesą sakant, Kambodžos vyriausybė panašų prašymą išreiškė praėjusiais metais, kai 2021 metų liepą buvo sučiupta „nedidelė dalis turistų“, beskinančių šiuos augalus.

„Vis dar yra nedaug turistų, kurie netinkamai laikosi aplinkos higienos taisyklių ir kartais skina kai kurias gėles… kurios yra nykstančios rūšys, kad galėtų nusifotografuoti, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime. – Jei mylite ir žavitės šiais gražiais augalais, turėtumėte palikti juos  ramybėje, kad ir kiti turistai  galėtų pamatyti šios biologinės įvairovės grožį“.

Kambodžos vyriausybė panašų prašymą pareiškė praėjusiais metais, kai turistai buvo sugauti skinantys varpos augalus.

Tačiau  šis varpos formos augalas, kuris pastaraisiais metais sulaukė ypatingo dėmesio, nėra vienintelis . 2021 metais spalio mėnesį minios plūdo į „Leiden Hortus Botanicus“ Nyderlanduose, kad pamatytų, kaip žydi amorphophallus decus-silvae – retai žydintis „varpos augalas“, turintis „malonų pūvančios mėsos“ kvapą.

„Turėdami šiek tiek vaizduotės, jūs tikrai galite pamatyti varpą augale. Iš tikrųjų jis turi ilgą stiebą, o viršuje yra tipiškas penis su gyslomis“, – cituoja „The Greenhouse“ vadovo Rogierio van Vugto žodžius „New York Post“.

Atrodo, kad varpos augalai yra nuolatinis susižavėjimo šaltinis visame pasaulyje. Tačiau kalbant apie Kambodžos varpos augalus,  vyriausybė turi tik vieną paprastą prašymą: „Galite žiūrėti – netgi galite padaryti juokingą nuotrauką,  bet, prašome, neskinkite šių falo formos augalų“.

 

Allthatsinteresting.com nuotraukos

 

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą