Ko gero daugelis žino, kad drambliai demonstruoja stiprias emocijas, pavyzdžiui, apraudoja mirusius artimuosius ar atkeršija nusikaltėliams. Bet mažyliai drambliukai gali būti kaprizingi, kaip ir vaikai.

„Iš visų gyvūnų tikriausiai dramblys turėtų būti labiausiai gerbiamas ir mylimas, nes jis yra ne tik didžiausias sausumos žinduolis, bet ir pats emocingiausias, kaip žmogus“, – sakė vienas žinomų dramblių gynėjų Daphne Sheldrickas.

Vaizdo įraše matyti, kaip vienišas mažylis drambliukas kerta purvo kelią. Matyt, drambliukas buvo labai pavargęs nuo ilgos kelionės karštą dieną ir norėjo pailsėti. Jis nugriuvo į sausą žolę, atsisėdo, atsigulė, tada pradėjo ridentis ant žemės. Akivaizdu, kad jis nenorėjo keltis ir judėti toliau. Kol galų gale pailsėjęs drambliukas pakilo nuo žemės ir nubėgo paskui vyresniuosius.

Drambliai yra labai meilūs  savo vaikams ir nepaprastai globoja juos. Mažaisiais rūpinasi ne tik tėvai, bet ir visi bandoje esantys drambliai.

Daphne Sheldrickas, įsteigęs vieną didžiausių ir sėkmingiausių dramblių prieglaudų pasaulyje, teigė, kad nepaisant bandos darnos ir nuolatinės vyresniųjų priežiūros, drambliai žino, ką reiškia pavydas ir moka įsižeisti, jausdami neteisybę, kaip žmonių vaikai.

„Veisdami ilgaamžius gyvūnus, tokius kaip drambliai, turite turėti jėgų ir kantrybės, nes tai yra ilgalaikė ir sunki užduotis. Pavyzdžiui, kaip auginti žmogaus vaiką“, – rašė Sheldrickas, „užauginęs“ daug jaunų dramblių.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą