„Dabar esu bestselerių autorė, išgyvenimo koučingo įkūrėja, sėkminga verslininkė ir ištekėjusi. Turiu mylintį vyrą, gyvename nuostabiame užmiesčio name. Vėžys yra pokyčių katalizatorius, o esmė ta, kad šia liga gyvenimas dar nesibaigia“, - sako Curly Martin. "Twitter" nuotrauka

1992 metais  Curly Martin buvo diagnozuotas  4-os stadijos vėžys ir gydytojai pasakė, kad jai liko gyventi daugiausiai 9 mėnesius. Po dvidešimt penkerių metų britų rašytoja Curly Martin kalba apie teigiamas vėžio puses. Curly Martin yra „Life Coach“ mokymų autoritetas ir tarptautinio novatoriško bestselerio „The Life Coaching Handbook“, kuris yra pirmasis pasaulyje, parašyta gyvenimo mokymo knyga.

 

Šis dramatiškas pokytis – puikus metas iš naujo įvertinti gyvenimą

Paprastai žinia, kad serga vėžiu, visiškai sustabdo žmogaus gyvenimą, pakeičia jo kasdienybę dėl būtinybės lankytis ligoninėse, dėl chemoterapijos ir spindulinės terapijos seansų.

Šis dramatiškas pokytis – puikus metas iš naujo įvertinti gyvenimą. Įprastoje aplinkoje žmonės retai susimąsto apie savo gyvenimo tikslus ir gyvenimo būdą, nes tam nėra nei laiko, nei priežasties.

Tačiau vykstant gydymo procesui jau pradeda planuoti sau naują gyvenimą. Tai gali būti pokyčių, kurių jiems reikia, kad pasiektų to, ko seniai tikėjosi, katalizatorius. „Išnaudokite šį laiką, kad apsvarstytumėte, kas jums patinka ir ką norite pasilikti. Ir nuspręskite, ką reikia pakeisti arba visiškai atsisakyti“, – sakė Curly Martin.

Anot jos, kai iš naujo įvertinsite savo gyvenimą, jūsų mityba ir fizinis aktyvumas bus svarbiausi dalykai. Nors nėra nieko, kas sukelia vėžį, tačiau netinkama mityba ir judėjimo trūkumas gali prisidėti prie jo atsiradimo.

Įtemptas gyvenimo būdas dažnai verčia mus valgyti keliaujant. Dažniausiai tai reiškia, kad perkame jau paruoštus patiekalus, kurie gaminami mikrobangų krosnelėje. Maistinės vertės trūkumas kartu su dideliu cukraus ir druskos kiekiu daro pernelyg didelį nuolatinį spaudimą organizmui.

„Kai esate per daug užsiėmę, neturite laiko mankštai ir sportui, o tai nepadeda jūsų organizmui kovoti su infekcijomis ir ligomis“, – rašoma knygoje.

Tuo tarpu vėžys primena, kad reikia skubiai atkurti sveikatą. Chemoterapija, po kurios eina spindulinė terapija, daro šį poreikį dar skubesnį, nes jie išeikvoja organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis ir ligomis.

Atpažinti šį išsekimą ir tinkamos mitybos bei įpročių keitimo poreikį padės onkologijos specialistai.

„Po kelių chemoterapijos  seansų nusprendžiau tapti „kepėja“ – valgyti žuvį ir atsisakyti mėsos ir  iki šiol to laikausi. Taip pat pradėjau daryti lengvus pratimus ir vaikščioti savo malonumui“, – rašo knygos autorė.

Anot jos, iš pradžių tai buvo nemenkas iššūkis ir ji galėjo tik šiek tiek vaikščioti, bet ištvėrė, nes žinojo, kad  jos kūnas turi būti stiprus, kad išgyventų. „Dabar penkis kartus per savaitę einu nuo 4 iki 6 mylių ir manau, kad šie du pokyčiai buvo vieni geriausių dalykų, kuriuos padariau, kad prailginčiau savo gyvenimą“, – rašo Curly Martin.

Per tą laiką santykiai gali šiek tiek kelti nerimą, jei pastebėsite, kad kai kurie žmonės, kuriais pasitikėjote ir manėte, kad galite pasikliauti, nepateisino jūsų lūkesčių. Paleiskite juos.

Nors galite jaustis nusivylę, automatiškai tampate tyliosios vėžiu sergančių pacientų bendruomenės nariu. Šie žmonės kupini supratimo, meilės ir palaikymo. Turite naują draugų pasaulį.

 

Vėžio diagnozė taip pat leidžia suvokti savo mirtingumą

Pats vėžys – nauja patirtis, nors ir nelabai maloni. Draugai gali pasiūlyti įvairių alternatyvių gydymo būdų, tokių kaip masažas, meditacija ir sąmoningumas.

Galite prisijungti prie vėžio palaikymo grupės, kurioje daugelis narių mokosi įvairių gydymo būdų, ir galite paklausti savo naujų draugų, kas jiems padėjo.

„Man buvo pasiūlytas masažas ir pastebėjau, kad ši patirtis pakeitė mano požiūrį į savo kūną, kurio buvau pradėjusi nekęsti. Masažas leido vėl pamilti savo kūną ir tikrai padėjo pasveikti.

Vėžio diagnozė taip pat leidžia suvokti savo mirtingumą ir suteikia drąsos patirti naujų patirčių, kurių visi paprastai vengia. Galite tapti drąsūs, ryžtingi ir nebijoti rizikuoti“, – rašo knygos autorė.

Anot jos, daugelis tyliųjų vėžio bendruomenės narių šoka parašiutu, laipioja uolomis arba keliauja į tolimus kraštus, apie kuriuos anksčiau tik svajojo.

„Praėjus metams po diagnozės planavau švęsti savo keturiasdešimtmetį, nors nežinojau, ar išgyvensiu. Aš pasakiau savo šeimai, kad net jei manęs nebebus, jie vis tiek turėtų surengti vakarėlį ir švęsti mano gyvenimą“, – rašoma knygoje.

Anot knygos autorės, jei esate darbingo amžiaus, vėžio diagnozė dažnai reiškia karjeros pokyčius. Atėjo laikas iš tikrųjų pagalvoti apie tai, ką norite veikti visą likusį gyvenimą. Galite pasirinkti aistringesnę ir visavertiškesnę karjerą.

„Prieš susirgdama buvau bedarbė. Ir po to man buvo labai sunku įsidarbinti, kai mano potencialus darbdavys sužinojo, kad sveikstu nuo vėžio. Iš pradžių dėl to buvau nusivylusi ir nusiminusi, – rašoma knygoje. Neturėdama jokių alternatyvų, Curly Martin nusprendė pradėti savo verslą ir niekada neatsisukinėjo į praeitį.

„Dabar esu bestselerių autorė, išgyvenimo koučingo įkūrėja, sėkminga verslininkė ir ištekėjusi. Turiu mylintį vyrą, gyvename nuostabiame užmiesčio name. Vėžys yra pokyčių katalizatorius, o esmė ta, kad  šia liga gyvenimas dar nesibaigia“, – sakė Curly Martin.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą