Praėjus dienai po Sherrill, Suzie ir Stacy dingimo, buvo pradėtos plataus masto paieškos. "YouTube" stopkadras

Paslaptingas trijų Springfildo miesto  gyventojų dingimas 1992 metų birželį sujaudino visą Ilinojaus valstiją. Tada 47-erių Sherrill Levitt, jos 19-metė dukra Suzie Streeter ir 18-metė draugė Stacy McCall dingo tiesiog iš namų. Deja, plataus masto paieškos nedavė norimų rezultatų, o policijai šios keistos bylos nepavyksta išspręsti jau daugiau nei 30 metų, rašo „Mirorr“.

 

Dėl nežinomų priežasčių planai pasikeitė

Saulėta vasara, išleistuvės mokyklose, jaunimas įveikė dar vieną žingsnį savo savarankiško gyvenimo link. 1992 metais birželio 6 d. Springfildo mokykloje Ilinojaus valstijoje įvyko baigimo ceremonija. Jaunos merginos gavo ilgai lauktus atestatus ir nusprendė džiugų įvykį pažymėti kelione į vandens parką.

Suzie  ir Stacy planavo kelionę į Branson City su savo drauge Janelle. Ten jos ruošėsi apsistoti viešbutyje, o vėliau aplankyti vandens parką „White Water“. Dėl nežinomų priežasčių planai pasikeitė ir kelionė buvo perkelta kitai dienai.

Draugės nusprendė pernakvoti Janelles namuose, o ryte vykti į Bransoną. Atvykus į Janelle namus, draugės pamatė, kad pas merginą vieši svečiai. Tada jos nusprendė kartu vykti namo pas Suzie. Tą dieną spūsčių praktiškai nebuvo, o po kelių valandų merginos pateko į reikiamą vietą. Suzie mama, 47 metų moteris sutiko, kad draugė nakvotų jų namuose. Apie 2 valandą nakties merginos paskambino Janellei ir sutarė apie 8.00 val. ryto kartu vyks į vandens parką. Tada Janelle nė nenujautė, kad Suzie ir Stacy balsus ji girdi paskutinį kartą.

1992 metų birželio 7-osios rytą Janelle paskambino Suzie į namus, kad susitartų dėl būsimos kelionės, bet niekas neatsiliepė. Tuomet merginai tai nepasirodė keista ir ji pagalvojo, kad draugės vis dar miega.

Po kiek laiko ji vėl paskambino merginoms, bet ir šį kartą jai niekas neatsiliepė. Janelle su savo vaikinu Mike nusprendė nuvykti į draugės namus ir apie 9.00 val. jie jau buvo ten. Prie namo stovėjo trys automobiliai, o ant slenksčio – virš durų kabėjusio sudaužyto žibinto stiklo šukės. Namo durys buvo atviros, o tai privertė jus abu sunerimti.

Įėję į namą jie pamatė, kad merginų ir vienos iš jų mamos nėra. Įdomu tai, kad visi jų daiktai buvo savo vietose, o viename iš kambarių buvo įjungtas televizorius. Namuose buvo ir šeimininkės šuo, Jorkšyro terjeras, kuris aiškiai buvo kažko išsigandęs. Atrodė, kad visos trys skubiai išėjo iš namų.

 

Buvo pradėtos plataus masto paieškos

Janelle ir Mike’as nusprendė kreiptis į policiją. Jau beišeinant iš namų, išgirdo kambaryje skambantį telefoną. Mergina suskubo atsiliepti į skambutį ir, pakėlusi ragelį, išgirdo vyrišką balsą. Nepažįstamasis kalbėjo baisius dalykus ir necenzūriniais žodžiais.

Janelle padėjo ragelį, galvodama, kad kažkas čia nevykusiai pajuokavo. Nors vėliau pagalvojo, kad tai galėjo būti asmens, kuris buvo susijęs su trijų žmonių dingimu, skambutis. Praėjus dienai po Sherrill, Suzie ir Stacy dingimo, buvo pradėtos plataus masto paieškos.

Per kelias dienas buvo išdalinta apie 40 000 lankstinukų su orientacijomis į dingusiąsias. Šis atvejis greitai pasklido po visą miestą, o laikraščiai pradėjo spausdinti paslaptingomis aplinkybėmis dingusių dviejų merginų ir moters nuotraukas. Nepaisant aktyvių paieškų, jos rezultatų nedavė. Vėliau buvo keli liudininkai, kurie tą nelemtą naktį matė visas tris.

Vienos Springfildo kavinių padavėja sakė, kad birželio 7-osios naktį apie 3.00val.  ji matė visas tris kažkur einančias. Policija patikrino informaciją, tyrimo metu buvo rasti dar keli asmenys, kurie taip pat teigė naktį matę moterį su dviem merginomis. Ši informacija nebuvo patvirtinta, todėl policija ją laikė nepatikima. Po kelias savaites trukusių paieškų policijai pasirodė pirmasis įtariamasis dėl trijulės dingimo. Įtariamasis buvo Suzie brolis Barttas.

Paaiškėjo, kad kartą Barttas smarkiai susimušė su šeima ir išvyko gyventi į kitą miestą, tačiau po dešimties metų nusprendė grįžti. Jaunuolis išsiskyrė su savo mergina ir nusprendė grįžti atgal, tikriausiai, norėdamas vėl priminti senas nuoskaudas ir padaryti ką nors baisaus.

 

Tačiau ir šį kartą policija įrodymų neturėjo

Barttas ne kartą buvo apklaustas policijoje, jam buvo atlikti keli tyrimai poligrafu. Tačiau tyrimo metu paaiškėjo, kad nėra jokių įrodymų, jog Barttas dalyvavo, ir jis netrukus buvo išbrauktas iš įtariamųjų sąrašo. Netrukus šioje byloje atsirado naujų įtariamųjų.

Robertas Coxas, jis anksčiau buvo įtariamas kelių moterų žudynėmis ir netgi buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, tačiau dėl įrodymų trūkumo 1992 metais jis buvo paleistas.

Buvęs Suzie vaikinas Dustinas ir jo draugas Michaelas atsidūrė naujajame įtariamųjų sąraše. Abu vaikinai buvo linkę į vandalizmą, atkasinėjo kapus ir vogė auksinius velionių dantis. Sužinojusi, ką veikia jos vaikinas, Suzie nusprendė nutraukti santykius su Dustinu. Tyrėjų teigimu, Dustinas galėjo atkeršyti Suzie ir susidoroti su ja, jos mama ir drauge. Tačiau ir šį kartą policija įrodymų neturėjo. Įdomu tai, kad Dustinas ir Michaelas vis dar yra įtariamieji šioje dingimo byloje. Į įtariamųjų ratą pateko ir vyras, vardu Robertas Coxas.

Robertas buvo apkaltintas kelių moterų užpuolimu, o 1992 metais visiems netikėtai buvo paleistas. Dėl tvirtų įrodymų trūkumo Robertas liko laisvėje ir tais pačiais metais persikėlė į Springfildą. Būtent tai padėjo užtikrinti, kad Coxas būtų tarp pagrindinių įtariamųjų trijų žmonių dingimo byloje. Robertas buvo apklaustas policijoje, tačiau jo mergina pasakojo, kad tą lemtingą naktį jis praleido namuose su ja. Tąkart policija iš savo sąrašo išbraukė šį įtariamąjį, tačiau 1995 metais Coxas buvo suimtas už grasinimą 12-metei mergaitei ginklu.

Į kalėjimą pas Coxą atvyko žurnalistas, kuris nusprendė užduoti pora klausimų, kas tą naktį galėjo nutikti dingusiosioms ir kas dėl to kaltas. Netikėtai Coxas pasakė, kad dingusi moteris ir dvi merginos jau yra mirusios. Jis tvirtino tikrai žinantis apie jų mirtį. Tikriausiai jo draugė melavo, kad tą naktį Robertas buvo namuose ir jis visus tris nužudė.

Tačiau niekada nebuvo įrodyta, kad Robertas Coxas būtų kaip nors prisidėjęs prie trijulės dingimo.

Iki šiol Coxas vis dar atlieka bausmę Ilinojaus valstijos kalėjime, o byla taip ir liko neišnarpliota.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą