Norint išvengti greitos ejakuliacijos, naudokite sustorintus prezervatyvus, kurių storis siekia 0,08 mm. Archyvo nuotrauka

Daugelis galvoja, kad jei vyro ir moters skirtingi seksualiniai temperamentai (libido), tai tokia pora anksčiau ar vėliau žlugs.

Nėra  ir pagrįstų mokslinių tyrimų bei duomenų šia tema. Nebent atskiruose straipsniuose galima aptikti informacijos, kuriuose nurodomi tam tikri silpni, vidutiniai ir stiprūs temperamentai. Bet tai tik spėlionės, nes nėra patvirtinti rimtais duomenimis.

Aišku viena, kad temperamentui daro įtaką psichologinės problemos, kurias, beje, galima išspręsti.

Žinoma, vyro ir moters libido stiprumas gali būti skirtingas, bet tai neretai nutinka dėl atsiradusių problemų jų tarpusavio santykiuose.  Tai yra jos būna susijusios su nuoskaudomis ir neišspręstomis problemomis.  Tarkim, vyras  ką nors pažada, bet to nepadaro, tada žmona įsižeidžia ir nenori vyro. Arba žmona kritikuoja vyrą ir jis nenori žmonos. Atsiranda visiškas šaltumas ir nesidomėjimas vienas kitu.

Kita problema – hormoniniai sutrikimai. Pavyzdžiui, dėl ligos ar, vėlgi, užsitęsusių psichologinių problemų. Tai dažnai nutinka šeimose, kuriose santuoka ar santykiai  trunka nuo 7 metų ar daugiau ir kai susikaupia daugybė nuoskaudų, apmaudų ir pretenzijų vienas kitam.

Seksualiniai temperamentai gali išsibalansuoti ir dėl  sąžiningumo stokos. Tai yra žmona nori vieno, o vyras kito. Bet jie neprisipažįsta  vienas kitam ko nori, o tyli sukandę dantis ir kenčia. Ilgainiui nesulaukdami kurio nors vieno jų iniciatyvos, apskritai praranda susidomėjimą seksu.

Išvada paprasta ir aiški: niekas netrukdo susitarti tarpusavyje.

Jei vyras ir moteris myli vienas kitą, gerbia vienas kitą, jie aptars savo norus ir bandys pataisyti pašlijusią padėtį. Nepatinkantis žmonos kalbos tonas nėra kliūtis vyrui veikti arba moteriai sutikti su jo pasiūlymu pamėginti ką nors naujo.

Bet jei iš  karto nuspręsite, kad „mes esame skirtingo temperamento“, tai tik paskatins žmogų atsisakyti intymaus artumo ir nenorėti nieko išbandyti. Atrodytų patogi padėtis? Tačiau gali nutiktai taip, kad šeima atsidurs ant žlugimo ribos, susikaupus viduje nuoskaudoms ir nusivylimui.

Geriau rasti savyje jėgų ir pradėti spręsti problemą, nei kęsti tai, kas jums netinka.

 

seksologas Liudvikas Petravičius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą