Verslininkas Danas Waldschmidtas sako, kad tikroviškame pasaulyje vidutinės pastangos lemia vidutiniškus rezultatus, o lengvas gyvenimas yra tarsi tuščias. "Facebook" nuotrauka

Verslininkas Danas Walschmidtas  buvo užsimojęs atsisveikinti su gyvenimu, bet šis sprendimas visiškai pakeitė jo požiūrį, kurį jis sudėjo į knygą „Be the Best Version of Yourself” („Būkite geriausia savęs versija“).

 

  1. Nesiekite visuomenės dėmesio

Anot Dano Waldschmidto, yra žmonių, kurie pasirengę užsiimti bet kokia erezija vien dėl to, kad, pavyzdžiui, būtų rodomi per televiziją. „Taip, tikrai galite įvardyti porą dešimčių vardų. Ir yra tokių, kurie daro tai, kas jiems patinka, net jei tai neatneša pinigų ir dėmesio. Pavyzdžiui, Vincentas van Gogas per visą savo gyvenimą pardavė tik vieną paveikslą – savo draugo seseriai už maždaug 50 JAV dolerių. Iš viso jis nutapė per 800 šedevrų, iš kurių septyni –  kainavo po 1 mlrd. JAV dolerių, – rašoma knygoje. – Suvokti save tai, kas mums patinka, žinant, kad galbūt sėkmė bus tik po mirties – tai mus tikrai stiprina.

  1. Atsisakykite blizgių vaizdų

Blizgesys mus apgauna kiekvieną dieną: išsipustę žmonės kalba apie  neįtikėtiną sėkmę, pasipiktinančių verslininkų biografijos, mados žurnalai. Mums sakoma, kad galima lengvai gyventi, lengva pasiekti sėkmę. Bet juk tai netiesa.

Tikrovės pasaulyje vidutinės pastangos lemia vidutiniškus rezultatus.

Lengvas gyvenimas yra tarsi tuščias. Tiesą sakant, norint ką nors pasiekti, turite atsisakyti pasiteisinimų ir atlikti sunkesnius ir sudėtingesnius dalykus nei visi kiti. Jūs turite keltis anksčiau, padaryti daugiau, skaityti greičiau, išlikti dėmesingas, būti sąžiningas sau ir atlikti daug kitų sunkių dalykų. Kad būtumėte stiprūs, turi save užkariauti kiekvieną dieną.

  1. Padarykite tobulėjimą įprastu veiksmu

Yra puiki frazė: „Nuoseklumas yra meistriškumo ženklas“.  Norint suprasti, koks svarbus yra nuoseklumas, turite suvokti savo individualių veiksmų rezultatus. Išlikti pozityviais 20 kartų per dieną ir 15 metų iš eilės yra tarsi 109 500 galimybių sukurti laimingesnę ateitį. Kasdien pasakykite tiesą sau dar kartą  ir gausite 365 papildomas priežastis, kodėl pasitikite savimi. 22 metus skaitant vieną knygą per savaitę, sužinosite 1144 naujas idėjas iš protingiausių žmonių visame pasaulyje.

  1. Paverskite kraštutinį elgesį įpročiu

Norint pasiekti naują lygį, nereikia valandų valandas svajoti, kaip viskas bus šaunu. Reikia ekstremalaus elgesio. Šis elgesys gali pasireikšti įvairiais būdais.

  1. Pamirškite pusiausvyrą

Pusiausvyra neįtraukia kraštutinumų, tačiau tik kraštutinumai lemia tikrus proveržius. Thomasas Edisonas buvo unikalus sutvėrimas, kai per 18 mėnesių išanalizavo daugiau nei 10 000 gijų medžiagų derinių, kad veiktų lemputė. Ir jo atsidavimas lėmė didžiulę sėkmę.

Pusiausvyra riboja jūsų galimybes spindėti. Todėl net nebandykite to pasiekti.

  1. Būkite fiziškai aktyvūs

Galbūt bėgimas šaltu oru ar  per purvus ir nėra jūsų svajonė, bet būtent tai jus paskatins būti aktyviais!

Mūsų savivertę didina ne perskaitytų naujienų skaičius, o gebėjimas pasikrauti energija ir būti aktyviais. Vienas iš geriausių būdų lavinti šį įgūdį, žinoma, yra sportas! Kovokite su kuo nors ringe, eikite pabėgioti, jei imtynės jums atrodo pernelyg smurtinis sportas. Fizinis aktyvumas žymiai pagerina psichologinę nuotaiką.

  1. Ugdykite nepanašumą

Nuo vaikystės mus mokė neišsiskirti iš kitų. Mus mokė būti nuolankiais ir gerai elgtis. Kai eidavote  į mokyklą, jums pasakydavo, kad reikia su visais sutarti, net jei matote, kaip nesąžiningi žmonės naudojasi kitais savo naudai. Kol tai nesusiję su jumis, neatrodo blogai, tačiau oportunizmas ugdo aukštos kokybės vidutinybę.

Todėl būtina peržengti nepanašumo ribas. Ir tai reiškia ne tik šiek tiek pastumti. Tai reiškia suvokimą, kad ribos egzistuoja tik jūsų galvoje. Gal laikas nustatyti naujas ribas. Arba visiškai jų atsikratyti. Nuspręskite patys. Ribų išplėtimas yra paskutinis lemiamas veiksnys. Keiskitės jūs ir   keisis pasaulis. Taigi, jau šiandien tapkite kitokie.

  1. Neapsimetinėkite, kad daug žinote

Būkime sąžiningi, jūs taip pat kartais dėl baimės atrodyti kvailai neprisipažįstate, kad kažko nežinote. Mums dažnai sekasi mažiau, nei norėtume, nes apsimetame, kad žinome daugiau, nei yra iš tikrųjų. Visažinimas yra žalingiausias iš visų savęs ribojimų.

Užuot ieškoję atsakymų į klausimus, mes leidžiame laiką apsimesdami, kad juos žinome. Kam imituoti, kai gali išsiugdyti įprotį žinoti? Tai reiškia, kad  tam tikru momentu turėsite atsisakyti šios baimės nežinoti ir tiesiog pradėti gyventi taip, kaip norite.

  1. Puikūs laimėjimai retai įgyvendinami iš karto

Nereikia manyti, kad pirmą kartą skambinant pianinu Mozarto 41 simfoniją,  jūs išgirsite audringus plojimus. Suprantama, kad norint koncertuoti reikia tūkstančių valandų praktikos.

Tai kodėl mes susierziname, jei per, tarkim, šešias savaites nepavyksta įgyvendinti savo drąsiausių svajonių? Nusivylėte, jei vos po kelių bandymų nesulaukėte gerų rezultatų? Puikūs laimėjimai retai realizuojami pirmu bandymu. Tiesą sakant, tai atsitinka retai net po pirmojo šimto bandymų.

  1. Paverskite savo gyvenimą laboratorija

Nepaliaukite naršyti. Ir nuolat paklauskite savęs, ką  dar galite patobulinti savyje. Klausykite priešingų požiūrių. Įtraukite į knygų, kurias norite skaityti, sąrašą ir perskaitykite jas. Pakvieskite tris draugus išgerti kavos ir  bendraujant įsiklausykite į kiekvieno nuomonę. Įtraukite naujų žodžių į savo žodyną. Mėgaukitės muzika, sportu ar kitais pomėgiais.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą