Damiano Davidas tapo populiarus visame pasaulyje po to, kai 2021 metais gegužę jis laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą su „Måneskin“ grupe

2021 metų „Euroviziją“ laimėjusios grupės „Måneskin“ pagrindinis atlikėjas Damiano Davidas vėl prisivirė košės.

 

Internautai rado naujų priežasčių  nerimauti dėl dainininko elgesio

Damiano Davidas tapo populiarus visame pasaulyje po to, kai 2021 metais gegužę jis laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą su „Måneskin“ grupe. Jau po pirmojo pasirodymo scenoje dainininkas sulaukė tūkstančių gerbėjų palaikymo, tačiau jau tada jiems kilo klausimų vokalistui. Juk kai kurie žiūrovai nusprendė, kad solistas iškart po pasirodymo vartojo draudžiamas medžiagas. Tačiau ši prielaida pasirodė neteisinga – netrukus grupės solistas atliko narkotikų testą ir jis pasirodė neigiamas. Tačiau dabar internautai rado naujų priežasčių  nerimauti dėl dainininko elgesio.

Mat klausytojai įžvelgė rasizmo ir prievartos elementų „Måneskin“ kūryboje.

Birželio viduryje grupė „Måneskin“ pravedė tiesioginę transliaciją „Tiktok‘e“, kur surengė gyvą koncertą savo gerbėjams. Anot „Newsline“, jie pusvalandį transliavo iš tuščios Berlyno salės, kur atliko septynias dainas. Pasirodymas prasidėjo hitu „Zitti E Buoni“, su kuriuo rokeriai laimėjo „Euroviziją“, o po to atliko Madcono dainos „Beggin“ ir Kanye Westo „Black Skinhead“ koverį.

Tai buvo paskutinė daina, kuri sukėlė gerbėjų nepasitenkinimą, nes „Yeh“ hite yra įžeidžiančių žodžių „coon“ ir „c-slur“ (šiurkštūs juodaodžių žmonių apibūdinimai). Damiano Davidas niekaip nepakeitė šių išsireiškimų, bet vietoj tos pačios reikšmės žodžio „nigga“, jis dainavo „people“ (liet. „žmonės“).

Nepaisant to, kad šias eilutes parašė ne pats italas, o Kanye Westas, internautai nusprendė, kad  „Måneskin“ grupės solistas neturėjo imtis tokios dainos atlikimo. Arba bent jau turėjo atsiprašyti, kai sužinojo, kad padarė klaidą.

 

Sukėlė prieštaringas mintis tarp klausytojų, kai ši grupė sulaukė šlovės

Šio solisto gerbėjai ir tiesiog internautai paliko  apie jį įvairiausių atsiliepimų socialiniuose tinkluose.

„Dėl žodžių „slur“ ir koverio  „Black Skinhead“, manau, kad šios dainos neturėtų atlikti baltaodis atlikėjas. Ir esu tikras, kad Damiano ir kiti grupės „Måneskin“ dalyviai to nesuprato, bet tai nėra pasiteisinimas. Tikiuosi, kad jie pasimokys iš savo klaidų. Turėtume apie tai kalbėti, norint ką nors pakeisti. Nesu ekspertas, bet manau, kad jie turėtų atsiprašyti. Tačiau „Måneskin“ turi suprasti, ką jie padarė blogai ir kad tai nepasikartotų“, – rašo Ali.

„Kodėl baltaodis Damiano Davidas pamanė, kad gali apskritai  atlikti „Black Skinhead“ koverį?“, – klausia Megan.

„Ar galite pasakyti, ar „Måneskin“ turi el. pašto adresą? O gal mes galime kažkaip paprašyti jo atsiprašyti kitaip? Taip pat svarbu pasakyti jam, kad jis nebegali dainuoti „Black Skinhead“, nes tai įžeidžia kai kuriuos žmones“, – rašo „gaby is waiting 4 the må mv“.

Kiek anksčiau muzikos mylėtojai piktinosi kita daina, kuri taip pat buvo grojama gyvai iš Berlyno salės. Kūrinys „Wanna Be Your Slave“ („Aš noriu būti tavo vergas“)  buvo išleistas 2021 metais kovo mėnesį ir sukėlė prieštaringas mintis tarp klausytojų, kai ši grupė sulaukė šlovės. Kai kuriems gerbėjams kompozicija patiko, kitiems kilo klausimų dėl dainų tekstų: „Aš noriu būti tavo vergas, noriu būti tavo šeimininkas. Aš žinau, kad tu manęs bijai. Noriu priversti tave mylėti mane, tada tave mesiu. Noriu tave nervinti, noriu tave išvaduoti, bet esu per daug pavydus “, – dainuoja Damiano Davidas.

Kai kurie gerbėjai eilutes „Noriu būti tavo vergu“ interpretavo kaip kultūrinį pasisavinimą.

„Jaučiuosi nejaukiai, kai baltieji žmonės sako, kad jie nori būti kieno nors vergais…“, – parašė vienas komentatorius.

Kiti grupės gerbėjai šią dainą laikė prievartos ir smurto prieš moteris propaganda.

„Taip, ypač aš noriu būti tavo vergu. Tipiškas ir ne mažiau šlykštus šiam įžeidžiančių santykių romantizavimui ir BDSM praktikai, kuri kenkia moterims“, – parašė dar vienas komentatorius.

 

Nepalaikė savo kolegės, vilkėdamas netinkamus marškinėlius

Bet tuo staiga išpopuliarėjusio atlikėjo išsišokimai nesibaigia. Kita internautų pasipiktinimo priežastis buvo Damiano Davido marškinėliai su amerikiečių estrados dainininkės Britney Spears atvaizdu, kuriuos jis vilkėjo 2021 metų vasarą, vaikščiodamas po Romą. Dizaineriai spaudai pasirinko įžymybės nuotrauką, padarytą jai nusiskutus galvą 2007 metais.

Prisiminkime, kad 2021 metų birželio pabaigoje Amerikos garsenybė pasakojo, kaip ji pastaruosius 13 metų gyveno globojama savo tėvo – Jameso Spearso. Pasak dainininkės, ją kamavo nenutrūkstama prievarta ir visiška tėvų kontrolė: Britney negalėjo tvarkyti savo gyvenimo, finansų ir karjeros, nes tėvas neleido atsisakyti koncertų.

Taigi, dabar internautai kaltina Damiano Davidą, kad jis nepalaikė savo kolegės, vilkėdamas netinkamus marškinėlius.

„Tai velniškai bjauru“, – parašė vienas.

„Nei lašelio empatijos, užuojautos ir situacijos siaubo supratimo. Tik „rofl“. Sąmoningas tokių marškinėlių pirkimas yra baisus dalykas“, – parašė kitas.

„Vietoj to atviro pasityčiojimo galėjai apsivilkti „FreeBritney“ marškinėlius“, – rašo katiahawkeye .

Ir tuo dar viskas nesibaigia. Damiano Davido vaizdo įrašas su šunimi, pribloškė ne vieną jo gerbėją.

Internautams klausimų kelia ne tik rokerio dainos ir drabužiai, bet ir jo elgesys, nes jie pastebėjo jame zoofilijos apraiškų.

Mat gerbėjai pamatė vaizdo įrašą, kuriame atlikėjas atliko nepadorius veiksmus su „Måneskin“ bosistės Viktorijos De Angelis šunimi. Iš pradžių vaizdo įrašas atrodo juokingas ir netgi mielas, nes  Damiano  iš pradžių pabučiavo  į nosį naminiam gyvūnui, vardu Čili, tačiau pabaigoje, kai šuo ketino nueiti, garsenybė staiga nusprendžia pajuokauti. Jis pakyla nuo žolės, ant kurios sėdėjo, ir kelis kartus pajudino klubus, tarsi imituodamas seksą.

Vaizdo įrašas pasirodė grupės „Instagram‘o“ puslapyje ir greitai išplito internete.

Komentatoriai vienbalsiai nusprendė, kad toks elgesys su gyvūnu yra nepriimtinas.

„Na, tai tikrai bjauru“, – parašė Rina.

„Pamaniau, kad pagaliau atsirado atlikėjas, kuris groja puikią muziką ir jis nėra problemiškas ar bent neišmeta kažko nemalonaus … Bet ne…“, – paliko įrašą dar vienas.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas, socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą