Būkite budrūs, stebėkite aplinką, įskaitant tai, kas yra priekyje ir kas už jūsų. Paprašykite savo vaikų eiti gatve be ausinių! Juk gali negirdėti iš paskos važiuojančio automobilio ar žmonių. Archyvo nuotrauka

Nors kai kurie įsitikinę, kad jiems niekada nereikės pabėgti nuo užpuolusio gatvėje ar lifte nusikaltėlio, šuns, merginai gelbėtis nuo prievartautojo, bet gyvenime nutinka visko, taip pat ir  grėsmingų situacijų. Pateikiame keletą praktinių patarimų, kaip apsisaugoti ir kaip elgtis tokiais atvejais. Apskritai, saugokite save ir savo artimuosius!

 

  1. Niekada nerodykite baimės!

Niekada! Kad ir kaip bijotumėte. Visada elkitės taip, lyg viskas būtų gerai. Neleiskite savo kūnui įsitempti. Atpalaiduokite gerklę, kad jūsų balsas skambėtų natūraliai. Bet, svarbiausia, apsimeskite esantys abejingi, tarsi nekreiptumėte dėmesio į viską!

Atiduokite užpuolikui pinigus! Nes pasakydami nusikaltėliui, kad neturite pinigų, jie gali tapti agresyvesni. Gyvybė ir saugumas yra svarbiausia.

Taip pat įvertinkite situaciją: jei vis dėlto per daug nerimaujate, tada kelkite daug triukšmo. Jei kas nors bando atimti jūsų daiktus, kuo garsiau rėkite ir bėkite. Mėginkite šauktis pagalbos! Bėgti nuo užpuoliko su peiliu visada geriau, nei bandyti jį nuginkluoti. Ir nesvarbu, kaip pasitikėtumėte savo savigynos įgūdžiais.

  1. Jei jus užpuola šuo

Sustokite ir imkite kalbinti puolantį šunį. Ir jis sutriks, nes dauguma šunų iš prigimties bijo žmonių. Niekada nebėkite nuo agresyvaus šuns, nes tai akimirksniu įjungs grobio instinktą.

  1. Vaikščiokite pakėlę galvą

Tai ne tik leidžia geriau stebėti, kas vyksta aplinkui, bet ir parodo, kad pasitikite savimi. Vaikščiojant nuleidus galvą, atrodo, kad žmogus yra silpnas, bejėgis, todėl puikus taikinys norintiems apiplėšti ar apvogti tokį žmogų.

  1. Vaikščioti gatvėje užsidėjus ausines nėra gera idėja

Niekada nesinaudokite bankomatu, užsidėjus ausines, o jei dėvite striukę su gobtuvu, niekada neužsidėkite jo. Būkite budrūs, stebėkite aplinką, įskaitant tai, kas yra priekyje ir kas už jūsų. Paprašykite savo vaikų eiti gatve be ausinių! Juk gali negirdėti iš paskos važiuojančio automobilio ar žmonių. Blogiausiu atveju naudokite vieną ausinę.

  1. Nesustokite ir nekalbėkite su nepažįstamais žmonėmis

Aukos dažnai sustoja ir įsitraukia į  pokalbį, nes jaučia spaudimą. Jei esate priversti ką nors pasakyti, darykite tai praeidami, bet nesustokite. Visada parodykite pagarbą, net jei su jumis ir nemandagiai kalbasi. Niekada nepulkite žmogaus, norėdami jam paprieštarauti, jei jis ką nors pasakė jums nemalonaus dėl jūsų išvaizdos, odos spalvos, rasės ir panašiai.

  1. Jei nepažįstamas žmogus prašo pasakyti, kiek yra laiko

Niekada neišimkite savo išmaniojo telefono ar kitos madingos programėlės patikrinti. Ir būtinai įspėkite savo vaikus! Nes nereti atvejai, kai iš vaikų taip atimami visiškai nauji išmanieji telefonai.

  1. Jei esate mergina ir jus bando išprievartauti

Pirma mintis visada būna rėkti ir bėgti. Bet jei prievartautojų yra keli, pasakykite jiems, kad sergate AIDS ar kuria nors venerine liga. Tokais atvejais melas labai padeda.

  1. Kai pirmą kartą įeinate į salę, teatrą, iš karto žiūrėkite, kur yra išėjimai

Prisiminkite, kur yra išėjimai! Žinodami juos, galite išgelbėti jūsų ir jūsų artimųjų gyvybes nelaimės atveju. Aptarkite „kas būtų, jei“ scenarijus su savo vaikais ir paaiškinkite jiems, ką daryti, jei staiga liktų vieni viešoje vietoje.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą