Mokyklos darbuotojai paprašė mokinių registruoti kassavaitinius gerus darbus. Norėdami tai padaryti, jie buvo paprašyti vesti „gerumo dienoraštį“, kuriame pasirašydavo jų tėvai. "Facebook" nuotrauka

Malonus elgesys su kitais yra vienas labiausiai naudingų dalykų, kuriuos galime padaryti vieni kitiems. O pagalba kitiems, gali būti naudinga mūsų pačių psichinei sveikatai. Tai  ne tik pagerina  emocinę savijautą, bet ir netgi naudinga mūsų fizinei sveikatai.

 

Nusprendė atsisakyti namų darbų gerų darbų labui

Anot psichologų, paprasti geri darbai gali padėti: sumažinti stresą, pagerinti emocinę būseną,

pagerinti fizinę sveikatą, suteikti bendrumo jausmą ir mažinti izoliaciją, atsikratyti neigiamų jausmų.

Viena Airijos mokyklų ėmėsi unikalios iniciatyvos, siekdama paskatinti savo mokinius lavinti emocinius įgūdžius. Mokyklos vadovybė nusprendė atsisakyti namų darbų gerų darbų labui. Šiuo neįprastu pasiūlymu mokykla sugalvojo švęsti Kalėdų dvasią. Per savaitę mokykloje mokiniai padarė įvairių gerų darbų.

Pirmadienis

Mokiniai buvo paprašyti bendrauti su vyresniu žmogumi, kad pagerintų jo savijautą.

Antradienis

Vaikai buvo paprašyti patys atlikti namų ruošos darbus.

Trečiadienis

Vaikų buvo paprašyta daryti impulsyvius gerumo veiksmus.

Ketvirtadienis

Mokinių buvo paprašyta pasirūpinti savo psichine gerove.

Be to, mokiniai buvo skatinami dalyvauti ir bendradarbiauti su kitomis klasėmis atlikti kolektyvinius gerumo veiksmus, naudingus bendruomenei.

 

Šiame pasaulyje nėra žmogaus, kuriam nepadėtų gerumas

Mokinių buvo paprašyta įsigyti dienoraščius geriems darbams įrašyti. Mokyklos darbuotojai paprašė mokinių registruoti kassavaitinius gerus darbus. Norėdami tai padaryti, jie buvo paprašyti vesti „gerumo dienoraštį“, kuriame pasirašydavo jų tėvai. Pedagogai taip pat sukūrė „gerumo krepšelį“. Vaikai į jį meta užrašus su teigiamomis mintimis.

Renginys neabejotinai pakeitė moksleivių atostogų sezoną. Pirmą kartą jie atostogas praleido nesivargindami kasdien atlikti įprastų namų darbų! Vietoj to jiems buvo leista dalyvauti veikloje, kuri suteikė vaikams gerą nuotaiką.

Mokykla yra žinoma dėl savo unikalių iniciatyvų ugdyti mokinių įgūdžius.

Airijos mokyklos direktorius socialiniuose tinkluose paaiškino, kodėl vadovybė pateikė tokį pasiūlymą.  „Deja, ne visi gali džiaugtis Kalėdomis. Vieni vieniši, kiti liūdi, treti trokšta, nes kažko neturi, o kažkas tiesiog nesimėgauja švente. Tačiau šiame pasaulyje nėra žmogaus, kuriam nepadėtų gerumas, o tokio poelgio džiaugsmas yra tas, kad jis nieko nekainuoja“, – parašė mokyklos vadovas.

Jis taip pat padėkojo mokinių tėveliams už paramą jo iniciatyvai.

Direktorius taip pat teigė, kad mokyklos vadovybė nori įskiepyti mokiniams tokias vertybes kaip dosnumas ir gerumas. „Jei daugiau mokyklų imsis panašių iniciatyvų, pasaulis tikrai taps geresnė vieta gyventi“, – tvirtino mokyklos direktorius.

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą