Atleiskite tiems, kas jus įžeidė ar įskaudino Tai tik padės buvusiems, esamiems ir būsimiems santykiams. Nebūkite užkietėję, pažabokite savo pasididžiavimą ir eikite į priekį. Ilgainiui tai jums bus tik į naudą. Archyvo nuotrauka

Jūsų dėmesiui išsamus sąrašas, kuris padės pakeisti jūsų gyvenimą į gerąją pusę.

 

  1. Gyvenkite savaitgalio laukimu

Suplanuokite ką nors įdomaus vakarui po darbo. Imkitės hobio, susitikite su draugais, tiesiog atitraukite mintis nuo kompiuterio. Tada kasdienybė nustos skausmingai temptis laukiant savaitgalio.

  1. Pirkite tik kokybiškus daiktus

Kartais prastos kokybės drabužius  apsirengiate 2-3 kartus, o paskui jie renka dulkes spintoje. Geriau pirkti daiktus, kurie tarnaus ilgai, net jei jie brangesni.

  1. Rūkymas kompanijoje

Paprastai žmonės nelaiko savęs rūkančiais, jei nerūko kasdien. Tačiau jei tai darysite bent retkarčiais, padidinsite riziką susirgti širdies ligomis ir vėžiu, jau nekalbant apie blogą burnos kvapą, blogą odą ir švaistomus pinigus.

  1. Neprisiriškite prie susiklosčiusios draugystės

Kuo arčiau trisdešimtojo gimtadienio, tuo draugų dažniausiai lieka mažiau. Bendravimas su bendraklasiais ir bendrakursiais po truputį blėsta, ir tereikia su tuo susitaikyti.

Nekaltinkite savęs. Skirkite daugiau laiko ir pastangų santykiams su tais, kurie jus vertina.

  1. Neikite gulti vėlai

Dauguma eina miegoti kiekvieną dieną skirtingu laiku, dažniausiai labai vėlai. Tai kenkia miego kokybei. Raskite jums tinkantį miegojimo laiką ir jo laikykitės.

  1. Pamirškite kambarinius augalus

Kambarinės gėlės sukuria jausmą, kad bute gyvena suaugęs atsakingas žmogus. Bet jei jau turite, nepamirškite  bent palaistyti.

  1. Pasikliaukite medžiagų apykaita, o ne treniruotėmis

Norint pasiekti rezultatą, reikia treniruotis bent tris kartus per savaitę. Dėl to kartais geriau sveikai maitintis ir tuo pačiu sureguliuoti medžiagų apykaitą, padedančią atsikratyti nereikalingų kilogramų.

  1. Keiskite dažniau paklodes

Geriau miegokite ant šviežių paklodžių. Tai taip pat leidžia jums jaustis taip, lyg jūs kontroliuojate savo gyvenimą. Reikia tik šiek tiek pastangų, bet jūs būsite labai patenkinti.

  1. Gerkite tik gerą vyną

Daugelis žmonių senstant stengiasi sumažinti alkoholio vartojimą. Pagalvokite apie tai, ką geriate. Atrodo, kad brangus vynas skanesnis ir dažniausiai geriamas rečiau. Galbūt tai suteiks jums reikalingos paskatos.

  1. Pasikliaukite kažkieno drabužių skoniu

Jau turėtumėte turėti savo stilių ir supratimą, kokie dalykai geriausiai atspindi jūsų esmę. Žinoma, galite pasikonsultuoti su mados žinovais ar draugais, išmanančiais apie madą, bet neleiskite, kad jūsų artimieji ar partneris nupirktų jums drabužių. Apsipirkite vieni, eksperimentuokite ir laikui bėgant atrasite  sau geriausią variantą.

  1. Vertinkite laiką, praleistą su draugais

Gyvenime užtenka trumpo laiko tarpo, kai yra galimybė kur nors išvažiuoti su draugais. Tačiau ilgainiui sukuria šeimas, o laiko draugams lieka vis mažiau. Taigi mėgaukitės buvimu su jais ir nelaikykite tos draugystės kaip savaime suprantamo dalyko.

  1. Santykiuose neatsisakykite to, ko nusipelnėte

Nustokite aukoti savo interesus santykiuose. Nepersekiokite žmogaus, kuris akivaizdžiai jumis nepakankamai domisi.

  1. Darote dalykus, kurių neprivalote daryti

Gyvenimas per trumpas, kad gaištumėte laiką dalykams, kurių nesinori. Pavyzdžiui, neturėtumėte eiti į vakarėlius ar renginius vien todėl, kad tariamai turite ten būti.

  1. Rūpinkitės savo psichine sveikata

Valgydami ir mankštindamiesi turėtumėte jaustis patenkinti, o ne kalti. Jei jūsų požiūris į fizinę sveikatą turi įtakos jūsų psichinei būklei, laikas iš naujo nusistatyti prioritetus.

  1. Nesilaikykite madingų dietų

Geriau visada valgyti teisingai. Galbūt per didžiąsias metų šventes priaugsite porą kilogramų, bet tuomet jų numesite be didesnio vargo. O laikydamiesi dietų labiau kenkiate kūnui.

  1. Išnaudokite nuolaidas ir akcijas

Tai daugiausiai galima padaryti prekybos centruose. Tai nereikalauja daug pastangų, tačiau duoda gana pastebimą naudą. Net ir nedidelės nuolaidos ar akcijos pravers, nes  ilgainiui sutaupysite nemažai pinigų.

  1. Išmokite gaminti

Studentams tiks pusgaminiai ir greitai paruošiami makaronai, tačiau vyresniam žmogui toks variantas jau atrodo liūdnas. Išmokite gaminti įprastą maistą.

  1. Leiskite laiką su žmonėmis, kuriems jūs patinkate

Nešvaistykite savo energijos žmonėms, kurie jūsų nemėgsta. Ir nebandykite priversti jų pamėgti jus. Geriau praleiskite laiką su tais, kurie jus myli. Išmokite vertinti žmones, kurie priima jus tokį, koks esate.

  1. Kaskart eidami į parduotuvę nepirkite plastikinių maišelių

Žinia, kasmet išmetamo plastiko kiekis didėja. Apsvarstykite galimybę atsisakyti vienkartinių maišelių, kad kiek įmanoma sumažintumėte poveikį aplinkai. Geriau nusipirkite daugkartinį pirkinių krepšį ir nešiokitės su savimi: tai geriau gamtai ir ilgainiui sutaupysite pinigų.

  1. Nuolat pasitikrinkite savo sveikatą

Daugelis yra tingūs reguliariai tikrintis savo sveikatą. Tačiau kalbant apie lytiniu keliu plintančių infekcijų (LPI) tyrimus, geriau nejuokauti.

  1. Neplanuokite prieš daug laiko

Realiai įvertinkite savo galimybes ir nesutikite su viskuo, kad vėliau nereikėtų atsisakyti. Iki 30 metų žmonės dažnai suplanuoja laiką prieš mėnesius, o po to tenka nusivilti paskutinę minutę. Ir stenkitės greitai reaguoti, kai susitarsite dėl bendrų planų.

  1. Nesistenkite visiems įtikti

Bandydami įtikti visiems, tik pavargsite. Kiti gali būti laimingi, bet jūs ne. Nespauskite savęs iki išsekimo. Draugai supras, jei kartais būsite užsiėmę ar tiesiog norėsite pailsėti nuo visų.

  1. Mėnesio pabaigoje venkite likti be pinigų

Stebėkite, kur išleidžiami pinigai ir ką galite sutaupyti. Dabar yra daug programų, kurios padeda valdyti savo finansus ir išleisti mažiau.

  1. Taupykite pensijai

Kuo anksčiau pradėsite, tuo daugiau sukaupsite iki pensijos. Jei iki 30 metų nepradėjote taupyti,  pats laikas tai padaryti.

  1. Lyginkite drabužius

Susiraukšlėję drabužiai sukuria įspūdį, kad jūs dar nepaaugote ir laukiate, kol mama juos išlygins.

  1. Neatidėliokite sunkių pokalbių

Kuo vyresnis, tuo dažniau turėsite juos pradėti. Geriau sukaupti drąsą ir pasikalbėti. Laisvės ir lengvumo jausmas, kuris atsiras po to, vertas patirto diskomforto.

  1. Neapgaudinėkite savęs

Bulvės tikrai yra daržovė, bet jos nepadės numesti svorio. Bėgimas ant bėgimo takelio, kai nuolat žiūrite į telefoną, gali būti nelengva vadinti treniruote,  nes iš to mažai naudos. Jūs tai darote dėl savęs, o ne dėl kitų, todėl įdėkite visas jėgas.

  1. Nekelkite sau nepasiekiamų tikslų

Nustokite investuoti į tikslus, kurių neįmanoma pasiekti. Tikslas turi būti aiškus, išmatuojamas ir turėti terminą.

  1. Praleiskite daugiau laiko su tėvais

Senstant supranti, kad šeima – svarbiausias dalykas gyvenime. Nekalbėkite apie savo darbą. Dažniau skambinkite tėvams, papietaukite kartu ar praleiskite savaitgalį su jais.

Draugai ateina ir išeina, bet šeima lieka su jumis visą laiką.

  1. Paskambinkite vyresniems giminaičiams, seneliams

Jie negyvens amžinai. Ir gailėsitės, kad nepasikalbėjote su jais, kol turėjote galimybę. Taigi, eikite ir paskambinkite savo močiutei. Tai neužims daug jūsų laiko, bet ją labai nudžiugins.

  1. Grąžinkite daiktus, kurie jums nepatinka

Nepatingėkite  juos grąžinti, jei kažkas jums netinka. Priešingu atveju šis daiktas tik užims vietą ir bus nenaudojamas.

  1. Niekada nelyginkite savo gyvenimo su kieno nors kito gyvenimu

Žmonės socialiniuose tinkluose skelbia tik tai, ką nori parodyti kitiems. Šios nuotraukos neatspindi tikrojo jų gyvenimo. Nepamirškite to, kitaip jūsų pačių  gyvenimas visada atrodys blogiau.

  1. Nebijokite kalbėti apie savo sunkumus

Gerai pripažinti, kad jums sunku. Dažnai apsimetame, kad viskas gerai dėl socialinio spaudimo. Tačiau nelaikykite neigiamų emocijų savyje – tai tik pablogins situaciją.

  1. Gerkite daugiau vandens

Paprastai išgeriame ne daugiau kaip vieną stiklinę vandens, taip pat daug arbatos ar kavos. Net ir ištroškę kartais tingime atsigerti vandens. To nedarydami, kenkiate savo odai, inkstams ir visam organizmui.

  1. Visą savaitgalį negulėkite ant sofos

Žinoma, savaitgaliais norisi tiesiog atsipalaiduoti, bet kartais reikia kur nors išeiti. Būkite aktyvūs, užsiimkite hobiu, išeikite į gamtą ar trumpą kelionę.

  1. Atleiskite tiems, kas jus įžeidė ar įskaudino

Tai tik padės buvusiems, esamiems ir būsimiems santykiams. Nebūkite užkietėję, pažabokite savo pasididžiavimą ir eikite į priekį. Ilgainiui tai  jums bus tik į naudą.

  1. Venkite vakarėlių iki paryčių

Su amžiumi atsigauti nuo to tampa vis sunkiau.  Todėl pasilikite vėlyvus nakties barų lankymus tik retoms ir ypatingoms progoms.

  1. O ryte kankintis dėl pagirių

Nėra nieko blogiau, kaip visą savaitgalį praleisti kavinėje ar alaus bare.

  1. Neatidėkite valymo tol, kol prasidės pelėsis

Jūs neprivalote valyti kiekvieną dieną, kad jūsų namai būtų švarūs. Tiesiog retkarčiais išplaukite vonią ir išmeskite šiukšles. Nebus taip gėda ką nors pasikviesti pas save.

  1. Daugiau laiko skirkite skaitymui, o ne televizoriaus žiūrėjimui

Žiūrėdami kasdien serialus, tikrai nebūsite savimi patenkinti, nes nieko naujo neišmoksite ir netobulėsite. Tačiau skaitymas tuo pačiu atpalaiduoja ir išmoko kažko naujo. Perskaitę knygą pajusite, kad padarėte kažką naudingo sau.

  1. Neikite į „McDonald‘s“ naktį

Ypač vilioja vakare išgėrus su draugais. Tačiau vargu ar kūnas jums už tai padėkos.

  1. Pasirūpinkite savo dantų sveikata

Valykite dantis du kartus per dieną, naudokite siūlą ir reguliariai apsilankykite pas odontologą. Dantys, skirtingai nei nagai ir plaukai, neatauga.

  1. Geriau nieko nei bet ką

Dažnai atrodo, kad tokiame amžiuje visi jau yra sukūrę šeimas, o jūs vieninteliai likote be poros. Bet jūs neturite dėl to kentėti. Geriau būti vienam, nei kurti šeimą iš nevilties.

Nesijaudinkite, jei jums nepasiūloma susitikti pažinčių programėlėse. Arba žmogus, su kuriuo bendraujate, neatsako kelias dienas. Jei jam tai būtų svarbu, jis taip su jumis nesielgtų. Nesistenkite kurti santykių per jėgą – tegul viskas vystosi natūraliai.

  1. Naudokite kremą nuo saulės

Senstant, odos priežiūra tampa dar svarbesnė. Ir ne tik tada, kai esate paplūdimyje. Dermatologai pataria reguliariai tepti apsaugos nuo saulės priemones, taip pat ir šaltuoju metų laiku.

  1. Nesukite galvos, ką kiti galvoja apie jus

Tai tik energijos švaistymas.

  1. ​​Gyvenimas be ilgalaikio plano

Idealiu atveju iki to laiko jau turėtumėte suprasti, ko norite iš gyvenimo. Kiekvienų metų pradžioje pagalvokite apie pagrindines savo gyvenimo sritis, kad suprastumėte, ką reikia keisti. Tai padės sutelkti dėmesį į esminius dalykus ir pereiti prie savo laimės idėjos.

  1. Negalvokite, kad viską žinote ir išmanote

Dvidešimtmečiams atrodo, kad jie jau viską žino ir išmano. Kuo vyresnis, tuo labiau supranti, kad tai netiesa. Todėl būkite atviri naujiems potyriams ir patarimams.

  1. Neverta per dažnai atsiprašinėti

Mes linkę atsiprašyti net tada, kai nepadarėme nieko blogo. Todėl per dažnai vartojami tokie žodžiai tampa toksiški. Atpraskite nuo šio įpročio. Prašykite atleidimo tik tada, kai jaučiatės kaltas.

  1. Nepamirškite svarbių datų

Pradėkite vesti kalendorių ir metų pradžioje užsirašykite visas svarbias datas ir įvykius, kad nieko nepamirštumėte. Nesvarbu, ar tai bus popieriuje, ar programėlėje, svarbiausia, kad jaustumėtės patogiai.

  1. Nepirkite kavos kiekvieną rytą

Kai ryte laiko mažai, kavos pirkimas atrodo logiškas. Pamažu tai tampa rytinio ritualo dalimi. Bet jei sudėsite tam išleistus pinigus, jų gali pakakti atostogoms. Ruoškite kavą namuose ar biure,  ir per tam tikrą laiką sutaupysite nemažai pinigų.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą