Tėvai taip pat turėtų įsikalti į galvas, kad kelyje jie tampa dvigubai ar net trigubai atsakingesni – juk už jų neatsakingumą vienokiu ar kitokiu laipsniu bus atsakingas prie vairo sėdintis vairuotojas. Bet svarbiausia, kad nukentės jų vaikas. Archyvo nuotrauka

Motinoms, stumiančioms vėžimėlius  keliuose, taip pat galioja atitinkamos kelių eismo taisyklės, kurias privalu laikytis. Pirmiausiai dėl vaikų saugumo.

Nereti atvejai, kad kai kurie tėvai su vežimėliais gali staiga išvažiuoti į kelią tarp ar  iš už stovinčių automobilių. Anot specialistų, didžiausias pavojus yra tai, kad vežimėlis yra žemiau nei bet kuris automobilis, o vairuotojas, pėsčiųjų zonoje judėdamas net leistinu 20 km/h greičiu, gali nespėti sureaguoti. Jie rekomenduoja vežimėlius stumiančioms mamoms visada būti atsargiomis ir laikytis kelių paprastų, bet svarbių taisyklių.

  1. Visada prisekite vaiką saugos diržais

Visi vežimėliai yra su saugos diržais. Jaunesniems vaikams. Patartina vaiką susegti petnešėlėmis ant pečių, nes daugelis vikrių mažylių gali nuimti dirželius ir bandyti išlipti iš vežimėlio.

  1. Niekada nekirskite kelio su vežimėliu, jei vaizdą užstoja stovintys automobiliai

Pirmiausia turite žiūrėti į važiuojamąją dalį, kad įsitikintumėte, jog nėra automobilių. Manoma, kad saugiau pereiti kelią, vežant vežimėlį  ties savo šonu arba už savęs. Nors  vežant už  savęs  gali būti  ginčytinas, nes nekantrūs vairuotojai, sustoję prie posūkio, kad praleistų mamą su vežimėliu, tiesiog pajuda  ir gali užkabinti vežimėlį. Kaip variantas: paimkite vaiką ant rankų, vežimėlį geriau vežkitės iš paskos.

  1. Nekirskite kelio kalbėdami telefonu

Kalbėdami telefonu esate išsiblaškę ir negalėsite greitai reaguoti kritinėse situacijose.

  1. Sustoję visada laikykite vežimėlį ant stabdžių

Jei sustojote prie šviesoforo ar kitoje vietoje, tai yra sustojote planuotai, užtraukite vežimėlio stabdį. Gerai, kai vežimėlyje yra rankinis stabdys. O ilgesniam laikui sustodami visada naudokite kojinį stabdžio pedalą.

  1. Naudojant šviesą atspindinčias juosteles, jūsų pasivaikščiojimai bus saugesni

Šviesą atspindinčiomis juostomis „papuošti“ vežimėliai tamsoje bus gerai matomi vairuotojams. Dažnai vežimėlių gamintojai į vežimėlių tekstilę montuoja šviesą atspindinčias juostele. Be to, tokias šviesą atspindinčias juosteles galima nusipirkti atskirai ir priklijuoti prie vežimėlio.

Tėvai taip pat turėtų įsikalti į galvas, kad kelyje  jie tampa dvigubai ar net trigubai atsakingesni – juk už jų neatsakingumą vienokiu ar kitokiu laipsniu bus atsakingas prie vairo sėdintis vairuotojas. Bet svarbiausia, kad nukentės jų vaikas.

Įspėjame: vaizdo įraše girdėti necenzūrinė leksika.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą