Gineso rekordų knygos atstovai 2021 metais spalio viduryje oficialiai patvirtino pasaulio rekordą dėl aukščiausios moters titulo, kuris buvo suteiktas jau 24 metų Rumeysai Gelgi ir kurios ūgis – 215,16 centimetro. "YouTube" stopkadras

Turkijoje užfiksuotas naujas pasaulio rekordas – būtent čia gyvena aukščiausia planetos mergina, jos ūgis – 2 metrai 13 centimetrų. Beje, šioje šalyje gyvena ir aukščiausias pasaulio vyras, ir galima tik spėlioti –  tai  atsitiktinumas ar sutapimas? Kodėl turkai užauga neįprastai aukšti? Tačiau pati rekordininkė Rumeysa Gelgi negalvoja apie sutapimus ir tiesiog džiaugiasi nauju titulu.

 

Niekas į ją negali žiūrėti iš aukšto

Rumeysa Gelgi gyvena Turkijoje. Kai jai  buvo 17 metų ir ji dar mokėsi mokykloje  – 2015 metais

jai buvo suteiktas aukščiausios pasaulyje paauglės vardas. Mergaitė nuo vaikystės augo aiškiai greičiau nei visos jos bendraamžės.

Mergina gyvena su tėvais, taip pat su broliais ir seserimis, ir visi jie yra normalaus ūgio. Apskritai toks neįprastai didelis augimas yra ligos pasekmė, tai vadinama Weaverio sindromu. Be to, merginos kūno dalys yra neproporcingai didelės.

Natūralu, kad būdama daugiau nei dviejų metrų ūgio Rumeysai kelia daug vargo ir skausmo – ji sunkiai, per skausmą juda, padedama specialių vaikštynių. Tačiau Rumeysa laikosi puikiai, stoiškai įveikia savo ligą ir stengiasi  neprarasti optimizmo ir teigiamo nusiteikimo.

„Man patinka skirtis nuo visų kitų“, – sakė Rumeysa ir pridūrė, kad niekas į ją tikrai negali žiūrėti iš aukšto, o prekybos centruose prekes pasiekia net iš aukščiausių lentynų.

Aukštaūgės turkės pėdų dydis atitinka 47-o numerio vyro batų dydį. Ji taip pat turi didžiules rankas. Tačiau pati Rumeysa atrodo liekna. Kai ji atsisėda ant  minkštasuolio, jai patogiau kalbėtis su šalia stovinčiomis normalaus ūgio moterimis – jos tampa maždaug tokio paties ūgio. O šalia vaikų Rumeysa atrodo tiesiog nuostabiai – penkerių metų mergaitės beveik nesiekia  jos kelių.

Gineso rekordų knygos atstovai naująją rekordininkę sutiko itin šiltai, pabrėždami, kad pripažįsta ir sveikina visus nestandartinius pasaulio žmones, o ypač tuos, kurie, kaip ir Rumeysa, stovi tvirtai ir nepraranda realybės. Kadangi už visų titulų ir sertifikatų slypi kita gyvenimo pusė,  nes mergina  pradeda kiekvieną dieną  jausdama viso kūno skausmą ir baigia ją taip pat su skausmu.

Juk Rumeysos liga yra genetinė, itin reta, o radikalaus ir veiksmingo Weaverio sindromo gydymo kol kas nėra. Jei Rumeysa Gelgi ir toliau augs tokiu pat tempu, greičiausiai ji aplenks net aukščiausią pasaulio vyrą, savo garsųjį kraštietį turką, vardu Sultonas Kosenas, kurio ūgis siekia 251 cm.

Beje, aukščiausias žmogus pasaulyje yra amerikietis Robertas Wadlowas, kurio ūgis siekė 272 cm. Šis rekordas užfiksuotas dar 1940 metais.

Tuo tarpu Rumeysa Gelgi džiaugiasi savo rekordu ir aukščiausios planetos merginos titulu. Ir jei anksčiau bendraamžiai leisdavo sau juoktis iš jos ūgio, tai dabar pasaulinė šlovė ir populiarumas merginą pavertė tikra žvaigžde.

 

Gydytojai patikino, kad ji daugiau nebeaugs

Žinoma, daug kas nori būti aukštaūgiai. Ypač vyrai.  Bet retas susimąsto, kad tai taip pat gali būti  ir tikra problema! Todėl  tikrai nepavydėkite aukščiausiai merginai pasaulyje, nes jos gyvenimas yra nelengvas. Jai labai sunku judėti. Rumeysa beveik nevaikšto pati. Ji dažniausiai vežama neįgaliojo vežimėlyje. Jei ji ir išdrįsta atsistoti ant kojų, tada vaikščiodama pasikliauja vaikštyne. Drabužių ir batų turkei  taip pat rasti labai sunku. Dėl šios priežasties drabužiai ir avalynė gaminami pagal užsakymą. Užtat turkė juokaudama kiekvieną kartą stengiasi priminti, kad pasaulyje nėra daug žmonių, galinčių į ją žiūrėti iš aukšto. Ir ji gali lengvai pasiekti  knygą iš aukščiausios lentynos savo namuose. Bet gydytojai patikino, kad ji daugiau nebeaugs.

Kai turkė pirmą kartą pateko į  Gineso rekordų knygą, ji suprato, kad žmonės domisi jos istorija, todėl pradėjo atkreipti jų dėmesį į savo ligos tyrimą. Pasak Rumeysos, paprasti praeiviai į ją žiūri susidomėję, o kai kurie net palaiko.

Gineso rekordų knygos atstovai 2021 metais spalio viduryje oficialiai patvirtino pasaulio rekordą  dėl aukščiausios moters titulo, kuris buvo suteiktas jau  24 metų  Rumeysai Gelgi ir  kurios ūgis – 215,16 centimetro.

Gelgi tai antrasis toks rekordas – 2014 metais ji oficialiai buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip aukščiausia paauglė pasaulyje.

„Bet koks trūkumas gali  tapti privalumu, todėl svarbu priimti save tokį, koks esi, suvokti savo potencialą ir daryti viską, ką sugebi ir gali“, – sakė mergina, atsiimdama sertifikatą iš Gineso rekordų knygos.

Ji pati jau seniai gyvena pagal šią taisyklę ir savo populiarumu naudojasi  tik norėdama padėti kitiems retomis ligomis sergantiems žmonėms. Rumeysa Gelgi  yra labdaros organizacijos narė, programuotoja, aktyvistė bei pranešėja įvairiuose forumuose ir renginiuose.

„YouTube“ vaizdo įrašas, stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą