Pasaulyje gyvuoja daugybė legendų ir tradicijų, dėl kurių atsiranda visokiausių daiktų. Kartais jie būna susiję su religija, o kartais – tik pramoginiais tikslais.

Vienas populiariausių suvenyrų pasaulyje yra „piggy bank“. Kodėl būtent šis naminis gyvūnas buvo pasirinktas pinigų taupykle?

 

Manoma, kad Kinija yra „piggy bank‘ų“ gimtinė

Iš tikrųjų iki šiol neaišku šio suvenyro kilmė. Bet manoma, kad Vokietija yra laikoma „piggy bank“ kūrėja, nes XVII amžiuje pinigų taupyklės buvo mažo formato konteineriai.  Į juos buvo metami  pinigai įvairioms išmokoms. Paprastai ant jų būdavo užrašomas pinigų surinkimo tikslas. Be to, šių konteinerių nebuvo galima atidaryti nepažeidžiant, kaip ir dabartinių „piggy bank‘ų“.

Tuo tarpu kiti galvoja, kad Kinija yra „piggy bank‘ų“ gimtinė. Pirmiausiai dėl to, kad Kinija ilgą laiką garsėjo molio ir porceliano gaminiais. Keramikos gaminiai atsirado ten neolito laikotarpiu, todėl logiška, kad būtent šioje šalyje buvo galima išrasti indus pinigams laikyti. Kita vertus, kiaulės Kinijoje visada buvo gerbiamos, nes jos buvo laikomos pinigų ir klestėjimo simboliu.

Trečioji pinigų dėžučių kilmės versija yra šių produktų pasirodymas Malaizijoje. Nyderlanduose yra viena privati ​​kolekcija, kurioje gausu įvairių  „piggy bank‘ų“ pavyzdžių.

Šių taupyklių ypatumas yra tas, kad jie pagaminti Malaizijoje ir siekia daugiau nei pusantro tūkstančio metų.

Vis dėlto tiksli „piggy bank‘ų“ išradimo data lieka nežinoma, todėl galima daryti tik prielaidą. Kiekvienais metais šių produktų kūrimas tapo vis sumanesnis. Iš pradžių buvo naudojami tik puodeliai, o po to pradėta gaminti specialius indus ir gaminti juos vaisių ar gyvūnų pavidalu.

Graikijoje buvo rasti „piggy bank‘ai“ įvairių daiktų pavidalais. Mokslininkai nustatė, kad jie buvo pagaminti maždaug IV amžiuje prieš Kristų. „Piggy bank‘ai“ buvo vaizduojami vaisiais, o vėliau – namais. Pavyzdžiui, senovės Romoje taupyklės buvo kuriamos kriaušės formos.

Viduramžiais taupyklės nebuvo populiarios. Žmonės mieliau užkasdavo savo santaupas į žemę. Tačiau net ir tuo metu, kai buvo pradėti gaminti „piggy bank‘ai“, žmonės neskubėjo jų pirkti ir taip taupyti pinigus.

 

Kiekviena taupyklė turėjo savo prasmę

XX a. pradžioje Vokietijoje buvo rasta kiaulės formos taupyklė. Tyrėjai nustatė, kad ji buvo pagaminta XIII a.

Vėliau, XVII amžiuje, „piggy bank‘ai“ pasirodė pelėdų, šunų ir voverių pavidalu. Bet jie nebuvo tokie populiarūs kaip kiaulė. Nepaisant to, jie taip pat buvo labai perkami. Kiekviena taupyklė turėjo savo prasmę. Pavyzdžiui, jei norite tinkamai tvarkyti savo santaupas, turėtumėte pasirinkti pelėdą. Norėdami greitai sutaupyti, nusipirkti voverės formos taupyklę.

Kita vertus, kiaulė buvo naudojama gerovei padidinti.

Bet yra nuomonių, kad „piggy bank‘as“ išpopuliarėjo dėl neteisingo tarimo ar dėl sąsajų su kitu žodžiu. Bet dabar tai paneigia faktas, kad „piggy bank‘ai“ kiaulių pavidalu buvo rasti skirtingose ​​planetos vietose ir  skirtingais metais.

Pavyzdžiui, Anglijoje „piggy bank‘ai“ buvo gaminami iš raudono molio. Jie buvo vadinami „pygg“ indeliais. Dėl žodžių „pygg“ ir „pig“ sutarimo gamintojai pasinaudojo rinkodaros triuku ir ėmė juos gaminti kiaulių pavidalu. Taip XIX amžiuje atsirado taupyklė „piggy bank“.

Be to,“ piggy bank“ yra įprastas žodis ir reiškia visus „piggy“ bankus, neatsižvelgiant į jų formą. Nors taupyklė yra įprasta, dabar yra daugybė „piggy bankų“ ir  kitų gyvūnų pavidalu variantų.

 

parengta pagal quora.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą