Miegas vis dar yra vienas iš mažiausiai ištirtų psichologijos ir fiziologijos reiškinių. Bet yra išsiaiškinti  bent keli intriguojantys faktai, kurie neseniai tapo žinomi mokslininkams.

Miego aiškinimas yra  dar paslaptinga teritorija mokslininkams. Tyrėjai vis dar nėra tikri, kas vyksta mūsų smegenyse miegant, kas verčia sapnuoti ir ką reiškia sapnai. Tačiau pastaraisiais metais mokslas atrado keletą dalykų apie tai, kas nutinka mūsų smegenims, atsidūrus Morfėjo glėbyje.

  1. Pažįstami kvapai padeda formuoti smegenyse prisiminimus bei pagerina mokymosi rezultatus.
  2. Netikėtas kūno krustelėjimas ar truktelėjimas užmiegant, ne retas reiškinys. Tai visiškai nekenksminga ir vadinama „hipnotizuojančiais trūkčiojimais“.

3.Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad grojant pučiamaisiais instrumentais padeda greičiau užmigti ir gerina miegą, nes  stiprina raumenis, susijusius su kvėpavimu.

  1. Išanalizavus žmogaus kasdienius bioritmus, išsiaiškinta, kad natūraliausias dienos miego laikas yra nuo 14 val. iki 16 val. Nors popietės miegas yra palankesnis sveikimui, bet šiek tiek poilsio apie vidurdienį skatina kūrybiškumą.
  2. Tyrimai parodė, kad DEC2 geno mutacija suteikia galimybę kai kuriems žmonėms gerai išsimiegoti po keturių valandų miego per naktį. Tyrėjai pabrėžė, kad taip trumpai miegant, organizme nepastebėta jokio šalutinio poveikio.
  3. Bet tokių, kuriems pakanka gerai išsimiegoti tik kelias valandas, pasaulyje – ne daugiau kaip 5 proc. Daugumai žmonių reikia 8 valandų miego. Bet apie 30 proc. žmonių neleidžia sau miegoti ilgiau nei šešias valandas per naktį.
  4. Viena teorija apie tai, kodėl turime miegoti, teigia, kad miego metu mūsų smegenys „užsako“ dienos metu patirtus prisiminimus ir įspūdžius. Atrodo, kad mes galime susitvarkyti su prisiminimais apie nemalonius ar traumuojančius įvykius sapnuose.
  5. Kai kurie tyrėjai, naudodami smegenų veiklos analizę, sugebėjo rekonstruoti vaizdo įrašus, kuriuos žmonės žiūrėjo „YouTube“ dienos metu. Mokslininkai įsitikinę, kad nebe toli diena, kai tokia technika padės iššifruoti sapnus.
  6. Tyrinėtojai nustatė, kad jei per daug miegosite (pavyzdžiui, kelias dienas iš eilės eisite miegoti anksčiau ir vėliau kelsitės, nei įprastai), miego perteklius nebus labai juntamas.
  7. Jei 12 naktų iš eilės miegosite tik 6 valandas, jūsų kūnas bus tokios pat būklės kaip ir 0,1 proc. alkoholio kraujyje – ne visai rišli kalba, sutrikusi pusiausvyra ir atmintis. Kitaip tariant, 12 naktų miego stygius yra lygus apsvaigimui nuo alkoholio.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą