"Kaip negeriančios mažumos narys, aš nuoširdžiai piktinuosi tokiais klausimais kaip antai „kaip smagiai praleisti laiką be alkoholio?“. Gera nuotaika, harmonija ir noras suteikti kitiems teigiamą nuotaiką yra žmogaus viduje“. Archyvo nuotrauka

Žurnalas „Enter“ kalbėjosi su tais, kurie bare užsisako tik arbatos ar kavos. Taip pat sužinojo, kada žmonija galėtų pereiti į visiškos blaivybės režimą.

 

Michaelas , 25 metai

verslininkas, muzikantas

„Alkoholio nevartoju jau kelerius metus, todėl pradėjau greičiau mąstyti ir reaguoti, priimti subalansuotus ir efektyvesnius sprendimus. Tiesiog kažkada supratau, kad alkoholis žmogui ir visai visuomenei neduoda nieko pozityvaus, neteikia jokio malonumo. Taip, ir tai brangu.

Žmonės gali be galo kalbėti apie tai, koks skanus gali būti alus ar vynas. Bet paimkime, pavyzdžiui, gerą juodą kavą – jos skonių gama ir aromatai daug platesni. Jei manote, kad be alkoholio linksmintis sunku, tereikia pagalvoti, kad tuo metu linksminatės ne jūs, o apsvaigęs protas. Pasirodo, tuo metu žmogus nevaldo savo kūno ir proto visu šimtu procentų. Jis mano, kad tik įsipylęs alkoholio gali gauti reikiamų emocijų, kuris jų ir suteikia. Be to,  pats šis efektas yra patogiai paslėptas po posakiu „alkoholis atpalaiduoja“. Tiesą sakant, tam tikra prasme tai yra silpnumo rodiklis: jūs negalite gauti to, ko norite iš savęs ir savo kūno be papildomų stimuliatorių. Bet tai tik mano nuomonė“.

Nargizas, 23 metai

Nuomonės formuotojas

„Niekada nevartojau alkoholio, nes nesupratau, kodėl turėčiau tai daryti: neskanu ir brangu. Jei žmogus nemoka linksmintis be nuotaikos „pakėlėjų“, greičiausiai jis turi kokių nors problemų.  Tokiu atveju alkoholis tikrai nepadės, o tik pablogins.

Retai užmezgu naujas pažintis, o žmonės, su kuriais jau seniai bendrauju, žino mane, todėl  nesistebi. Kartais vakarėliuose sutinku labai girtus žmones: jie sužino, kad aš negeriu, ir žagsėdami sako: „Gal tu ateivis?!“. Tai mane erzina. Būdamas 14-15 metų, kai susiradau draugų ne mokykloje, daugelis stebėjosi, kad manęs netraukia  alaus skardinė, o dabar jau nebesistebi tokiu mano požiūriu į alkoholį. Šia tema tikrai niekas nebandė ironizuoti, nors ir kai kas pokštavo: „Kas negeria, tas nesilinksmina“ arba „blaivaus vairuotojo paslauga“.

Man nekyla jokių pagundų išgerti alkoholio  – jis manęs visiškai netraukia. Girti žmonės man yra gana nemalonūs ir visą savo „suaugusį“ gyvenimą stengiuosi laikytis kategoriško požiūrio į juos. Kaip negeriančios mažumos narys, aš nuoširdžiai piktinuosi tokiais klausimais kaip antai „kaip smagiai praleisti laiką be alkoholio?“.  Gera nuotaika, harmonija ir noras suteikti kitiems teigiamą nuotaiką yra žmogaus viduje“.

Ashley, 22 metai

studentė

Mamos auklėjimas suvaidino didelį vaidmenį mano požiūriui į alkoholį: ji sugebėjo įtikinti, kad aš net neturėčiau noro gerti. Jei atvirai, vis dėlto buvo vienas gurkšnis šampano Naujųjų metų išvakarėse. Tuo pačiu mūsų šeimoje niekada nebuvo alkoholio draudimo: atvykus svečiams tėvai galėjo sau leisti išgerti.

Nesuprantu klausimo: „Kodėl tu nevartoji alkoholio?“. Savo ruožtu norėčiau ir aš užduoti vieną klausimą: „Kodėl žmonės geria?“.  Neturiu jokios priežasties pasakyti „ne“,  bet tai tiesiog mano sąmoningas pasirinkimas. Beje, mano draugai nemėgsta juokauti šia tema. Provokacijų, žinoma, buvo, bet aš į viską žiūriu ramiai ir tiesiog nuleidau tai juokais.

Atostogų be alkoholio privalumai yra tai, kad neprarandate kontrolės: galite atsipalaiduoti, o kai reikia – sėsti prie vairo ir važiuoti namo. Ir kitą dieną viską prisimeni. Netgi vakarėliuose pasitaikydavo atvejų: nepažįstami žmonės kartais galvodavo, kad esu išgėrusi. Bet iš tikrųjų aš tiesiog neturiu jokių kompleksų, kurie trukdytų šokti ar dainuoti iki soties.

Man nereikia alkoholio, kad atsipalaiduočiau – užtenka geros muzikos ir kompanijos, taip pat gardaus maisto. Svarbu išmokti pastebėti aplinkui gražų ir įdomų dalykų, o ne alkoholį paversti linksmybių katalizatoriumi. Esu tikra, kad kiekvienas gali tai padaryti“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą