Motina vaiką pratina nuo mažens prie taurelės. Socialinių tinklų nuotrauka

Paauglių, kurie dažnai geria alkoholį, smegenų srityse yra mažiau pilkosios medžiagos, susijusios su atmintimi, savikontrole ir sprendimų priėmimu, rašo „Science News“.

Tai išsiaiškino, atlikę tyrimą, Rytų Suomijos universiteto mokslininkai. Jų tyrime dalyvavo 62 jauni savanoriai, kurie nesirgo psichikos ligomis.

Dalyviai, sulaukę 13 metų, o po 5 ir 10 metų, užpildė anketas. Jie atsakė į klausimus apie alkoholio vartojimą. 35 savanoriai piktnaudžiavo alkoholiu paauglystėje, pavyzdžiui, gėrė 4 kartus per savaitę ar daugiau arba gėrė rečiau, bet dideliais kiekiais. Likę 27 dalyviai problemų dėl alkoholio neturėjo.

Savanoriai nesiskyrė nerimo lygiu, asmenybės sutrikimais, nevartojo narkotikų. Tačiau dalyviai, kurie piktnaudžiavo alkoholiu, dažniau rūkė cigaretes. Be to, smegenų skenavimas parodė, kad savanoriai, kurie turėjo problemų su alkoholiu, turėjo mažiau pilkosios medžiagos keliose smegenų srityse.

Ekspertai nėra tikri dėl priežastinio ryšio egzistavimo. Gali būti, kad pilkosios medžiagos kiekio mažėjimą lemia genetiniai veiksniai, o būtent dėl ​​pilkosios medžiagos trūkumo žmonės piktnaudžiauja alkoholiu. Tačiau mokslininkai pastebi, kad paauglystėje smegenys aktyviai vystosi. O alkoholis gali trukdyti šiam procesui ir sukelti destruktyvų poveikį.

“YouTube” vaizdo įrašas

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą