Antrasis moterų paauglystės laikotarpis prasideda 40–45 metų amžiaus. Jam dažniausiai būdingi nereguliarūs ciklai, prakaitavimas naktimis ir kiti ne itin malonūs dalykai, kuriuos sukelia hormonų lygio pokyčiai. Hormoniniai pokyčiai šiuo metu gali būti tokie drastiški, kad moteris gali būti kaprizinga kaip ir paauglė. Archyvo nuotrauka

Gyvenimas toli gražu nėra paprastas ir dažnai nėra teisingas. Jei dabar jūsų gyvenime atsirado juodasis periodas, pasinaudokite šiais patarimais. Padėtis  gal ir nepagerės, bet jūs tikrai galite pažvelgti  į visa tai daug lengviau, rašo psychcentral.com.

 

  1. Pradėkite viską iš naujo

Išeikite iš pažįstamų rato. Rizikuokite. Darykite tai, prie ko dar nesate įpratę. Kad ir kiek patirties, praktikos, pasitikėjimo, pripažinimo, pinigų, talento turėtumėte, bet kiekvieną kartą siekiant naujų aukštumų, kaskart lipant į sceną, kaskart atsisukant į artimuosius – vienokiu ar kitokiu laipsniu bus baimė. Tai yra gerai. Tai reiškia, kad jūs vis dar gyvas. O tai reiškia, kad reikia eiti į priekį. Per baimę. Užuot bandę visiškai jo atsikratyti.

  1. Gyvenimas be pokyčių neegzistuoja

Stabilumas yra iliuzinis. Mes nuolat judame. Mes nuolat keičiamės išorėje ir viduje. Šie procesai nenutrūksta nė sekundei. Ir netgi yra daug sekundžių kaip matavimo priemonė. Procesai vyksta kiekvieną akimirką.

  1. Greitas yra lėtas, bet be pertraukos

Nereikia greito, intensyvaus, kieto, labai galingo. Pakanka tik reguliariai. Svarbiausia – išlaikyti ritmą. Po truputį, bet nuosekliai ir stabiliai. O po kurio laiko iš išorės jis atrodys kaip greitas, intensyvus, kietas ir labai galingas.

  1. Kurti daugiau nei vartoti

Beviltiškas vartotojo gyvenimas, puošniai įpintas į reikšmingą išvadą: „Viskas gerai, bet nieko gero“. Žmogus turi ką nors padaryti. Savanoriškai ir su meile. Tai yra jo psichinės sveikatos formulė. Įdomu tai, kad tai vienintelis būdas mėgautis vartojimu, kuris jo nesunaikins. Šį procesą galima laikyti sveika psichine medžiagų apykaita.

  1. Šiandien yra tai, ką darei ir galvojai vakar

O rytoj – tai, ką darai ir galvoji šiandien. Šią frazę reikia kartoti kaip mantrą, kol pasieksite tašką, kad jūsų tėvai nėra susiję su jūsų suaugusiųjų problemomis. Šiaip jie nekalti, kad tavo galvoje nuo vaikystės įstrigusio rekordo nėra kam pakeisti.

  1. Nėra jokių garantijų

Pagrindinė Visatos taisyklė, pagal kurią reikia savarankiškai priimti visus savo sprendimus ir planus.

  1. Slaptų žinių, galinčių ką nors pakeisti, era baigėsi

Atėjo informacijos higienos era. Jau penkerius metus žinios nėra pagrindinė laimėjimų ir prasmingo egzistavimo valiuta. Internetas juos nuvertino savo prieinamumu. Gebėjimas sutelkti dėmesį į užduotį ir neišlieti susidomėjimo – štai kas valdo. Ir šis įgūdis tiesiogiai priklauso nuo informacinės erdvės, kurios šiandien yra visur. Kuo daugiau žodinių šiukšlių aplink, tuo silpnesnis dėmesys. Kuo daugiau kitų žmonių minčių, tuo tylesnis jūsų balsas. Nuolatinis buvimas interneto sraute atrofuoja gebėjimą suvokti save, pakeičiant esmę sampratomis.

  1. Džiaugsmas ir malonumas nėra tas pats dalykas

Šio jausmo pobūdis yra labai trumpalaikis ir neatsiejamai susijęs su vėlesniu nepasitenkinimu, nuoboduliu, sotumu ir naujos porcijos troškimu. Nebaisu neigti sau malonumų, baisu nepažinti džiaugsmo.

  1. Kančia egzistuoja

Juk Buda buvo teisus. Kančia egzistuoja. Visi kenčia. Ir tie, kurie nieko neturi, ir tie, kurie turi viską. O kas nepakentės šią minutę, tam skaudės kitą, kai tik pasikeičia dolerio kursas, įvyksta teroro išpuolis, gauna atsakymą, kad nepatinka, nesulaukia atsakymo į žinutę, negauna pinigų  ir taip toliau. Kančia egzistuoja.

  1. Ne visi gali būti laimingi

Ar visi gali būti laimingi? Taip, žinoma! Bet tai teoriškai. Praktiškai stabiliai laimingi, tai yra ramūs, subalansuoti, palaimingi, jei norite, gali būti tik tie, kurie turi prieigą prie proto disciplinos. Kieno protas sugeba išlaikyti džiaugsmo pusiausvyrą ne tik ramybėje, bet ir nemalonių situacijų atvejais. Priešingu atveju, visos nesibaigiančios priežastys, dėl kurių jūs buvote įskaudintas, jus apims skausmas, susierzinimas ir nerimas.

  1. Džiaugsmas yra proto pusiausvyra

Kai dieną ir naktį svajoji apie didelę šviesią meilę, draugišką šeimą, įdomų pelningą verslą, galimybę dirbti sau, o ne kitam, gyvenimą, kupiną kelionių, atrodo, kad visgi tu turi kažkokį supratimą. Taip, dabar jūs iš esmės nepatenkintas, taip, kažkas gali jus išvesti iš proto, taip, jūs kenčiate. Taigi, tai suprantama. Bet jūs žinote, ko siekti. Žinote, kur yra jūsų apčiuopiamas nuolatinis džiaugsmas, žvelgdamas į tokias viliojančias svajones. Džiaugsmas yra visiškos subalansuotos dvasios ramybės būsena, kuri pasiekiama išsivaduojant iš aklų (automatinių) šio proto reakcijų.

  1. Vaisiai yra ne rūgštus, o šarminis maistas

Jei moksliškai švieži prinokę vaisiai ir beveik visos daržovės sukelia šarminę organizmo reakciją ir padeda neutralizuoti jame esantį rūgščių perteklių, o krakmolas, cukrus, mėsos gaminiai, riebalai, aliejai, pieno produktai, atvirkščiai, rūgština organizmą.

  1. „Mano kūnas pats žino, kas jam geriausia“

Tai yra viena klastingiausių proto spąstų. Alkoholiko organizmas nori prisigerti, rūkorius – cigaretės, mūsų organizmas trokšta šokolado ir gruzdintų bulvyčių. Kaip protas gyvena automatinėmis reakcijomis, neleisdamas žmogui elementariai progresuoti savo gyvenime, taip ir kūnas paklūsta įpročiams ir chaotiškiems troškimų impulsams.

  1. Mityba veikia ne tik mūsų kūną, bet ir protą

Kaip ir alkoholis, kuris pastebimai pakeičia mūsų sąmonę, ją pribloškia, kai kurie produktai turi panašų poveikį. Tačiau ne taip ryškiai ir dažnai nesąmoningai. Maistas gali sulėtinti ir defokusuoti galvą, susilpninti kontrolę, suvokimo galią ir suvokimo aiškumą. Šiek tiek „rūko“ būsena tampa normos lygiu, leidžiančiu žmogui pamiršti, ką iš tikrųjų reiškia lengvumas ir aiškumas. Labiausiai „nemokamas“ maistas yra šviežios daržovės ir vaisiai, taip pat augalinis maistas ir grūdai, paruošti paprastu būdu, naudojant mažiausiai aliejaus, prieskonių ir druskos.

  1. Jums reikia tiek daug pinigų, kad apie juos negalvotumėte

Pinigai neišsprendžia pagrindinio žmonijos klausimo – jie nedžiugina savo šeimininko. Tačiau galimybė apie juos negalvoti bent kasdieniame gyvenime gerokai atlaisvina energijos kitiems procesams.

  1. Mes visi esame daug labiau vienodi nei skirtingi

Asmeninio unikalumo vertė yra labai perdėta ir neleidžia mums greitai išspręsti savo problemų. Visi atsakymai ir sprendimai egzistuoja jau seniai, o apsėdimas savo išskirtinumui neleidžia žmogui nustumti savo ego ten, kur jam būtų naudinga visada būti ir suvokti jį supančią tikrovę.

  1. Priklausomybė gydoma tik šimtą procentų nesėkmės

Negalite išgerti vienos taurės vyno, jei esate alkoholikas. Kartais negalite rūkyti, jei bandote mesti rūkyti. Būsite nuolat susisukę. Sėkmės ir nesėkmės. Ir ši taisyklė yra nepakeičiama visų tipų priklausomybėms.

  1. Nėra vidinio šimtaprocentinio pasirengimo pokyčiams būsenos

Visada esame visiškai nepasiruošę posūkiams ir pokyčiams. Visada yra gerų „bet“ ir priežasčių šiek tiek atidėti iki palankesnės situacijos. Neverta laukti vienareikšmio vidinio susitarimo. Apsispręsti reikia remiantis „laiku“, o ne trumpalaikiu pasirengimu.

  1. Gyvenimas – tai knyga, kurios pirmuosius skyrius parašėte ne jūs

Mes susidedame iš mus supančio pasaulio įsitikinimų ir modelių, o šis pasaulis yra ne abstrakti planeta Žemė, o labai specifinis įėjimas, biuras, namas – vieta, kur leidžiame laiką. Tai draugai, kolegos, tėvai, pardavėjai parduotuvėje, su kuriais susiduriate kone kiekvieną dieną. Pažiūras, pozicijas, požiūrio taškus įsisaviname tiesiog automatiškai, įkvepiame juos oru ir tampame tokiais pat arba atvirkščiai. O tai irgi yra automatinis neigimo momentas. Vaikystėje šis procesas visiškai nevaldomas. Mūsų asmenybės esmę surinko kiti žmonės ir sąmoningas tėvų indėlis (jei toks iš viso buvo) ten toli gražu nevyrauja. Tai, ką mes laikome savimi ir ko turėtume bijoti prarasti, anot kai kurių psichologų, tik tam tikru mastu yra mūsų aplinkos mozaikos grožis. Nėra ko prarasti. Žodžiu, galite perbraižyti viską bet kuria kryptimi.

  1. Rezultatas yra bandymų skaičius

Ne tik vienas taiklus šūvis. Ir tikrai ne daugiau.

  1. Tai, kas jums padėjo viename etape, gali būti stabdis norint pasiekti kitą

Gebėjimas imtis radikalių pokyčių pasižymi gebėjimu atsisakyti. Bet ne tik dėl to, kas jums trukdo. Kartais labai svarbu paleisti tai, kas jums padėjo praeityje. Taip yra ir su žmogaus asmenybe – jos požiūriais, planais.

  1. Už komforto zonos yra diskomforto zona

Tai yra iš esmės neatsiejami vienas nuo kito dalykai.

  1. Gyvenimas be tikslo neegzistuoja

Taip pat būsenos be pokyčių. Klausimas tik toks: ar šiuos tikslus keliate patys, ar paliekate juos instinktų (nesąmoningų tikslų) valiai.

  1. Tinginystė – neegzistuoja

Yra nemėgstama veikla, trūksta energijos ir trūksta plataus masto vizijos, kuri užgniaužtų kvapą atsivėrusioms perspektyvoms. Ir tinginystės nėra.

  1. Neįmanoma rasti savęs, galima tik susikurti

Nėra ko ir nėra ko ieškoti. Tu visada čia ir dabar. Ir jūsų kelias yra tai, kas yra po jūsų kojomis šią konkrečią sekundę, nieko daugiau. Tas pats „savas“ kelias skiriasi nuo to, kad tai ne tik vaikščiojančiojo sąmoningumo faktas, kuris nutiesia nors ir nedidelius, bet gana apčiuopiamus tikslus. Kai šiuos tikslus nulemia kiti žmonės arba jie chaotiškai išauga per žodį „turėtų“ –  atsiranda aibė margų neramių epizodų.

  1. Alkoholis nereikalingas.

Apskritai.

  1. Nerealizuotas potencialas kenkia

Ir beprasmiška nuo šio fakto slėptis pasirinktame komforto lygyje ar gražiose filosofinėse koncepcijose. Tose pačiose istorijose apie moteriškumą, motinystę ir panašiai. Už kiekvieną talentą mūsų bus paprašyta.

  1. Bankai turėtų mokėti jums, o ne mes jiems

Tai vienintelė įmanoma finansinė sveikata. Niekada neturėtumėte pirkti to, ko neužsidirbote. Niekada. Bet kokiu atveju, jei svajojate apie rimtus pokyčius. Atsiskaitome bankui ne tik pinigais, bet ir laisva energija. Rizikai ir avantiūristams vietos praktiškai nėra. Proveržis iš tokios būsenos (ypač į naują finansinį lygį) vargu ar įmanomas.

  1. Du gebėjimai, kuriuos reikia įvaldyti kuo anksčiau

Gebėjimas įsitempti ir gebėjimas atsipalaiduoti. Bet koks judėjimas vienu ar kitu metu reikalauja jėgų įtempimo. Jei į jį eisite nenoriai, iš reikalo, energijos bus išeikvota dvigubai daugiau. Dalis pačioms pastangoms, kita dalis – psichinei įtampai. Ir vidinei kovai. Vadinasi, reikia išmokti įsitempti į valias, mylėti savo pastangas. Turint galimybę savanoriškai įsitempti, matant tai išskirtinai teigiamu aspektu, sunaudojamos energijos kiekis bus gerokai sumažintas. Jis taps didesnis ir lengvesnis. O gebėjimas atsipalaiduoti – priimti realybę tokią, kokia ji yra, paleisti savo lūkesčius, atrišti vidinius mazgus ir atleisti kūnišką įtampą. Tai antrasis sparnas, be kurio su viena įtampa toli nenueisite.

  1. Du atsakymai, kuriuos reikia išmokti kuo anksčiau

Tai pasakyti „Taip“ ir „Ne“. Pasakyti „taip“ situacijoms ir žmonėms, nepaisant garantijų stokos, visiškos vidinės parengties ir įvairių išorinių aplinkybių. O pasakyti „Ne“ pirmiausia sau – savo silpnybėms, baimėms ir vidiniam nepasitikėjimui. Ir tik tada – kitiems žmonėms.

  1. Šaunūs dalykai nuo gerų dalykų skiriasi tuo, kas daro, sugeba pamiršti save

Kūrėjas skiriasi nuo žmogaus, kuris ką nors daro gerai, iškeldamas reikalą aukščiau savęs, procese ištirpdydamas savo ego. Ir jis tai daro sąmoningai ir su meile, o ne dėl pasirinkimo stokos ar pareigos jausmo. Taigi vienas rinkodaros specialistas gali būti tikras šios profesijos muzikantas, o kitas muzikantas išlieka tas, kuris su muzika užsiima visą gyvenimą.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą