Per šventes ar savaitgaliais ne vienas iš mūsų persivalgo ir priauga vieną kitą kilogramą! Tačiau yra būdų, kaip pagreitinti medžiagų apykaitą ir papildomi kilogramai išnyks greičiau, o energijos bus daugiau.

 

  1. Jėgos treniruotės

Vienas  veiksmingiausių ir patikimiausių būdų pagreitinti medžiagų apykaitą yra mankšta. Kūnas aktyviai degina riebalus ne tik mankštinantis, bet ir po jų. Akivaizdu, kad daugiau energijos sunaudojama raumenų ląstelių darbui ir atstatymui. Tiesiog pasiima energijos iš perteklinių riebalų atsargų.

Gyvenimas parodė: Žiemą dažniausiai priaugame 2–3 kg. Tarp pagrindinių priežasčių dietologai įvardino fizinio aktyvumo sumažėjimą, taip pat pernelyg didelį žmonių entuziazmą dėl kaloringo maisto. Tačiau didžiausią pavojų kelia metų šventės: per jas persivalgymas beveik neišvengiamas.

 

  1. Sveika mityba

Žinia, virškinant maistą pagreitėja medžiagų apykaita, todėl geriau valgyti reguliariai ir po truputį. Tai yra kas 2–3 valandas mažomis porcijomis ir ne daugiau kaip po stiklinę. Svarbu neįtraukti  į dienos mitybos racioną saldumynų, pyragų, gazuotų gėrimų. Mažos porcijos pasisavinamos geriau, neperkrauna virškinimo trakto ir padeda palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje. Užtat jo sumažėjimas padidina alkį ir skatina persivalgyti.

Gyvenimas parodė: Sveikai ir teisingai maitinantis, alkio hormonas nėra gaminamas tokiais dideliais kiekiais ir žmogus greitai neišalksta. Be to, stabiliai maitinamam organizmui reikia maždaug 15proc. mažiau kalorijų nei periodiškai alkanam.

 

  1. B grupės vitaminai

Vitaminai B1 ir B3 yra ypač svarbūs medžiagų apykaitai. Pirmasis dalyvauja angliavandenių apykaitoje, antrasis yra būtinas oksidacijos procesams organizme užtikrinti. Jų trūkumas lemia nuolatinį medžiagų apykaitos procesų pažeidimą.

Gyvenimas parodė: Pabandykite vartoti papildomą B grupės vitaminų kompleksą arba į savo dienos racioną įtraukite maisto produktų, kurių sudėtyje yra: javų, mielių, sėlenų, viso grūdo duonos, grikių, avižų, sorų, žirnių, pupelių, sojos, veršienos.

 

  1. Vanduo

Esant vandens trūkumui, reakcijos kūno ląstelėse sulėtėja, o apsivalymo ir atsinaujinimo procesas pablogėja. Atsikratyti toksinų yra sunkiau.

Gyvenimas parodė: Dietologai rekomenduoja per dieną išgerti vidutiniškai 2 litrus vandens, nors iš tikrųjų viskas yra individualu ir priklauso nuo jūsų aktyvumo bei apkrovų skaičiaus. Reikia gerti tik švarų negazuotą vandenį, o arbata, kava, limonadas ir kiti panašūs dalykai neskaičiuojami. Naudinga ryte išgerti stiklinę švaraus vandens tuščiu skrandžiu, galite į jį išspausti citrinos griežinėlį ir šiek tiek pasaldinti medumi. Tai padės stimuliuoti virškinimo traktą, kepenis ir inkstus.

 

  1. Masažas

Naudodamiesi masažo metodais, galite tiesiogine prasme pagreitinti medžiagų apykaitą rankomis. Anticeliulitinis ir vakuuminis masažas ypač veiksmingai suaktyvina kraujotaką. Tailandietiškas masažas taip pat teigiamai veikia medžiagų apykaitą. Kartais jis dar vadinamas pasyvia joga. Jūsų užduotis yra kiek įmanoma labiau atsipalaiduoti, o masažo terapijos specialistas minkys, sukios ir temps jūsų kūną. Dėl to pagreitėja medžiagų apykaita ir suaktyvėja riebalų deginimas. Be to, procedūra padeda sustiprinti raumenis ir sąnarius.

Gyvenimas parodė: Kiekvieną vakarą prieš miegą masažuokite kojas pašildytu aliejumi. Ant jų yra taškų, kuriuos masažuojant, galima sureguliuoti visų kūno sistemų darbą ir pagerinti medžiagų apykaitą.

 

  1. Maistinės skaidulos

Tai augalų ląstelių „sienos“, dideliais kiekiais randamos sėlenose, visų rūšių kopūstuose, pupelėse, obuoliuose ir morkose. Pluoštas absorbuoja riebalus, gaunamus iš maisto ir, praeidamas per virškinimo traktą, veikia kaip šluota: išvalo maisto šiukšles, gleives ir visa kita, kas užkemša mūsų organizmą. Po tokio valymo pagreitėja medžiagų apykaitos procesai, todėl greičiau numesite svorį.

Gyvenimas parodė: Naudinga periodiškai valyti organizmą: per mėnesį suvalgykite sėlenų po 2 valgomuosius šaukštus ir  l-3 kartus per dieną. Po tokio valymo tapsite lieknesni, energingesni, jausitės lengvi. Pagerės veido oda.

 

  1. Arbatos ir prieskoniai

Šviežias imbieras suaktyvina virškinimą, leisdamas organizmui veiksmingiau pasisavinti ir pernešti maistines medžiagas. Žalioji arbata stimuliuoja nervų sistemą ir pagreitina medžiagų apykaitą dėl joje esančių katechinų – antioksidantų, kurie padidina riebalų oksidaciją. Čili pipirai sukelia staigų adrenalino išsiskyrimą, kuris padeda slopinti apetitą ir pagreitinti medžiagų apykaitą.

Gyvenimas parodė: Jei yra skrandžio problemų, kad ir retsykiais ėda rėmuo, labai atsargiai vartokite aštrus prieskonius. Nes pernelyg aktyviai vartojant, gali sukelti gastritą ar net opas, taip pat kasos uždegimą.

 

parengta pagal scholarena.com/journal-of-human-health

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą