Vaikai sportuoja kartu su bendraamžiais

Ne už kalnų mokslo metų pabaiga ir vaikai pasiners į atostogų malonumus. Tačiau net ir šiuo laikotarpiu nereikėtų pamiršti sporto, nes priešingu atveju  per tris mėnesius gali nieko nelikti iš fizinės formos, kuriai įgyti reikėjo pastangų visus mokslo metus. O rugsėjo mėnesį turėsite vėl pradėti treniruotis iš naujo.

 

Vaikai bus laimingi, turėdami tiek daug įdomių sportinių pramogų

Norint, kad taip neatsitiktų, nepamirškite, kad vasarą per atostogas  labai naudinga aktyviai ir daug judėti, tobulėti, įgyti energijos ir jaustis žvaliais visą dieną. Ko gero ne vienam iš jūsų nepatinka pasyviai leisti laiką, o norisi bėgioti, šokinėti, spardyti kamuolį. Todėl geriausia yra aktyviai judėti ir atsipalaiduoti.

Jei tėvai neturi galimybės kelis kartus per savaitę vesti savo vaikų į sporto klubus, kur juos prižiūrėtų profesionalūs treneriai – tai nėra problema. Vasara yra puikus metas užsiimti visiškai kitokiomis aktyvaus judėjimo pramogomis, kurios vaikams suteiks malonumo. Visų pirma tai yra plaukimas, važinėjimas dviračiu, paspirtuku, riedučiais bei įvairūs žaidimai su kamuoliu: futbolas, tinklinis, krepšinis, taip pat badmintonas, šokinėjimas per virvę.

Visos šios sporto šakos yra prieinamos ir įdomios, jas lengvai gali praktikuoti visa šeima, būdama bet kur: kurorte, iškyloje, miesto parke.

Jei šeima vasarą gyvena vasarnamyje, visiškai įmanoma organizuoti vaikams  mažytį „sporto klubą“ su baseinu, batutu, sporto kampelį su horizontaliais strypais, laiptais, virve, žiedais. Taip pat galima pakabinti krepšį, įrengti futbolo vartus ir panašiai. Vaikai bus laimingi, turėdami tiek daug įdomių sportinių pramogų.

Norint įrengti  savo namo kieme vaikišką batutą, neprireiks jokios papildomos įrangos. Jums tiesiog reikia nusipirkti batutą su apsaugine tinklelio tvora ir pritvirtinti batutą ant lygaus pagrindo.

Batutai būna įvairių dydžių – maži, vidutiniai, dideli. Jei jūsų vaikas užsiima gimnastika, tada jam tikrai reikia didesnio batuto, nes mažame trūks vietos ir bus neįdomu. Juos galite nusipirkti bet kurioje sporto parduotuvėje ar dideliame prekybos centre, kuriame yra vasaros prekių.

Pastačius batutą svarbiausia yra priminti vaikui, kad ant jo gali šokinėti tik po vieną ir nemėgintų atlikti triukų, kurių šiaip jis negalėtų padaryti. Ir nepamirškite, kad batutas yra ne tik pramoga, bet ir puikus treniruoklis, tobulinantis kūno formas, ištvermę ir koordinaciją.

Taip pat rekomenduojama bent keletą kartų per savaitę su vaikais eiti į žaidimų aikšteles, kur jie gali laipioti ir kyboti. Jei įmanoma įrenkite sporto kampelį su bent vienu skersiniu prie vasarnamio, daržo, šulinio. Ant skersinio vaikai galės atlikti paprastus pratimus, palaikančius rankų, pečių,  nugaros raumenų tonusą.

Be aukščiau išvardintų sporto šakų, kur vaikai gali sportuoti savarankiškai ar su draugais kiekvieną dieną, taip pat patariama tėvams skirti šiek tiek laiko su jais atlikti naudingus mankštos pratimus. Jie padės ne tik išlaikyti fizinį pasirengimą, tempimąsi, bet ir sustiprinti jėgą bei pagerinti lankstumą. Tam sugaišite ne daugiau kaip 10-15 minučių, du ar tris kartus per dieną.

Visus šiuos pratimus galima atlikti lauke, pasidėjus kilimėlį ant žolės, arba namuose. Šiuos pratimus gali atlikti vaikai jau nuo trejų metų, išskyrus nebent šokinėjimą per virvę.

 

Pratimai kojoms

Šokinėkite per virvę pirmyn atgal pakaitomis ant dviejų kojų ir ant vienos kojos. Iš pradžių tėvams  tikriausiai teks padėti savo atžaloms, kol šie išmoks neužkliūdami šokinėti per virvę. Po to jie galės savarankiškai atlikti šį pratimą.

Šokinėkite ant dviejų kojų, virvę pasukdami į priekį, o paskui atgal. Atlikite pratimą 50 kartų. Šokinėkite ant vienos kojos, virvę  pasukdami į priekį – 20 kartų ant kiekvienos kojos.

Jei vaikui 10-12 metų ir daugiau, tada šuolių skaičių dviem kojomis į priekį atgal galima padidinti iki 100, o ant vienos kojos – po 30–40 kartų.

Šokinėjimas per lanką labiau skirtas mažiems vaikams – jaunesniems nei 4 metai. Šis pratimas padeda mažiems vaikams išmokti šokinėti ant dviejų kojų ir tuo pačiu išlaikyti subalansuotą  pusiausvyrą. Nusipirkite 5–7 vienetų vidutinio dydžio spalvotų lankelių, išdėliokite juos ant kelio vienas po kito ir parodykite vaikams, kaip reikia šokinėti nuo vieno žiedo ant kito žiedo. Jei vaikai bijotų šokinėti, tada tėvai turėtų jiems padėti, prilaikydami savo atžalą per juosmenį. Jei vaikas jau šokinėja užtikrintai, padidinkite atstumą tarp lankų taip, kad jis šokinėtų į tolį.

Šokinėjimas pritūpimais („varle“)

Pradinė padėtis: pritūpti, nugara tiesi, rankas padėti ant kelių, šuolis aukštyn ir iškelti tiesiai rankas į viršų. Po to iškart atsitūpkite į pradinę padėtį ir vėl pakartokite kitą šuolį. Pratimą atlikite 15 kartų  trumpai atsikvėpdami.

Pradinė padėtis: atsisėskite ant grindų, pakiškite kojas po sofa arba jas gali prilaikyti ir vyresnieji broliai ar seserys, rankų delnus sukryžiavus sudėkite ant pakaušio. Lėtai atsilošdami atsigulkite ant nugaros, o po to neatsiremdami rankomis į grindis, atsisėskite į pradinę padėtį (pakartokite 15-20 kartų, galite ir per kelis kartus trumpai atsikvėpdami). Jei vaikui būtų sunku atsisėsti laikant rankas už galvos, tada užduotis palengvėtų mėginti atsisėsti ištiesus rankas į priekį.

Pradinė padėtis: atsigulite ant nugaros, rankos tiesios šonuose. Pakelkite abi kojas aukštyn ir lėtai nusileiskite žemyn. Kojos turi būti nesulenktos per kelius, tiesios, ( pratimą atlikite 15-20 kartų).

 

Pratimas nugarai

Pradinė padėtis: atsigulkite ant pilvo, kojos turi būti pritvirtintos po sofa arba tėvai turėtų jas laikyti, rankos sunertos už galvos. Mėginkite atsikelti nuo grindų kuo labiau atsilošdami,  tada lėtai nusileiskite į pradinę padėtį. Ir vėl pakartokite pratimą15- 20 kartų.

Pradinė padėtis: atlikite atsispaudimus, sulenkdami rankas ir nosimi bandydami paliesti grindis, tada ištieskite rankas ir grįžkite į gulimąją padėtį. Įsitikinkite, kad kūno padėtis nesikeičia atliekant atsispaudimus.

Iš pradžių vaikui bus sunku atlikti atsispaudimus, todėl turėtumėte jį šiek tiek prilaikyti už pilvo, padedant teisingai sulenkti, o po to ištiesti rankas ir išlaikyti tiesią kūno padėtį. Pradėkite nuo 3–5 atsispaudimų, pamažu didindami skaičių, kiek vaikas gali.

 

Pratimai ant skersinio

Vienas tėvų laiko vaiką už juosmens ir padeda jam atsitraukti. Pamažu mažinkite pagalbą. Svarbu, kad vaikas, prisitraukdamas, išlaikytų tiesią kūno padėtį, nesulenktų kojų ir prisitrauktų prie skersinio iki smakro. Atlikite pratimą 10 kartų.

Pradinė padėtis: įsikabinti į skersinį, rankos tiesiai. Prisitraukiant, rankos sulenkiamos, pečiai kiek į  priekį, nugara tiesi, kojos kartu. Atlikite pratimą kelis kartus po 10-20 sekundžių.

Kur nors susiraskite ilgus, aukštus skersinius žaidimų aikštelėse tokių yra daug), kur vaikas ar paauglys gali pasikabinti ant rankų ir judėti įvairiomis kryptimis be kojų pagalbos.

 

Tempimo pratimas

Kai vaiko kūnas pasportavus jau būna gerokai sušilęs ir net šiek tiek pavargęs, galite pereiti prie paskutinės treniruotės dalies – atlikti tempimus. Šie pratimai padės atpalaiduoti raumenis ir pamažu tobulinti lankstumą.

Paimti virvę į rankas ir iš pradžių užkabinti ją už dešinės,  o paskui kairės kojos kulno. Svarbu, kad tempiant virvę aukštyn, koja nesulinktų per kelius. ai linijos. Atliekant šį pratimą, svarbu neprarasti pusiausvyros, nes galite nugriūti. Virvelę reikėtų tempti 30 sekundžių ant kiekvienos kojos, pakartojus pratimą keletą kartų.

 „Žiedelis“

Šis pratimas skirtas nugaros, pečių, blauzdų raumenims ištempti. Pradinė padėtis: atsigulkite ant pilvo, rankos prispaustos prie šonų. Tada kiek pakelkite kojas ir mėginkite jas pasukioti 10 sekundžių. Tada kojas nuleiskite, pailsėkite ir pakartokite dar kartą.

„Krepšelis“

Šis pratimas šiek tiek primena ankstesnį. Pradinė padėtis: atsigulite ant pilvo, rankomis įsikabinkite į kojų kulkšnis. Tada mėginkite atsilošti, pakeldami pečius ir galvą į viršų. Tuo pačiu turite visą laiką tvirtai laikytis už kojų. Keletą sekundžių pabūkite šioje padėtyje, tada nuleiskite atsigulkite ant pilvo nuleisdami kojas ant grindų. Pailsėjus pakartokite pratimą.

 

1 KOMENTARAS

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą