Tai nutinka dažniau nei manote ir yra natūralios organizmo reakcijos į adrenaliną rezultatas. Šis hormonas avarijos metu gali sukelti jėgų antplūdį, o tai padidina mūsų jėgą, pagreitina kvėpavimą ir netgi gali blokuoti skausmą. Archyvo nuotrauka

Žmogus gali išgyventi daug blogesnėmis sąlygomis, nei galime tikėtis. Visa tai dėka milžiniškų fiziologinių dovanų, kurias mums suteikė mūsų protėviai. Mūsų kūnai tikrai sukurti išgyvenimui. Paimkime šiuos tris fizinio išgyvenimo bruožus kaip pavyzdį, rašo „Health journal“.

 

  1. Kontroliuoja kraujavimą

Žmogaus širdies ir kraujagyslių sistema yra šlovingas dalykas. Jis aprūpina organizmą reikiama kraujotaka ir gali ją apriboti kritinės situacijos metu. Kai hipotermijos aukoms tampa per šalta, kūnas perjungia kraujo tekėjimą iš galūnių į kūno šerdį, kad padėtų aukai sušilti. Kai atsiranda tam tikrų sužalojimų, kūnas gali „uždaryti“ žaizdas, kad sumažintų arba sustabdytų kraujo netekimą. Visa tai vyksta nepaspaudus kokio nors jungiklio ir net negalvojant apie tai.

  1. Blokuoja skausmą

Ar kada nors buvote sužeistas  kokioje nors situacijoje, bet nesupratote, kad buvote sužeistas, kol pavojus praėjo? Tai nutinka dažniau nei manote ir yra natūralios organizmo reakcijos į adrenaliną rezultatas. Šis hormonas avarijos metu gali sukelti jėgų antplūdį, o tai padidina mūsų jėgą, pagreitina kvėpavimą ir netgi gali blokuoti skausmą. Šautinės žaizdos, plyšęs kūnas ir kaulų lūžiai gali likti nepastebėti, nes šis hormonas paruošia mus „kovok arba bėk“. Tačiau kai tik adrenalinas nutrūksta, vėl pajuntame skausmą.

  1. Gali apseiti be geriamojo vandens

Žmonės akivaizdžiai nėra dykumos padarai. Vandeningas šlapimas, šlapios išmatos ir gausus prakaitavimas – tai gyvybės, gyvenančios ten, kur netrūksta gėlo vandens, požymiai. Bet kas atsitiks, jei pradėsime jausti brangios gyvybę suteikiančios drėgmės trūkumą? Ir vėl kūnas ateina į pagalbą. Vidurių užkietėjimas yra dažnas išgyvenimo dykumos scenarijus. Taip pat tamsus, koncentruotas šlapimas. Ir laikui bėgant dauguma žmonių gali prisitaikyti prie vandens, jei tik tai padės. Kai Stephenas Callahanas 1981 metais dreifavo gelbėjimo plaustu Atlanto vandenyne, jis gyveno tik lietaus vandeniu per dieną paskutines 30 dienų per savo 76 dienas trukusius išbandymus ir išgyveno.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą