partnerių nuotrauka

Kaip sulieknėti greičiau? Sporto specialistai siūlo įvairiausias ir geriausias treniruočių sąlygas.

Britų mokslininkų atliktas eksperimentas parodė, kad pratimų  veiksmingumui įtakos turi ne tik režimas ir tinkama mityba, bet ir dienos laikas.

Anot specialistų, jei visi populiarūs svorio metimo mechanizmai veiktų puikiai, gyvenimas būtų labai paprastas ir lengvas. Tačiau iš tikrųjų, norint numesti svorį ir turėti gražią figūrą, tenka ne tik daug pasistengti, bet ir kaip reikiant paprakaituoti. Todėl kaip bekalbėtume, vienas žingsnių link trokštamos figūros yra sportas.

 

Pirmosios savanorių grupės režimas buvo veiksmingiausias

Daug žmonių eina į sporto salę vakare po darbo – dažnai tai yra vienintelis nemokamas langas įtemptame dienos grafike. Bet, kaip paaiškėjo, dienos laikas vaidina svarbų vaidmenį treniruočių veiksmingume.

Jungtinės Karalystės Bato ir Birmingemo universitetų mokslininkai atliko tyrimą, norėdami išsiaiškinti optimaliausią mankštos laiką. Tyrėjai surengė eksperimentą, kuriame dalyvavo 30 antsvorio turinčių vyrų.

Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes. Tyrėjai nusprendė, kad pirmoji grupė treniruosis prieš pusryčius, antroji – iškart po to, o trečioji – laikysis įprasto dienos režimo.

Eksperimentas truko šešias savaites ir parodė, kad pirmosios savanorių grupės režimas buvo veiksmingiausias. Ryte sportuojančių kalorijos buvo sudegintos dvigubai greičiau, palyginti su kitais dalyviais.

Be to, mokslininkai nustatė, kad mankšta prieš valgį gali pagerinti organizmo jautrumą insulinui. Tai savo ruožtu sumažina diabeto išsivystymo riziką.

Taigi, anot tyrėjų, puikus rytas turėtų prasidėti ne tik kava ir avokado skrebučiais, bet ir bėgimu. Ankstyvų treniruočių pranašumas yra vadinamasis „perdegimo efektas“.

 

Didžiausias riebalų kiekis sudeginamas tuščio skrandžio metu

Faktas yra tas, kad kalorijos deginamos tiek pačių krūvių metu, tiek po jų. Tai yra, rytinė mankšta pradeda šį procesą, o dienos metu kalorijos deginamos ir toliau pagreitintu tempu.

Kaip tai įmanoma? Paaiškėjo, kad fiziniai pratimai gali palaikyti greitą medžiagų apykaitą kelias valandas. Po vakarinės treniruotės dažnai žmonės tampa ne tokie aktyvūs – eina miegoti arba renkasi pasyvų poilsį. Tokiais atvejais „ perdegimo efektas“ praktiškai neveikia, kaip po rytinių užsiėmimų. Nepaisant to, kad po to seka įtempta diena.

Ar turėtumėte treniruotis tuščiu skrandžiu? Anot tyrėjų, norint veiksmingiau mesti svorį, neskubėkite pusryčiauti. Mat didžiausias riebalų kiekis sudeginamas tuščio skrandžio metu. Iš esmės kūnas semiasi energijos iš angliavandenių, o kai jų nepakanka, organizmas pereina prie riebalinio audinio naudojimo kaip rezervo šaltinio. Taigi, tyrimai įrodo, kad galima susitarti su skrandžiu.

Tiesa, bet yra keli „šalutiniai poveikiai“. Jei esate prastos sveikatos ar turite širdies problemų, ryte geriau apsiriboti lengvomis treniruotėmis ir neperkrauti savęs. Kadangi pabudus kraujas iš pradžių būna tirštesnis, ne taip lengva jį išstumti, o tai tampa papildoma našta širdžiai.

 

parengta pagal healthline.com

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą