Pažintys apskritai ir ypač internetinės pažintys yra teigiamas dalykas dėl bendravimo įgūdžių  įgijimo ir tobulinimo. Asmeniškai apie „Tinder“ sužinojau daug vėliau nei pažengę žmonijos sluoksniai  – tik 2019 metų vasarą. Bet vis tiek nusprendžiau pasidalinti savo asmenine patirtimi tokiu subtiliu dalyku kaip rimtų santykių paieška, naudojantis internetu.

Žmonių santykių istorijos man visada buvo labai įdomios. Kaip žmonės susipažįsta, kaip ir kodėl randa bendrų interesų, kaip kuria asmeninius ir profesinius santykius. Ir svarbiausia, kodėl jie daro klaidas, dėl kurių kyla kivirčai, agresija, nesusipratimai. Apskritai, žmonės man įdomūs visomis savo charakterių įvairovėmis ir asmeninėmis savybėmis, net ir nemaloniomis.

 

Jau pirmuoju bandymu buvo sėkmingai pasiektas netikėtas rezultatas

Ar žinojote, kad „Tinder“ pirmtakas buvo „Grindr“ programa, sukurta specialiai gėjams? Taip, taip, „Wikipedia“ žino viską ir  su mumis dosniai dalijasi informacija. Juokinga, ką? Tie netradicinės seksualinės orientacijos vaikinai pasirodė techniškai protingesni ir pažangesni už heteroseksualus! (pokštas).

Žinoma, prieš „Tinder“ buvo daugybė kitų pažinčių svetainių.  Bet dabar, po daugelio metų, apsukrūs jauni žmonės sugalvojo „Tinder“. Taigi, nuo ko viskas prasidėjo … Pirmiausiai pasakojama apie vieną rimtą ir protingą merginą, kuri „Tinder“ pasidalijo sėkmingos pažinties istorija. Pirmoji mano reakcija buvo: „Sėkmingai?! Tik pamanykit“.  Ir  ši mintis manęs nepaliko porą savaičių.  Po to nusprendžiau užsiregistruoti bei išmėginti savo laimę. Pirmas dalykas, kuris man patiko dėl taikomų  taisyklių, kad visi, kurie nori man parašyti, negali rašyti: „Ei, gražuole, ko nuobodžiauji?“ arba beprasmišką: „Labas. Kaip laikaisi?“, kadangi man suteikta teisė rinktis.  Ir tik tuo atveju, jei pasirinkimas sutampa, prasideda bendravimas. Oho! Būtent tai, ko reikia! Neturėjau laiko aiškintis kitų taisyklių ir riboto nemokamos paskyros funkcionalumo, todėl puoliau į mūšį stačia galva.

Jau pirmuoju bandymu buvo sėkmingai pasiektas netikėtas rezultatas. Tiksliau, iš pradžių tai buvo tik eksperimentas su aiškiai apibrėžtomis sąlygomis. Kitaip tariant, daviau sau terminą dvi dienas, plius / minus 5 metai amžiaus skirtumą ir geografinę padėtį  – 14 kilometrų. Kodėl tiek mažai? Kad būtų lengviau ir greičiau susitikti.

Tikslas: įdomi pažintis, kvietimas į pasimatymą. Jei per dvi dienas nieko įdomaus neįvyks, pažadėjau sau „išeiti į pensiją“.

Nuoširdžiai prisipažįstu, kad užsiregistravau gana lengvabūdiškai: 3-4 sėkmingos nuotraukos ir trumpas, diskretiškas pomėgių aprašymas. Nieko kerinčio ir šmaikštaus. Anketą užpildžiau gulėdama lovoje prieš miegą. Ir jau beužmigdama skaičiau patrauklių vyrų anketas. Taip, mano nuostabai, buvo daug mielų ir išvaizdžių vyrų! Įdėjau 3-4 „like“ ar „super-like“ (dar nesupratau) ir užmigau, spėjusi pagalvoti, kad rytoj viską atliksiu kruopščiai su šviežia galva.

… Ryte, mano išmaniajame telefone jau gulėjo pranešimas: „Jūs turite naują porą!“. Ir tuoj pat atskriejo pranešimas iš vaikino. Aš pagalvojau: „Oho! Oho! Tai veikia! Ir kaip greitai!“. Laiškas buvo nereikšmingas, bet tada viskas sekėsi geriau ir įdomiau su kiekvienu žodžiu. Paskambinau tam jaunuoliui. Susipažinome dar kartą. Prisistatė Arnu. (Suprantama, vardas pakeistas, kaip ir visų kitų šiame straipsnyje minimi herojų vardai).

Kaip sakoma, užkibo  „pirmasis pastebėjęs“ ir kuris buvo „ant tos pačios bangos“. Net  sunku buvo tuo patikėti! Aš visada griežtai ir kruopščiai atsirenku vyrus, nors esu tolerantiška ir draugiška. Per tris mūsų pokalbio dienas nepadarė nė vienos klaidos. Jis buvo labai malonus, mandagus ir eruditas.  Jis uždavė vienintelį asmenišką klausimą: ar aš  esu ištekėjusi. Ir kai abu gavome neigiamą atsakymą į klausimą apie šeimos buvimą, vaikinas iškart pasiūlė susitikti!

Bet dabar aš labai sutrumpinsiu savo istoriją ir papasakosiu, kas nutiko toliau mano pirmojoje ir vienintelėje rimtoje „Tinder“ pažintyje tuo metu.

Taip, per pirmą pasimatymą man labai patiko tas  vaikinas. Gyvai atrodė geriau  nei nuotraukoje!

Aš jam dar labiau patikau …( Merginos visada tai jaučia). Mes sutapome daugeliu taškų ir palaikėme santykius net septynis mėnesius.

 

Pažintis internete su šauniu vyruku ne visada pasiteisina ir ne visoms merginoms

Iki tam tikros kritinės akimirkos šie santykiai buvo geriausi mano gyvenime. Jis pasakė, kad turiu „vasaros spalvos akis“ ir žiūrėjo į mane nuoširdžiai mylinčiomis neįprastai mėlynomis akimis… Vien prisiminus tai, norisi verkti! (pokštas).

Mes išsiskyrėme jo iniciatyva. Kodėl? Išvados – straipsnio pabaigoje.

Arnas tiesiog nusprendė, kad aš nesu jo idealas. O koks jo idealas, supratau šiek tiek vėliau. Jau be emocijų. Bet dabar ne apie tai. Sakoma, kad žmonėms su išsivysčiusiu emociniu intelektu toks išsiskyrimas netampa tragedija, o tik sielvartu. Man tai labai skaudėjo tiksliai vieną dieną, paskui porą savaičių buvo tiesiog liūdna, maždaug mėnesį periodiškai kaupiau prisiminimus ir taškas. Ir tada aš nusiraminau. Man nepaprastai pasisekė, kad sutikau Arną savo gyvenime, daug atradau savyje ir santykiuose. Gaila, kad Arnas tiesiog pasirodė ne mano žmogus. Ar suprantate, ką turiu omenyje? Tai, kad „Tinder“ galima sutikti adekvatų, malonų, išsilavinusį ir įdomų vyrą

Antras bandymas buvo nesėkmingas, numatant rezultatą. Tai reiškia, kad  pažintis su šauniu vyruku internete ne visada pasiteisina ir ne visoms merginoms. Išsiskyrusi su Arnu, po poros mėnesių grįžau į „Tinder“. Bet jau ne su tokiu lengvabūdišku požiūriu. Nusprendžiau atlikti tikrus tinderio vyrų auditorijos analitinius tyrimus. Sąlygos mano pakartotiniam eksperimentui buvo ne tokios griežtos, bet aš jas sušvelninau tik tyrimo tikslais.

Terminas: 1 mėnuo, amžiaus diapazonas: svyravo nuo minus 5 iki plius 10, geografinė padėtis: 14 km (liko tas pats dėl tos pačios priežasties).

Per dvi savaites  susipažinau su 20 vyriškos lyties atstovais ir turėjau apie 15 pokalbių su įvairaus amžiaus vyrais pagal savo pageidavimus.

Pagrindinis klausimas, kankinantis daugumą merginų (ir mano draugių), yra toks: „Kodėl pusė vaikinų neparašo pirmieji merginoms?“. Įsitikinau, kad maždaug 50 proc. vaikinų tyli, nepaisant rūpestingų tinderio pranešimų apie „pokalbį su savo draugu!“.

Kita vertus, bandžiau rasti ir ištirti šio erzinančio „kodėl gi nerašo?“ priežastis. Atsakymų ilgai ieškoti neteko, apibūdinant vyrus – „Tinder“ vartotojus. Dabar jūs patys viską suprasite.

Taigi, vienas tokio vyro tipų – nerodantis iniciatyvos. Jis paprasčiausiai tingi parašyti. Bet jei jis ir parašo, tai sugeba išspausti vos kelius banalius žodžius: „Labas, kaip tu?“ Po to jis su džiaugsmu perduos visą iniciatyvą ir atsakomybę  į merginos ar moters rankas. Per pasimatymą  taip pat mergina turi būti pasirengusi įdomiai kalbėti ir palaikyti bendravimą. Beje, tarp jų nemažai protingų, išsilavinusių, apsiskaičiusių, turinčių gerą humoro jausmą  moteriškos lyties atstovių. Tačiau nepaisant to, santykiai trunka neilgai. Po kelių savaičių ar mėnesių toks vaikinas vėl sėda prie kompiuterio ir vėl leidžiasi į paieškas, nes jis paprasčiausiai nežino, kaip tęsti ir plėtoti santykius su mergina.

Ir čia  įterpsiu savo pirmojo bandymo ir santykių su Arnu santrauką. Šią išvadą supratau praėjus mėnesiui po išsiskyrimo, išanalizavusi visus įvykius. Arnas pasirodė esąs pirmojo tipo atstovas. Atmetus tai, kad jį reikėjo nuolat „tempti už pakarpos“, jis yra nuostabus, protingas žmogus, padaręs man daug gerų dalykų. Todėl jam  tikrai dar nevėlu iššokti iš šio „psichotipo“, bet tik tuo atveju, jei jis pats to nori. Nes kažin, ar atsiras mergina, kuriai užteks kantrybės ir pastangų „tempti už pakarpos“, tai yra rodyti iniciatyvą, būti atkakliai ir ryžtingai su šiuo emociniu intelektualu ir  empatiška asmenybe.

Antro tipo tinderio vyrai – lengvų pinigų ir nuotykių ieškotojai. Paprastai jie laukia aktyvių ir iniciatyvių merginų laiškų, linkusių į nuotykius ir chaotiškus, neįpareigojančius santykius. Tiesą sakant, daugelis šio tipo vyrų savo anketose parašo tiesiai šviesiai: „Aš ieškau tik sekso, nesiūlykite rimtų santykių!“. Beje, jis gali pats parašyti ir užmegzti aktyvų dialogą. Tačiau yra ir kita taktika – stebėti ir tykoti. Kitaip tariant palaukia, kol mergina pati imsis iniciatyvos, o tada ir atskleidžia savo kortas. Jau spėjusi pajusti jam kokius nors jausmus, mergina nesiryžta iš karto nutraukti pažintį.

 

Daugelis nežino, kaip tinkamai užmegzti pažintį

Mano naujasis pažįstamas buvo labai ryžtingas, jis iškart parašė  man žinutę. Akivaizdu, kad jis tyrinėjo mano anketą, nes žinojo, kaip ir apie ką  su manimi kalbėti. Jo vardas Mantas. Jis nuoširdžiai prisipažino, kad yra vedęs, bet sakė „tada su vedybomis jis paskubėjęs, nes laikėsi visuomenės moralės normų“. Jis patikino, kad ieško vienintelės rimtiems santykiams. Bet jau  pirmojo pokalbio metu, neduodamas laiko man atsigauti, pasiūlė pasivaikščioti po miestą. Bet aš  neskubėjau į pasimatymą. Netrukus paaiškėjo, kad vienintelis dalykas, kuris iš tikrųjų domino jį, tai merginos graži išvaizda. Ir pasiūlė susitikti… seksui. Todėl  padariau sau kitą šaunią gyvenimo išvadą: „Vyras, kuris siūlo santykius sekso formatu be įsipareigojimų, galima prilyginti žmogui, turinčiam žemą socialinę atsakomybę. Bent jau mano požiūriu.

Tinder‘yje“ galima išskirti vyrus, kurie patikina savo ketinimų rimtumu, tačiau iš tikrųjų jie dar nėra jiems pribrendę ir „aktyviai ieško“. Tai reiškia, kad toks vaikinas ar vyras griebia kiekvieną daugiau ar mažiau patikusią merginą ir mėgina prisikalbinti intymiam artumui. Bet lygiai taip pat greitai praranda susidomėjimą ir pereina prie kitos. Mat ieško tobulos!

Jaunas vyras, vardu Ignas, iškart pasiūlė kalbėtis telefonu man patogiu metu, uždavė daug rimtų klausimų, aktyviai ir gana įdomiai bendravo ir labai norėjo susitikti. Pirmojo pasimatymo išvakarėse Ignas atsiuntė man žinutę, kad jis susipažino su kita mergina, kuri jį labai sudomino ir, būdamas „sąžiningas vyras“, atšaukė mūsų suplanuotą susitikimą. Aš nenusiminiau, net pagalvojau: „O jei jis tikrai sutiks savo Likimą?!“. Ir patikėkite, labai nuoširdžiai norėjau, kad jis pradžiugintų tą kitą nepažįstamą merginą.

Trečio tipo vaikinai –  neaktyvūs vartotojai. Iš tikrųjų tai patys vertingiausi vyrai ir vaikinai, nes jie turi ką veikti realiame gyvenime. Be abejo,  ne vienas jų turi gerą ir įdomų darbą, pakankamai draugų. Turi ne vieną pomėgį ir sportuoja! Paprasčiau tariant, jie kažkodėl užsiregistravo „Tinder“ ir pamiršo. Jiems prieiga prie programėlės yra retenybė. Šio tipo vyrui gali patikti pora gražių jaunų moterų, bet leisti laisvą vakarą namuose ant minkštasuolio, bendraudamas su jomis nuotoliniu būdu. O ryte grįžti į veržlų tikrovišką gyvenimą ir net „nepastebėti“ jokių gautų pranešimų.

Ir tokių vyrų ne vienas ir ne du. Iš tikrųjų galvoju, kad turėtų  būti gana daug. Belieka tikėtis, kad jie nusipelno  priešingos lyties atstovių dėmesio ir ne vienas jų tikrai susitiks tikroviško gyvenimo labirintuose su jam patinkančia mergina.

Žinoma, yra ir ketvirtasis tipas, kuris vadinamas „laiminga išimtimi“. Tai paprasčiausiai normalūs vaikinai. Drįstu tai pasakyti, nes girdėjau tikras „Tinder“ sėkmės istorijas ir žinau kelis gerus vaikinus, kurie ten užsiregistravo ir kuriems netaikomi visi ankstesni aprašymai.

Dar keletas išvadų, patyrinėjus anketas  pažinčių programėlėje „Tinder“ . Dauguma (nepateiksiu subjektyvių skaičių) „Tinder“ vyrų neturi konkretaus paieškos tikslo. Tai nėra nei santykiai, nei šeima, nei seksas. Tiesiog nėra tikslo.

Daugelis (vėlgi, be skaičių) nežino, kaip tinkamai užmegzti pažintį, net jei patys parašo pirmieji. Daugelis iš jų nesupranta, kad „labas, kaip tu?“ – ne pats geriausias variantas! (Ir aš nejuokauju).

Tie vaikinai, kurie eina toliau, anaiptol ne visi žino, kaip ir kuo sudominti merginas, iki pakviečiant į pirmą pasimatymą. Tai sunku, be abejonės. Bet jie net nebando.

Tuo pačiu metu daugelis „Tinder“ vyriškos lyties vartotojų nuoširdžiai galvoja, kad moka bendrauti ir nesupranta mano nepagrįsto noro nutraukti bendravimą. Priežastis labai paprasta: po dienos susirašinėjimo man jau tampa nuobodu su jais.

Ir dar šiek tiek apie „Tinder“  vartotojų vyro anketas.

Pastebėjau tokią savybę, kad kai kurie mano bendraamžiai nuotraukoje atrodo gerokai vyresni. Mėgina suklastoti amžių? Turi žalingų įpročių? Nesveikai maitinasi? O gal tiesiog mano pervertintas kritiškumas? Į šiuos klausimus nerandu atsakymų iki šiol.

Beje, kostiumu pasidabinęs vyras nuotraukoje – ne visada yra intelekto ir inteligentiškumo ženklas.

Apie tuos, kurie talpina siaubingos kokybės nuotraukas, darytas tamsiame kambaryje ar ryte, baisių pagirių būsenoje, apskritai subtiliai nutylėsiu.

 

Negalima teisinti tų, kurie kas tris dienas pasirodo beprasmiu „labas“

Dabar keletas elementarių patarimų jaunoms damoms,  merginoms, nusprendusioms užmegzti rimtus santykius „Tinder“. Talpinkite tik labai kokybiškas ir tikrai geras nuotraukas, tačiau be jokios užuominos į erotiškumą ir seksualumą. Nuotraukos su maudymosi kostiumėliais labiau atbaido padorius vyrus nei pritraukia.

Patikėkite, gražios merginos nuotraukos yra svarbios visiems vyrams. Bėda ta, kad ne visi skaito  anketų aprašymus. Įvairių tyrimų duomenimis – tik 10-20 proc. vyrų. Todėl nerašykite ilgų tekstų ir mėginkite savo stiliumi išsiskirti  iš kitų.

Greitas kontaktų prašymas, bendravimo persiuntimas į socialinius tinklus, tiesioginius pranešimus ar net pokalbis telefonu dar nieko nereiškia.

Greitai paskirtas pirmasis pasimatymas greičiau reiškia ne vyro ryžtingumą, o jo smalsumą. Po susitikimo iškart užduokite sau šiuos du klausimus: „Ar man buvo įdomu?“, „Ar noriu jį vėl pamatyti?“.  Jei bent vienas iš jūsų atsakymų yra neigiamas, negaiškite laiko.

Ir svarbiausia. Jei vaikinas tikrai domisi jumis ir apskritai žino, ko nori sau, tada jis visada ras laiko rašyti, greitai atsakyti ir susitikti. Negalima teisinti tų, kurie kas tris dienas pasirodo beprasmiu „labas“.

Atlikusi tyrimą, įsitikinau, kad vis dėlto „Tinder“ nėra vien tuščias laiko gaišinimas! Su visa atsakomybe pareiškiu, kad internetinės pažintys vis tiek yra naudingos. Jei teisingai nusistatysite tikslus,  pažinčių ratą, pasirinksite teisingą taktiką, tada galite daug ką laimėti. Iki skaitmeninės eros žmonės buvo kur kas kompetentingesni, turint omenyje pasimatymo įgūdžius, nei dabar. Tačiau internete galima ką nors patobulinti.

Sunkesnis įgūdis bendrauti su žmonėmis, kurie nėra tokie patys kaip jūs ir ne visada geranoriškai nusiteikę. Todėl naudinga būtų kuo anksčiau juos „išlukštenti“ ir neužmegzti su jais santykių.

Po visų šių istorijų su „Tinder“ priėjau prie išvados, kad sėkmė dažniau lydės tuos, kurie užmegs santykius su lygiaverčiu partneriu. Kitaip tariant, jei esate savarankiškas ir apsirūpinęs žmogus,  kurkite santykius su taip pat savarankišku žmogumi.

Ir paskutinis dalykas – tai motyvacija. Ši savybė iš tikrųjų atsiranda praleidus kelis mėnesius „Tinder“ ar bet kurioje kitoje panašioje programėlėje. Kur dar  galima panaudoti visus šiuos išlavintus įgūdžius? Bet tikrai neverta grįžti į virtualią erdvę!

Šis eksperimentas, patirtis yra  greičiau visa tiesa apie „Tinder“, bet ne apie stipriosios lyties atstovus!  Taigi, kaip matote, aš net galiu save vadinti antifeministe! Aš nuoširdžiai gerbiu ir, žinoma, myliu vyrus – tvirtus savo dvasia, protingus, ryžtingus, patikimus ir panašiai. Jie gali būti „Tinder“ vartotojai ar praeiviai gatvėje. Svarbu, kad jie būtų verti merginų ir moterų. Ir kiekviena laisva mergina tikrai sutiks jį – savo ir labai artimą.

O „Tinder“ jums gali likti papildoma komunikacijos (ir galbūt kitų įgūdžių) priemonė. Tačiau svarbesnis  dalykas turėtų būti įprastas kasdienis jūsų gyvenimas, kuris visada yra įdomesnis. Dar niekas neatšaukė galimybės sutikti „savo vyrą“ natūralioje aplinkoje: mėgstamoje kavinėje, klube, mėgstamo atlikėjo koncerte, anglų kalbos kursuose, verslo konferencijoje ar tiesiog gatvėje.

 

Vytautė Jogailaitė

 

1 KOMENTARAS

  1. Pimas tipas moteru: susimatchina, bet nieko neatraso.
    2 tipas: i pirma zinute – atraso, pasiulai gyvai pabendrauti – nebeatraso.
    3 tipas: tos kurios po matcho ir po zinutes unmatchina arba tik po matcho
    Visos kurios taip darot esat kvailos vistos!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą