Bet prieš atiduodant dukrą į karatė skyrių, reikia pažymėti, kad karatė yra gana trauminė kovos menų rūšis. Archyvo nuotrauka

Anksčiau mes jau kalbėjome apie tai, kaip pasirinkti tinkamą būrelį ir kelių metų vaikui galima   pradėti karatė pamokas. O šiame straipsnyje mes stengsimės apsvarstyti dar vieną svarbų klausimą: ar karatė tinka mergaitėms? Juk manoma, kad kovos menai nėra moters reikalas, rašo sportscentaur.com.

 

Karatė yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori visapusiškai ugdyti savo vaiką

Kad ir ką bekalbėtų, bet akivaizdus šios sporto šakos teigiamas poveikis sveikatai. Ir svarbu nuo mažens vaikus supažindinti su kūno kultūra.

Šiuo atžvilgiu karatė traukia tuo, kad merginos, įgyjančios puikius kovos įgūdžius, išlaiko išorinį figūros moteriškumą. Karatė užsiimančios merginos neužsiaugina kalnus raumenų, bet neturi ir  riebalų sankaupų, nėra jokio „geležinio medžio pjovimo“ efekto. Kovos menai apskritai, o ypač karatė, lavina ne tik jėgą, bet ir lankstumą bei mobilumą. Ir tai, be abejo, yra merginos sveikatai būtinos savybės.

Verta žinoti, kad  karatė merginas traukia ne mažiau nei vyrus. Merginos sėkmingai dalyvauja konkursuose ir parodomuosiuose pasirodymuose ar varžybose. Ir įdomu tampa karatė  ne tik kovotojams, bet ir pašaliniams stebėtojams. Moteriškumas, lankstumas, vikrumas – neįtikėtinai derinami su jėga ir judėjimo greičiu.

Kokia yra tėvų motyvacija, nusprendus išsiųsti vaiką į karatė sekciją / būrelį? Jei tai berniukas, tada viskas atrodo aišku ir net logiška. Bet jei mergaitė užsiima karatė? Kodėl jie nesiunčia dukters į sportinių šokių, ritminės gimnastikos ar dailiojo čiuožimo sekciją, o renkasi karatė ar kitus kovos menus? Karatė turi daug privalumų. Tarptautinė patirtis taip pat svarbi. Pavyzdžiui, Japonijoje beveik visose kovos menų grupėse berniukų ir mergaičių skaičius yra maždaug vienodas. Ir čia esmė ne tiek, kad rytuose kovos menai yra kultūros dalis, bet tai, kad šie kovos menai yra labai gera vaiko dvasinių ir fizinių galimybių ugdymo forma.

Karatė skyrius yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori visapusiškai ugdyti savo vaiką.

Tiesą sakant, mergaičių karatė tėvai suvokia visą privalumų sąrašą: tai yra pasitikėjimas, kad dukra sugebės pastovėti už save.  Ši sporto šaka taip pat yra vaiko fizinės sveikatos garantas. Taip pat manoma, kad karatė yra ne tik akcentuojamas fizinis lavinimas, bet ir kovos menas, išsiskiriantis savo filosofija ir siekiantis vidinės asmenybės harmonijos.

Taigi, mergaičių karatė prisideda prie visapusiško ir harmoningo būsimos moters vystymosi. Bet pakalbėkime apie privalumus išsamiau … Juk už išorinio lengvumo slypi didelis ir sunkus, neretai alinantis darbas. Žinoma, treniruotės nebūna lengvos. Karatė pagrindas yra noras užkirsti kelią artimam kontaktui su priešu, greitai jį neutralizuoti. Merginos atlieka tokius smūgius, kurie sugeba „paguldyti“ priešininką per trumpiausią įmanomą laiką. Čia matome vieną pagrindinių privalumų – savigynos įgūdžius.

Taip pat reikia pabrėžti, kad karatė yra kovos menas, kurį sunku nenuvilti amžinai. Taip, norint pasiekti norimą rezultatą ir efektyvumą, prireiks daug merginos pastangų. Tikriausiai todėl sakoma, kad karatė prisideda prie ypatingo charakterio formavimo. Šiuo atžvilgiu karatė nauda mergaitėms yra ryžto ir pasitikėjimo savimi ugdymas. Karatė suteikia ne tik savigynos ir puolimo įgūdžių, gebėjimo juos pritaikyti bet kokiomis sąlygomis, bet ir sugebėjimą nepasiduoti bet kurioje situacijoje. Ir tai, matote, nėra nereikšmingas pliusas.

 

Iš pradžių verta tinkamai įvertinti mergaitės jėgą

Kaip jau minėjome, mankšta padeda lavinti lankstumą, greitį ir jėgą, o tai, žinoma, teigiamai paveiks merginų sveikatą. Tuo pačiu metu išorinis moteriškumas yra tik nugalėtojas, o figūros „kampuotumas“ karatė užsiimančioms merginoms tiesiog nebūdingas.

Bet prieš atiduodant dukrą į karatė skyrių, reikia pažymėti, kad karatė yra gana trauminė kovos menų rūšis. Praktikuojant kritimus, galimi lūžiai ir kiti sužalojimai. Karatė užsiimančios merginos neretai kenčia ir dėl sąnarių skausmų. Todėl iš pradžių verta tinkamai įvertinti mergaitės jėgą: jei yra net menkiausių sąnarių, širdies ligų, kraujospūdžio problemų, neuralginių stuburo ligų, trūksta pusiausvyros pojūčio, tai bent jau tai turėtų būti pasakyta būsimam treneriui arba nerizikuoti dukters sveikata ir pamiršti kovos menus.

Jei grįžtame prie skirstymo į „vyrišką“ ir „moterišką“ karatė, turėtume iš karto pasakyti: toks požiūris yra nepriimtinas. Neįmanoma suskirstyti kovos meno į karatė „berniukams“ ir „karatė mergaitėms“. Vaikai, nepriklausomai nuo lyties, puikiai atranda save ir vienas kitą salėse. Turėdami vaikams pažįstamą žaismingumą ir spontaniškumą, kuris ypač ryškus ikimokykliniame amžiuje, jie mielai renkasi kovos menus.

Atkreipkite dėmesį, kad sulaukus 8–10 metų berniukų ir mergaičių treniruočių skirtumas praktiškai nejaučiamas, o gana dažnai grupėse treneriai veda bendras klases. Ir pradedant nuo 10-12 metų, kai vaikams prasideda karatė varžybų laikotarpis, pradedamas skirstymas į berniukų ir mergaičių varžybas. Iš esmės vaikų turnyruose dažnai galima pamatyti bendras varžybas,  tai yra neskirstant į berniukus ir mergaites. Tačiau didėjant kariūnų ir jaunių techninių įgūdžių lygiui, daugelis trenerių irgi praktikuoja mišrias kovas tiek bandymų, tiek pasiruošimo varžyboms metu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą