Keturi gyvybiškai svarbūs ištekliai, kuriuos rūkymas atima iš mūsų – tai pinigai, sveikata, laikas, laisvė.

 

  1. Pinigai

Jei rūkote, paimkite sąsiuvinį ir nepatingėkite užsirašyti kiekvieno nusipirkto cigaretės pakelio kainą. Po to paskaičiuokite, kiek jums kainavo cigaretės per mėnesį. O po to ir per metus. Panašu, kad susidarys nemaža sumelė.

Štai tada ir pasvajokite, kur  galėjote  išleisti tuos pinigus, jei nerūkytumėt? Drabužiams? Naujam nešiojamam kompiuteriui ar naujesnio modelio išmaniajam telefonui? Sporto klubo metiniam abonementui? Grožio procedūroms? Bet ne, šie pinigai pavirto dūmais.

  1. Sveikata

Brangiausias dalykas, kurį žmogus turi, yra gyvenimas. Cigaretės jį sutrumpina 10–14 metų. negana to, labai sumažina  ir gyvenimo kokybę. Ar tikrai norite ilgai gyventi ir būti sveiki? Jei rūkote, greičiausiai šis noras neišsipildys.

  1. Laikas

Jei paskaičiuotume, kad surūkyti vieną cigaretę vidutiniškai  trunka 3 minutes. O jei žmogus surūko pakelį per dieną, išeina, kad rūkymui jis skiria maždaug valandą. Taigi, susidaro nei daugiau, nei mažiau –  365 valandos per metus. Per tą laiką galima labai daug ko išmokti, padaryti bet ką! Pavyzdžiui, parašyti knygą. O jei kasdien praleistumėte valandą treniruoklių salėje, po metų turėtumėte svajonių kūną, kurio galėtų pavydėti net ir kuri nors Holivudo įžymybė.

Gyvenimas labai greitai prabėga, o rūkaliai jį švaisto įkvėpdami nuodingų dūmų.

  1. Laisvė

Įsivaizduokite mazochistą su spygliuota apykakle, kurį sadistas tempia ant pavadžio. Rūkaliai  primena surištą žmogų, kurį valdo cigaretė. Kai norite rūkyti, jūs nesate savimi. Kol rūkalius neužtraukia dūmo, jis negali galvoti apie nieką kitą. Tai vergija.

Mes pateikėme keturis svarbius argumentus. Dabar susimąstykite, ar verta rūkyti?

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą