Tai banalu, bet tiesa: jei visą dieną sėdėsite prie kompiuterio, gali sutrikti kraujotaka. Ypač nukentės apatinė kūno dalis, nes gresia hemorojus, stuburo išvarža ir sąnarių ligos. Archyvo nuotrauka

Paraudusios akys, sulenkta nugara, papilkėjusi odos spalva … Ne, tai ne zombis iš siaubo filmo, o tiesiog žmogus, dirbantis prie kompiuterio ir spjaunantis į savo sveikatą.

 

  1. Patogi kėdė

Įprasta kėdė nepadės. veiks. Kad nesugadintumėte savo laikysenos, turite įsigyti specialią anatominės formos kompiuterio kėdę. Sėdynės standumas turi būti vidutinis, taip pat reguliuojamas kėdės aukštis ir pakreipimas. Beje, ir platūs porankiai jums netrukdys.

  1. Stacionarus kompiuteris yra geresnis už nešiojamąjį kompiuterį

Bent jau dėl sveikatos. Dirbant su nešiojamuoju kompiuteriu, rankos būna pakabintos, stuburas susuktas, nes turite žiūrėti į ekraną netinkamu kampu. Jei neturite kito pasirinkimo, naudokite specialų nešiojamojo kompiuterio stovą. Įdiekite jį taip, kad monitorius būtų akių lygyje, bet 50 cm atstumu.

  1. Judėkite

Tai banalu, bet tiesa: jei visą dieną sėdėsite prie kompiuterio,  gali sutrikti kraujotaka. Ypač nukentės apatinė kūno dalis, nes gresia hemorojus, stuburo išvarža ir sąnarių ligos. O nuolatinė intelektinė įtampa išvien su akių ir kaukolės raumenų įtampa sukels galvos skausmą ir lėtinį stresą.

Norėdami to išvengti, darykite pertraukas bent kartą per 60 minučių. Jei įmanoma, pavaikščiokite gryname ore. Mokslininkų teigimu, net 15 minučių pasivaikščiojimas suteikia jėgų dar 2 valandoms darbo.

  1. Pasirinkite apšvietimą

Nedirbkite priešais langą, kad išvengtumėte akinimo. Apskritai geriau, kad šviesa būtų dirbtinė. Saulė, žinoma, suteikia optimizmo, tačiau ji yra labai nepastovi.

Bet kokiu atveju per daug šviesos yra geriau nei nepakanka. Nes akims susidūrus su nemaloniu kontrastu: ryškiu ekranu ir tamsiu fonu, gali pakenkti joms. Būtinai įjunkite lempą vakare ir naktį.

  1. Pašalinkite visus nereikalingus daiktus

Jei mėgstate šalia savęs laikyti kaktusą ar lėkštę maisto, pabandykite juos bent atitolinti. Net ir  saldainių popierėliai darbalaukyje atitrauks jūsų dėmesį. Be to, ne tik trukdys teisingai laikyti rankas, bet ir blaškys dėmesį. Rankos turi tilpti ant stalo paviršiaus, kitaip gali prasidėti sąnarių problemos.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą