Žmonės, turėję priklausomybių, parodė, kaip jie pasikeitė atsisakę alkoholio ir narkotikų. Vieni atsinaujino kūnu ir siela, kiti atgavo atmintį, treti – žmogaus pavidalą. Tačiau juos visus vienija vienas dalykas – „reinkarnacija“, kuria sunku patikėti.

Žiūrint į jų veidus, kai vartojo alkoholį ir narkotikus, ir  po to atsisakius jų, aiškiai parodo, kodėl verta visam laikui atsisakyti žalingų įpročių. Priklausomybių užuomazgos daugeliui yra panašios, tačiau priežastys, kurios paskatino žmones atsisakyti savęs naikinimo, kiekvienam yra skirtingos. Taigi, kas privertė  mūsų herojus grįžti prie sveiko gyvenimo būdo?

 

Nerūpestingas studentiškas gyvenimas nepastebimai virto priklausomybe nuo heroino

Londone gyvenantis Nate‘as Ranklinas nuo paauglystės pradėjo priaugti svorio dėl pomėgio greitam maistui. Būdamas 14 metų, Nate‘as jau nebeįstengė žaisti su draugais, važiuoti dviračiu ir  lankytis  atrakcionuose. Paauglys atsisakė visos šios veiklos ir teigė, kad tai jam neįdomu. Bet iš tikrųjų  buvo visai kitos priežastys.

Bandydamas įveikti depresiją dėl nesugebėjimo bendrauti su draugais, vaikinas ėmė valgyti dar daugiau, o vėliau, netekęs tėvo, tapo priklausomas nuo alkoholio.

„Aš gėriau daug ir netrukus mano girtuokliavimas tapo nekontroliuojamas. Išeidamas  iš namų išgerdavau mažiausiai du butelius degtinės ir keturis kartus per savaitę. Be to, per savaitę  dar išgerdavau keletą taurių pagardinto romo ir kolos“, – pasakojo Ranklinas vienam britų dienraščiui.

Žalingi įpročiai tik dar labiau pablogino situaciją,  nes Nate‘as jau svėrė 232 kilogramus. Toks svoris ne tik trukdė normaliai sėdėti prie vairo, bet apskritai gyventi.

Vaikiną išgelbėjo svorio metimo konsultantas, kuris pasisiūlė jam padėti. Nate‘as  atrado jėgų savyje pasikeisti: metė gerti, laikėsi sveikos mitybos plano ir sportavo. Dabar jis linksmas, sportuojantis žmogus, sveriantis 107 kilogramus.

Nuotr. Nate‘as Ranklinas

Su priešinga problema susidūrė  Cody Tracy iš Amerikos. Paauglystėje jis pamėgo ne sotų maistą, bet gatvės gyvenimą. 2019-aisiais vaikinas įsitraukė į blogą kompaniją ir greitai tapo priklausomas nuo heroino ir metamfetamino.

Vos per septynis mėnesius narkotikai pavertė Cody iš išvaizdaus vaikino į „vaikščiojančius griaučius“. Bet šeimai pavyko  išgelbėti sūnų  ir iki 2021 metų jis visiškai atsisakė priklausomybės. Cody mama savo „Facebook‘o“ puslapyje pasidalijo nauja savo sūnaus nuotrauka.

Vėlgi visai kitaip likimas susiklostė škotei Demi-Nicole Dunlop. Mergina studijavo universitete, o nerūpestingas studentiškas gyvenimas jai nepastebimai virto priklausomybe nuo heroino.

Nuotr. Cody Tracy 2019 ir 2021 metais

Būdama 25 metų Demi-Nicole tapo priklausoma nuo adatos ir dvejus metus net negalvojo, ką tai gali sukelti. Net išoriniai pokyčiai merginos nesustabdė – jos oda pasidengė spuogais ir opomis. Po metų narkotikų vartojimo, mergina sužinojo, kad yra nėščia. Nors mergaitė iš pažiūros ir gimė sveika, bet gydytojai stebėjo jos tolimesnę sveikatą ir buvo globojama. Tačiau tai privertė Demi-Nicole sustoti.

„Jei  tai skaitote ir esate priklausomas ir jaučiate, kad niekada neišeisite iš šio tamsaus, bauginančio kasdienio priklausomybės ciklo, žinokite, kad galite. Patikėkite manimi. Turėjau gilią priklausomybę ir maniau, kad tunelio gale niekada nebus šviesos, bet pamačiau “, – prisipažino Demi-Nicole viename savo interviu.

Mergina sako užsibrėžusi tikslą susigrąžinti dukrą. Prireikė tik keturių mėnesių, kai ji pradėjo sveikti, o žiūrint į dvejų metų senumo nuotrauką sunku atpažinti  dabar šią nuotaikingai nusiteikusią merginą.

Nuotr.Tarp šių  Demi-Nicole nuotraukų yra tik keturių mėnesių skirtumas

 

Bandė užgožti depresiją vis didesnėmis alkoholio dozėmis

JAV  Bostone gyvenantį Stoddartą Whitridge‘ą daugelis pažinojo, kaip klestintį jaunuolį: jis sėkmingai vedė, kilo karjeros  laiptais, šalia visada buvo daugybė draugų. Bet jie nežinojo, kad jaunas vyras turi alkoholio problemų.

Priklausomybė nuo alkoholio pasiekė aukščiausią tašką, kai Stoddartui buvo 20 metų. Vyras nematė nieko blogo išgerti kiekvieną vakarą po darbo, o vėliau šis įprotis tapo būtinybe ir vidinio nerimo priežastimi. Jis to nesuprato, bandė užgožti depresiją vis didesnėmis alkoholio dozėmis.

„Mes prarandame per daug  talentingų žmonių  dėl jų priklausomybių. Gėda, kaltės jausmas, nepasitikėjimas savimi, baimė ir izoliacija tiesiogine to žodžio prasme pražudo žmones. Žinau, kad buvau labai arti to, kelis kartus buvau atsidūręs prie mirties slenksčio su degtinės buteliu rankoje“, – savo „Instagram‘o“ puslapyje parašė Whitridge‘as.

Stoddartas  neslepia kartą taip prisigėrė, jog pateko į greitosios pagalbos  reanimacijos skyrių. Kitą rytą, kai vyras šiek tiek prasiblaivė, pasidarė asmenukę ten pat ligoninėje ir suprato, kad pasiekė dugną. Dabar Whitridge‘as  negeria 17 mėnesių. „Kol kas viskas gerai. Bet pasveikti nuo alkoholizmo  reikia nemažai pastangų ir aš dabar tai žinau“, – parašė jis.

Nuotr. Stoddartas Whitridge‘as pasikeitė neatpažįstamai per 17 mėnesių

Prisiminimų praradimas nėra blogiausias dalykas, kuris gali nutikti dėl priklausomybių. Jie dažnai veda žmones į situaciją, kai supranta, kad prarado save. Taip buvo ir su Ainsley Loudoun iš Škotijos. Paauglystėje ji pradėjo gerti alkoholį kompanijose, tačiau tuo neapsiribojo.

„Nuo pat mažens gyvenau visiškoje tamsoje,  dar paauglystėje pradėjau gerti. Maniau, kad gerti vaikui yra normalu ir kurį laiką man tai tikrai atrodė normalu. Ilgainiui prie girtuokliavimo prisidėjo ir kokaino vartojimas. Nuo to laiko mano gyvenimas tiesiog sukosi spirale“, – atviravo Ainsley.

Priklausomybės fone merginai prasidėjo depresija, kuri pasirodė tokia gili, jog merginai vos nekainavo gyvybės. Tada ji suprato, kad turi tik tris galimybes: kalėjimą, mirtį ar pasveikimą. Ji pasirinko pastarąjį ir pradėjo lankyti anoniminius narkomanų susitikimus, kurie vos per tris mėnesius padarė stebuklą  –  Ainsley Loudoun, atsisakiusi narkotikų ir alkoholio, pasikeitė neatpažįstamai.

Nuotr. Ainsley Loudoun

 

Nesustabdė nei nėštumas, nei vaiko gimimas, nei pareiga jį auginti  

37 metų britė Jessica Roberts tuo įsitikino savo kailiu.  Sako, kiek prisimenanti save, visada buvo triukšmingų ir siautulingų vakarėlių mėgėja. Mergina  galėjo sau leisti pasiskolinti didelę sumą pinigų iš draugų ir leistis į tolimas keliones, kuriose alkoholis liejosi laisvai.

Nerūpestingas gyvenimo būdas davė vaisių – girtutėlė moteris užmigo metro ir, žinoma, nejuto ne tik kaip iš jos buvo pavogti pinigai, bet ir akiniai nuo nosies. Kitą kartą Jessica susilaužė riešą ir tai pastebėjo tik kitą dieną, kai išsiblaivė. Nei nėštumas, nei vaiko gimimas, nei pareiga jį auginti nesustabdė Jessicos potraukio linksmybėms ir žalingiems įpročiams.

„Aš  virtuvėje ruošdavau maistą  vaikui ir gerdavau. Ten užtrukdavau daug ilgiau, kol išgerdavau. Tada butelius paslėpdavau šiukšliadėžės dugne, kad namiškiai nepamatytų“, – pasakojo Roberts.

Bet Jessicos vyrui jos priklausomybė nebuvo paslaptis. Dėl tos pačios priežasties šeimoje prasidėjo kivirčai, dėl kurių moteris buvo sunerimusi. Ji sugebėjo atsisakyti žalingų įpročių tik 2020 metų pradžioje, supratusi, kad iškilo rimtas pavojus santuokai ir  gali prarasti vaikus. Po metų blaivaus gyvenimo Roberts atrodo dešimčia metų jaunesnė nei anksčiau.

Nuotr. 37 metų Jessica Roberts atjaunėjo dešimčia metų

Tuo tarpu Hunteriui Shepardui teigiamas pavyzdys  buvo jis pats – po dešimties narkomanijos metų, jam pavyko įveikti sunkią kovą su priklausomybėmis.

Būdamas 16 metų  paauglys, Hunteris nusprendė išbandyti heroiną, manydamas, kad tai šaunu. Natūralu, kad priklausomybė atsirado beveik iškart. Paauglys pradėjo vogti iš namų, kad galėtų susimokėti už dozę,  bet tėvai neapsikentė ir sūnus atsidūrė gatvėje.

Priešingai nei tikėjosi jo artimieji, benamių gyvenimas vaikino ne tik nesustabdė, bet atvirkščiai – įtraukė jį dar giliau  į priklausomybę, kurią papildė nusikalstama veikla. Gatvėje  vaikinas ėmė apiplėšinėti  žmones ir viską, ką turėdavo, išleisdavo narkotikams.

Bet tuo viskas dar nesibaigė.  Būdamas 26 metų  Hunteris atsidūrė kalėjime, kur praleido pustrečių metų. Tik tada suprato, ką reiškia  atkryčio ciklas. Kol vieną dieną taip  padaugino metamfetamino ir heroino, kad net nežinojo savo vardo. Perdozavus jis buvo išgabentas į ligoninę.

Ligoninėje vaikinui buvo pasiūlyta praeiti reabilitacijos kursą, ką jis ir padarė, nes suprato, kad kito perdozavimo gali  ir neišgyventi.

Nuotr. Hunteriui Shepardui teigiamas pavyzdys  buvo jis pats

parengta pagal britų žiniasklaidą, socialinių tinklų nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą