Daug visokiausių kalbų sklando apie alkoholio poveikį merginų lytinėms funkcijoms. Dažnai susiduriame su teiginiu, kad moterys apskritai neturėtų vartoti alkoholio, nes kiaušialąstės neturi savybės atsinaujinti ir duodamos visam gyvenimui. Tuo tarpu alkoholis žaloja jas. Todėl net ir taurė šampano abiturientų vakarėlyje gali sukelti nepageidaujamų padarinių.

 

Dėl dažno alkoholio vartojimo sutrinka menstruacinis ciklas

Žinome, kad bet koks alkoholinis gėrimas yra žalingas, bet mums nepatinka kategoriški teiginiai, todėl ir nusprendėme išsiaiškinti – tai mitas ar ne.

Gydytojos ginekologės Aušrinės Burgelytės tvirtinimu, kiaušialąstės tikrai duodamos vieną kartą ir visam gyvenimui. Jos susiformuoja dar prieš mergaitei gimstant, o po to jų „atsargos“ tik eikvojamos. Lyties ląstelės (oocitai) yra folikuluose, kurias ir sudaro kiaušidės. Maždaug kartą per mėnesį kiaušialąstė subręsta ir palieka folikulą. Šis procesas vadinamas ovuliacija ir sukelia mėnesinių ciklą.

Anot ginekologės, alkoholis tikrai neigiamai veikia ovuliaciją ir vaisingumą, tai yra gebėjimą pastoti. Stebint pacientes, paaiškėjo, kad dėl dažno alkoholio vartojimo sutrinka menstruacinis ciklas. Taip pat būdingi menstruaciniai sutrikimai ir vaisingumas lėtiniu alkoholizmu sergančioms moterims. Mat alkoholis daro neigiamą poveikį hormonų kiekiui ir sukelia netaisyklingą ovuliaciją. Be to, alkoholis daro įtaką moters reprodukcinei funkcijai. Kitaip tariant, vartoti alkoholį  nėštumo metu yra ypač pavojinga, nes gali išprovokuoti vaisiaus apsigimimus, esant vaisiaus alkoholiniam sindromui.

Tiesa, neaptikome įrodymų, kad alkoholis naikina kiaušinėlius ir sukelia vaisiaus apsigimimus, nevartojus alkoholio gana ilgą laiką. praėjus daug metų po jo vartojimo.

Žinia, kiaušialąstės „gyvena“ gimdoje, tačiau jos bręsta folikuluose. Ar alkoholis gali patekti į folikulus? Ar bet kokia alkoholio dozė gali kažkaip pažeisti kiaušialąstes?

„ Maždaug 20 proc. ​​alkoholio greitai absorbuojamas per viršutinį virškinimo traktą, o likę 80 proc. – per žarnyną. Iš tikrųjų alkoholis gali lengvai prasiskverbti pro audinius ir kūno skysčius per kraujagysles. Todėl manoma, kad alkoholis gali prasiskverbti ir į kiaušidžių audinius, įskaitant folikulą. Bet dar niekas ir niekada nenustatė alkoholio lygio kiaušidėse, ypač folikulo skystyje. Šiuolaikinė medicina neturi duomenų, kokia alkoholio dozė prasiskverbia pro kiaušinėlius ir ar tai lemia jų žalą“, – sako gydytoja ginekologė.

 

Iš trijų išvardytų veiksnių pavojingiausias yra rūkymas

Greičiausiai dažna moteris susimąsto, kad galvojant apie būsimų vaikų sveikatą, kada dar galima išgerti taurę vyno, o kada – ne? „Planuojant nėštumą nepageidautina bet kokios formos alkoholio vartojimas, net ir mažomis dozėmis“, – teigė Aušrinė Burgelytė.

Bet reikia nepamiršti ir statistikos duomenų, kad tose šalyse, kuriose vynas ir gaivieji gėrimai yra sena nacionalinių virtuvių ir žmonių mitybos tradicija, vaikų, turinčių įgimtą alkoholio sindromą, gimstamumas nėra didesnis nei šalyse, kur alkoholis vartojamas mažesniais kiekiais.

Tyrėjai taip pat neneigia, kad dar neturi duomenų, patvirtinančių, kiek alkoholis gali būti nepavojingas, atsižvelgiant į alkoholinio gėrimo rūšį. Nors visi žino, kad tėvų alkoholizmas yra pavojingas būsimoms atžaloms.

Taigi, kaip apsaugoti kiaušialąstes nuo kenksmingų veiksnių: rūkymo, streso, netinkamos mitybos?

„Gamta moteriai suteikė milijonus kiaušialąsčių, žinant, kad per gyvenimą dalį jų neteks, prarasdama kiekvieną mėnesį. Iš trijų išvardytų veiksnių pavojingiausias yra rūkymas, nes į organizmą patenka apie 100 daugiau ar mažiau nuodingų medžiagų, esančių cigaretėse“, tvirtino gydytoja ginekologė.

Anot jos, įtampa, stresas ir netinkama mityba (ypač badavimas) neturi tiesioginio poveikio kiaušialąstėms, bet gali sutrikdyti lytinių ląstelių brendimą, sulėtinti ar „išjungti“ reprodukcijos programą, įterptą į žmogaus smegenis.

1 KOMENTARAS

  1. I don’t even know how I stopped up here, however I believed this put up was once good.
    I do not know who you’re however definitely
    you are going to a famous blogger when you are not already.
    Cheers!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą