Cullanas ir du jo draugai Luca ir Thomas pradėjo kas savaitę rengti „apskritą stalą“ „Club Center“, kur pokalbiai ir diskusijos, šio centro lankytojams aktualiais klausimais, vyksta iki šiol. Socialinių tinklų nuotrauka

Jaunas vyras, dešimt metų kovojęs su narkomanija, 10 kartų nuteistas kalėti ir kelis kartus pabuvojęs prie mirties, iš esmės  pasikeitė ir dabar padeda kitiems pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę.

 

Kokaino rūkymas  tik pablogino jo psichinės sveikatos būklę

„Praėję metai buvo nuostabūs, net neįtikėtina. Santykiai su senais draugais atsinaujino, su šeima tapau artimesnis nei bet kada anksčiau,-  savo interviu „The Epoch Times “ sakė 29 metų Cullanas Maisas iš Didžiosios Britanijos. – Pažadėjau sau, kad dabar darysiu tik gerus dalykus ir padėsiu kitiems“.

Cullanas gimė Fairwaterio miestelyje, Jungtinėje Karalystėje. Nuo vaikystės kentėjo nuo obsesinio-kompulsinio sutrikimo * (OKS), obsesinių minčių ir nerimo.

„Labai sunerimdavau, kai tėvas turėdavo dirbti naktį. Kai jis vėluodavo ir vėlai grįždavo namo, aš verkdavau, – prisimindamas savo baimes atviravo Cullanas. – Septintoje klasėje su klasės draugais išvykau į ekskursiją po Llangrannogą, bet jau pirmą naktį paskambinau tėvams ir pasakiau, kad noriu grįžti namo“.

Bendraamžiai laikė Cullaną linksmu draugu, tačiau nežinojo, kad už jo linksmybių slypi nuolatinis nerimas. Kai tėvai išvyko atostogauti, jis visada nerimavo, kad lėktuvas gali nukristi ir jo šeima mirs.

Norėdamas įveikti nerimą, Cullanas ėmėsi tam tikrų procedūrų, kurios padėtų jam nusiraminti.

„Tai buvo tiesiog beprotiška. Daug metų maudydavausi keturis kartus per dieną, valiausi dantis dešimt kartų per dieną. Išeidavau iš vonios kambario išsimaudęs ir vėl grįždavau po dešimties minučių. Nuolat naudojau drėgnų servetėlių pakuotes, – dalijosi prisiminimais Cullanas. – Bet slėpiau, niekada niekam apie tai nepasakojau“.

Kad nugalėtų savo baimes, Cullanas paauglystėje su draugais pradėjo rūkyti marihuaną. Netrukus jis įniko į priklausomybę, o tada, norėdamas susimokėti už „žolę“, pradėjo pardavinėti savo žaidimus „PlayStation“.

„Supratau, kad ne tik naudoju marihuaną savo malonumui, bet ir esu nuo jos priklausomas, – sakė vaikinas. – Maniau, kad atrodau kaip kietas vyrukas. Kokainas, kanapės, tabletės – juos galima buvo lengvai nusipirkti gatvėje“.

Tačiau kokaino rūkymas pablogino jo psichinės sveikatos būklę ir tada jis perėjo prie heroino rūkymo.

„Man tai patiko ne tik dėl jo sukeltos būsenos, bet ir padėjo atsikratyti man psichologinio pobūdžio problemų bei nerimo“, – prisimena jaunas vyras.

Iki 20 metų jis rūkė kiekvieną dieną. Jo gyvenimas pasisuko į blogąją pusę: atleido iš darbo, pinigai baigėsi.

Cullanas pradėjo plėšti parduotuvėse ir netrukus tapo profesionaliu vagimi, darydamas nusikaltimus visoje šalyje.

„Turėjau surinkti pinigų įvairiais būdais. Tėvai nebenorėjo man duoti pinigų, nes žinojo, kad aš juos išleisiu narkotikams. Negalėjau iš jų prašyti pinigų ir gyventi kitų sąskaita. Taip pat negalėjau gauti darbo, nes vartojau narkotikus. Taigi, aš tapau vagis“.

Laimei, praėjusių metų rugpjūtį daugybė įvykių pakeitė Maiso gyvenimą į gerąją pusę.

Kalėjime, atlikdamas bausmę už vagystę, kurią Cullanas  įvykdė su draugu parduotuvėje, jis gavo žinią apie to draugo mirtį.

 

Jo draugai ir šeima buvo sužavėti pokyčiais

O kitą dieną pats Cullanas buvo išgabentas į Velso ligoninę su plaučių uždegimu. Jis užsikrėtė „Covid-19“ ir buvo sunkios būklės.

Iki vaikino 29 -ojo gimtadienio buvo likę tik šešios dienos, kai jis  atsidūrė ties mirties slenksčiu.

Po to jis suprato, kad taip gyventi toliau negalima.

„Supratau, kad nebegaliu taip gyventi. Aš nenoriu vėl atsidurti kalėjime. Dešimt metų narkotikų vartojimas mane sunaikino ir aš buvau pasirengęs keistis. Nuo to laiko aš niekada nesustojau  ir nesigręžiojau atgal,- patirtimi dalijosi Cullanas. – Po to, kai buvau išrašytas iš ligoninės, jaučiausi tarsi iš naujo atgimęs. Pradėjau ilgai pasivaikščioti, ieškoti vaistų, kurie padėtų man pasveikti“.

Padedamas kovos su narkotikais labdaros grupės, Cullanas  Maisas pradėjo savo kelionę narkotikų išsilaisvinimo link. Vėliau jis pradėjo dirbti narkotikų gydymo tarnyboje, perduodamas savo patirtį kriminologijos studentams.

„Tai tikrai mano svajonių darbas, nes galėjau aktyviai dalyvauti miesto gyvenime, nedarydamas blogų dalykų“, – pridūrė jis.

Siekdami padėti kitiems susidoroti su priklausomybe nuo narkotikų, Cullanas ir du jo draugai Luca ir Thomas pradėjo kas savaitę rengti „apskritą stalą“ „Club Center“, kur pokalbiai ir diskusijos, šio centro lankytojams aktualiais klausimais, vyksta iki šiol.

„Programa sulaukė labai didelio atgarsio. Tai padeda ne tik kitiems, bet ir man pasveikti, – sakė Cullanas. – Čia lankosi žmonės, kurių kai kurie  gyvenimo epizodai yra naudinga patirtis, o kai kurie tiesiog įkvepia“.

Vaikinas patikino, kad jau 11 mėnesių nevartoja narkotikų. Sakė, kad jo draugai ir šeima buvo sužavėti pokyčiais.

„Mano šeima susitaikė su mano yda, o mano tėvai buvo pasiruošę, kad kažkas pasibels į duris ir pasakys, kad aš miręs. Dabar matau, kad jie didžiuojasi manimi, kad galėjau pakeisti savo gyvenimą“, – sakė Cullanas.

 

* Obsesinis -kompulsinis sutrikimas (OCD) – psichinis sutrikimas, pasireiškiantis nevalingai kylančiomis įkyriomis, nerimą keliančiomis ar bauginančiomis mintimis – obsesijomis. Taip pat tuo, kad žmogus nuolat ir nesėkmingai bando atsikratyti šių minčių sukelto nerimo, pasitelkiant vienodai įkyrius ir varginančius veiksmus.

 

Socialinių  tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą