Ar žmogus turi papildomų kilogramų, jis lieknas ar nelabai, daugiausia priklauso nuo įpročių. Kasdienis elgesys, ypač valgymas, lemia jo savijautą ir tai, ką rodo svarstyklės.
Taigi, sveikai gyvenantys žmonės niekada nedaro šių dalykų:
1.Negalvoja apie skaičius
Sveikai gyvenantys žmonės nesusitelkia į kalorijas ar į svarstyklių rodyklę. Nors prasminga apytiksliai žinoti, kiek kalorijų yra tam tikrame maisto produkte, bet nuolat skaičiuojant, gali sukelti ne tik įtampą, bet ir susierzinimą, dėl kurių dažnai atsisakoma sveikos mitybos planų. Geriausia iš esmės ką nors studijuoti ir tada pritaikyti savo mitybą daugiausia maistui, kuriame mažai energijos.
Be to, daugelis žmonių nesisveria kiekvieną dieną, greičiau kartą per savaitę ar net rečiau. Juk negalima numesti svorio per naktį. Kas rečiau atsistoja ant svarstyklių, neseka įtemptai svorio metimo, nekeldamas nereikalingo spaudimo sau, tas geriau jaučiasi.
2.Neatsisako pusryčių
Žinoma, pavalgius pusryčius dar nereiškia, kad jausitės sotūs iki pietų ar net ilgiau. Tačiau jei planuojate sveikus pusryčius, kuriuose bus gausu baltymų ir angliavandenių, iki pietų galite būti sotūs, o tai apsisaugosite nuo daugiau maisto per pietus.
3.Nepalaiko radikalių dietų
Dietos, susijusios su greitu svorio metimu, yra nesveikos. Todėl kiekvienas, norintis visam laikui numesti antsvorį ir išlikti sveikam, turi sukurti mitybos ir mankštos planą, kuris tęsis ilgai, jei ne visą gyvenimą.
4.Negeria kaloringų gėrimų
Žinoma, limonado skonis yra gardesnis nei vandens, tačiau kalorijos absorbuojamos kartu su gėrimu ir jų būna daug! Jos patenka tiesiai į kraują, todėl cukraus kiekis kraujyje pakyla. Kaip mat atsiranda alkio pojūtis. Tuo tarpu sveikai gyvenantys žmonės pasikliauja sveikais gėrimais, tokiais kaip vanduo ar vaisių kokteiliai.
5.Nevalgo nesveikų užkandžių
Jie arba valgo sveiką maistą, arba kontroliuoja nesveiką maistą, leisdami sau retsykiais pasilepinti šokolado gabalėliu, o ne visa plytele. Jie net nepiktnaudžiauja sveikata naudingais saldumynais. Juk sveikų užkandžių kalorijos gali sudaryti visos dienos kalorijas.
6.Nesportuoja tik norėdami numesti svorį
Sveikai gyvenantiems žmonėms nereikia mesti svorio. Sportas yra būtinas sveikatai, o ne lieknėjimui. Nors tai ne visi supranta. Pagrindinis tikslas yra sustiprinti raumenis, sustiprėti.
Kas galvoja tik apie svorį, greičiausiai neteks motyvacijos sportuoti, jei kilogramai netirps tokiu greičiu ir kiekiu, kokio tikimasi. Tie, kurie siekia užsitikrinti, kad bet koks sportas duotų naudos sveikatai ir sveikatingumui, greičiausiai bus motyvuoti ilgą laiką.
7.Nevalgo dietinio maisto
„Dieta“ nereiškia „nemaistinga“. Tie, kurie susilaiko nuo tokio maisto, ne tik dažnai mėgaujasi geresnio skonio alternatyvomis, bet ir apsisaugo nuo melagingų „dietos specialistų“ pinklių.
8.Neieško naujų būdų
Sveikai gyvenantys žmonės žino, kad vienintelis būdas būti lieknam ir sveikam yra jų pačių valia. Todėl jų nedomina naujausios dietos ar treniruočių metodai.
9.Neieško pasiteisinimų
Lyja. Kankina nuovargis po sunkaus darbo. Diena buvo gana intensyvi. Tiesą sakant, galite sugalvoti pakankamai priežasčių nepabėgioti, nevažiuoti dviračiu ar nueiti į sporto salę. Žinoma, svarbu kartais pailsėti. Tačiau tie, kurie visada randa pasiteisinimų dėl netinkamų valgymo įpročių ar prastos nuotaikos, niekada nepasieks savo tikslo.