Yra nemažai būdų, kaip įveikti šį blogą įprotį. Pasirinkite jums labiausiai tinkantį.

 1. Pirkdami cigarečių pakelį, užsirašykite kainą, o savaitės pabaigoje apskaičiuokite, kiek galėtumėte sutaupyti.
 2. Iš anksto nusistatykite datą, kada rengiatės mesti rūkyti. Tai galėtų sutapti ir su kuriuos nors reikšmingu jums įvykiu (atostogomis, gimtadieniu, išvyka ir panašiai). Bet vėliau nė nemėginkite ieškoti pasiteisinimų atidėti tai, kas buvo planuota.
 3. Patys nuspręskite, ar geriau mesti rūkyti iškart, ar vis dėlto pamažu. Jei palaipsniui, užsibrėžkite sau tarpinius tikslus, pavyzdžiui, kasdien surūkykite 2 cigaretėmis mažiau arba po 2 savaičių visiškai meskite rūkyti.
 4. Jei jaučiate labai didelį poreikį rūkyti, geriau mesti rūkyti nedelsiant ir neatšaukiamai. O jei nedidelį, tai sumažinkite dvigubai surūkomų cigarečių dozę per dieną ar iki dviejų, kol galiausiai meskite. Mat tada pajusite stiprų rūkymo kenksmingumą, kadangi kūnas yra persisotintas nikotino, kitų kenksmingų tabako komponentų, ir jums bus lengviau mesti.
 5. Jei jūsų darbo aplinka skatina rūkyti, meskite rūkyti per nedarbo dienas – šeštadienį ar sekmadienį, per atostogas arba išvykus į komandiruotę.
 6. Nepirkite cigarečių blokais. Kol nepasibaigs cigaretės viename pakelyje, nepirkite kitos.
 7. Jei norite rūkyti, nedelsdami neišimkite cigaretės iš pakelio, o palaikykite ją rankose mažiausiai 3 minutes. Tuo metu padarykite ką nors įdomaus, malonaus – tai padės atitraukti dėmesį nuo cigaretės. Pavyzdžiui, paskambinkite geram draugui arba eikite į parduotuvę nusipirkti produktų.
 8. Kiekvieną rytą bet kokiomis priemonėmis kuo ilgiau atitolinkite pirmosios cigaretės uždegimą.
 9. Nesinešiokite cigarečių su savimi.
 10. Kuo toliau paslėpkite pelenines, žiebtuvėlius – apskritai visus daiktus, kurie primena rūkymą. Susilaikykite nuo rūkymo artimųjų, draugų kompanijoje. Stenkitės nerūkyti žiūrėdami televizorių.
 11. Stenkitės nesurūkyti cigaretės iki galo.
 12. Vietoje cigaretės pasitelkite lengvą mankštą, trumpą energingą pasivaikščiojimą. Bet jokiu būdu nekeiskite cigaretės maistu, ypač kaloringu: riebiu, saldžiu, miltais.
 13. Dažniau lankykitės kino teatruose, muziejuose, kurių salėse draudžiama rūkyti.
 14. Atsisakykite rūkymo bent vienai dienai, po to – kitai ir taip toliau. Arba susilažinkite su kuo nors, kad pasieksite savo tikslą.
 15. Susiraskite bendramintį, su kuriuo kartu mesite rūkyti.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą