Patikėkite, jei nustosite nešioti liemenėlę, pasaulis nesugrius. Planetos ir toliau suksis aplink Saulę, o naujasis iPhone bus išleistas ateinantį rugsėjį. Svarbiausia, kad jaustumėtės patogiai ir gerai. Archyvo nuotrauka

Vis daugiau  įžymybių pasirodo viešumoje be apatinio trikotažo: žvaigždės mieliau dėvi sukneles po apnuogintu kūnu, o gydytojai trimituoja apie liemenėlės pavojus. Žinia, nėra absoliučios tiesos, todėl jūs pačios turite spręsti – atsisakyti nešioti apatinius drabužius ar ne. O mes tik pateiksime tokio sprendimo naudą ir tykojančius pavojus.

 

Netinkamai pasirinktas apatinių drabužių audinys gali nemaloniai trinti

Nereti atvejai, kai apatiniai drabužiai netinka pagal dydį, todėl jie trina ir dirgina jautrią odą. Dar stipriau neigiamai veikia odą, jei apatiniai pagaminti ne iš natūralių audinių, pavyzdžiui, medvilnės, bet iš dirbtinių – sintetinių ar elastano. Todėl net neverta diskutuoti, kaip gali veržti ar trinti liemenėlių petnešėlės!

Žinoma, netinkamai pasirinktas apatinių drabužių audinys gali nemaloniai trinti, tačiau jei ant nuogo kūno dėvėsite šiurkštų džinsinį audinį, liną, odą ar vilną, dirgins dar labiau, nei apatiniai drabužiai, pagaminti iš sintetikos.

Išeitis kompromituojanti: galite atsisakyti apatinių drabužių po sijonais ar suknelėmis, bet šimtą kartų geriau dėvėti ką nors po kelnėmis arba viršutinę dalį, ant jos užsivilkus, pavyzdžiui, šiurkščiavilnių audinių megztinį. Priešingu atveju, galite neišvengti ne tik rimtų paraudimų, bet ir   pūslių.

Tikriausiai neverta aiškinti, kodėl prieš einant miegoti reikia nusiimti liemenėlę – su ja miegoti paprasčiausiai nepatogu. Geriau pakalbėkime apie kelnaites: ginekologai pataria miegoti be jų dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai dėl to, bet koks audinys sulaiko drėgmę, o šilta aplinka yra kone tobula bakterijų veisimosi vieta. Jei jums kada nors buvo nustatyta pienligė ar bakterinė vaginozė, geriausia miegoti be apatinių drabužių. Bet nebūtinai nuogai: dėvėkite pižamą ar naktinius marškinėlius.

 

Nepridengta kelnaitėmis intymi vieta gali netikėtai „užsidegti“ nuo bakterijų

Kita vertus, aptemptos apatinės kelnaitės gali suspausti ar veržti pilvo apačią ir sukelti šlapinimosi ar virškinimo problemų.

Geros naujienos yra tai, kad nesusirgsite lytiniu keliu plintančiomis ligomis, tarkime, pasėdėjusios ant autobuso sėdynės ar unitazo dangčio. Infekcijai atsirasti būtina sąlyga – kad žmogaus šviežias biologinis skystis patektų į kraują ar ant gleivinės. Tačiau abi minėtos vietos yra puiki mikrobų ir bakterijų veisykla, todėl nepridengta kelnaitėmis intymi vieta gali netikėtai „užsidegti“ nuo bakterijų.

Ir dar kartą apie aptemptus apatinius! Galbūt jūs nė neįtariate, bet jei po dienos ant šlaunų ir pilvo lieka raudoni ar smėlio spalvos įdubimai, tai reiškia, kad reikia kuo greičiau ieškoti didesnio dydžio apatinių. Kitaip tariant, dėvint netinkamo dydžio liemenėlę tampa sunkiau kvėpuoti, pradeda spausti  nugarą ir joje lieka dryžių. Ar jums to reikia?

Žinia, drabužiuose per akis įvairiausių užtrauktukų, sagų ir tvirtinimo detalių, kurios gali sugnybti ir pakenkti jautriai odai.

Išvada paprasta ir aiški: jūsų kūnas visiškai atsipalaiduos ir pailsės tik nusiėmus apatinius drabužius.

 

parengta pagal brightside.me

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą