Tarp šiandien populiarių žmonių, sergančių Hipertrichozės liga arba per dideliu plaukų augimu ten, kur jų paprastai nėra yra meksikiečių aktorius Jesúsas Acevesas. Socialinių tinklų nuotrauka

Su jomis susidūrę gydytojai neretai nustemba, o  sergantys tiesiog netiki, kad taip gali būti.  Ir apskritai nebūna girdėję apie šias rečiausias ligas.

 

Nr.1 – pikanizmas

Arba valgymo sutrikimas, kai norisi suvalgyti ką nors nevalgomo: kreidos, geležies, stiklo ir daug kitų dalykų. Tai sukelia psichikos sutrikimus, kai kurių medžiagų trūkumą organizme arba norą išsiskirti iš kitų ir net užsidirbti iš to pinigų.

Nr.2 – fibrodisplazija

Esant šiam retam genetiniam sutrikimui, minkštasis jungiamasis ir raumenų audinys tampa kaulėtu.  Procesas vyksta iki 10 metų amžiaus dėl konkretaus geno mutacijos. Iš pradžių būna raumenų, sausgyslių ir raiščių uždegimai, o pamažu vystosi osifikacija. Šiandien pranešta apie 700 šios ligos atvejų.

Žmogus pamažu praranda gebėjimą judėti, tiesiogine to žodžio prasme sukaulėja. Buvo atrastas genas, mutacija, sukelianti šią ligą, ir pradėti klinikiniai vaisto, galinčio sustabdyti ligos progresavimą, tyrimai.

Nr. 3 – Morgellono liga

Šią ligą 2002 metais atskleidė gydytojai iš JAV. Anot paciento, susirgusio šia liga, atsiranda jausmas, kad po oda bėgioja mikroskopiniai vabaliukai. Neseniai pasirodė teorija, kad tai nėra psichikos sutrikimas (nors tokia versija vis dar egzistuoja), o tam tikri „siūlai“, esantys paciento audiniuose net matomi pro mikroskopą. Yra prielaida, kad tai mokslui vis dar nežinoma grybelio rūšis.

Įdomu tai, kad paskelbus informaciją apie tokią ligą, labai padaugėjo besikreipiančių į gydytojus.

Nr.4 – Mikropsija

Arba Alisa stebuklų šalyje sindromas. Liga taip buvo pavadinta dėl atitinkamų simptomų – ​​žmogus periodiškai mato jį supantį pasaulį iškreiptą –  gerokai sumažėjusį arba neproporcingai nutolusį/artimą. Su regėjimu tai neturi nieko bendra – tai psichikos patologijų, turinčių įtakos klausai, regai ir lytėjimui, rezultatas.

Nr. 5 – Hutchinsono-Guildfordo sindromas

Arba vaikų progerija. Tai genetinė LMNA geno mutacija. Tuo pačiu metu vaikas išoriškai sensta 8 kartus greičiau ir 10-12 metų įgauna tipišką senatvišką išvaizdą. Miršta slaukę 10-13 metų, rečiau išgyvena iki 25-27 metų.

Iš viso pasaulyje žinoma 80 tokių susirgimo atvejų, o „ilgamečiai“ išgyveno 45 metus. Šia liga 8 kartus dažniau serga berniukai.

Nr. 6 – Kseroderma

Arba vampyro sindromas – genetinė liga, kai žmogui net trumpam pabuvus saulėje atsiranda pakitimų, kurie greitai virsta navikais ir ilgainiui  gali baigtis kuria nors onkologine liga. Sergantys šia liga priversti gyventi naktinį gyvenimo būdą ir išeiti į lauką tik visiškai sutemus, uždarais drabužiais bei išsitepus apsauginiu kremu su SPF.

Nr.7 – Hipertrichozė

Arba per didelis plaukų augimas ten, kur jų paprastai nėra. Pavyzdžiui, ant veido. Išgydyti neįmanoma, tačiau tokie metodai, kaip plaukų šalinimas lazeriu, tikrai padės pacientams sugrįžti į normalų gyvenimą. Kai kurie to nedaro – taip anksčiau buvo atvejų, kai cirko artistai turėjo veido plaukų. O tarp šiandien populiarių žmonių yra meksikiečių aktorius Jesúsas Acevesas.

Nr. 8 – Trimetilaminurija

Arba žuvies kvapo sindromas. Nuo ligonio sklindančio supuvusios žuvies kvapo priežastis – genų sutrikimas, dėl kurio organizme kaupiasi kvapieji trimetilaminai. Jų perteklius pašalinamas per odos poras, o kvapas atbaido visus aplinkinius, nors pats ligonis gali to ir nepastebėti. Gydymo kol kas nėra, bet gydytojai gali rekomenduoti tik dažniau maudytis, laikytis specialios dietos ir vartoti antimikrobinius vaistus, pavyzdžiui, aktyvintąją anglį.

Nr. 9 – daktaro Strangelove’o liga

Arba smalsių rankų sindromas. Tai psichikos sutrikimas, kai žmogaus rankos veikia nekontroliuojamai. Dažniausiai pacientas periodiškai pradeda smaugti pats save. Kartais net sapne. Priežastis yra signalo perdavimo tarp smegenų pusrutulių pažeidimas.

Nr.10 – Argirozė

Arba mėlynos odos sindromas. Ją sukelia sidabro perteklius organizme. Pirmasis žinomas pacientas – amerikietis Paulas Carasonas, gydęsis naminiu balzamu iš jų koloidinio sidabro ir vandens tinktūros. Sergant argiroze, oda tampa melsvai pilka, o plaukai pakinta. Vyras mirė nuo širdies smūgio, būdamas 62 metų.

Žinoma, kad dabar argiroze serga  kitas vyras, kuris ilgą laiką peršalimo gydymui vartojo lašus su sidabru. Kaip matote, savarankiškas gydymas gali būti pavojingas! Neeksperimentuokite su sveikata, o prireikus  kreipkitės pagalbos  į medikus. Ir būkite sveiki!

parengta pagal medicalnewstoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą