Jei negeriame pakankamai vandens, tai gali turėti rimtą poveikį mūsų bendrai sveikatai. Archyvo nuotrauka

Be to, kad turite sveikai maitintis ir nuolat mankštintis, turėtume atkreipti dėmesį į kai kuriuos blogus įpročius, kurie gali sugadinti sveikatą. Mūsų kūnas viską jaučia ir jei norime gyventi sveikiau ir laimingiau, turime padaryti daugiau, nei tik įsisavinti keletą gerų įpročių, rašo greatmiamidental.com.

 

  1. Bloga laikysena

Net tobulas kūnas gali atrodyti nesveikas, jei  laikysena bloga. Kitaip tariant, prasta nugaros laikysena gali sustiprinti stuburo išlinkimą, sukelti stuburo iškrypimus. Pakitusi stuburo struktūra turi įtakos kūno stabilumui ir pusiausvyrai, mažina nugaros lankstumą ir didina raumenų disbalanso riziką.

  1. Netinkama rankų laikysena dirbant kompiuteriu

Nors puikiai žinome, kad leidžiant daug laiko prie kompiuterio kenkia akims, tačiau linkę nepaisyti kitų žalingų padarinių. Rankų ir pirštų skausmas ir tirpimas yra dažnas simptomas žmonėms, ilgai dirbantiems kompiuteriu. Tai padidina riziką susirgti riešo kanalo sindromu. Šis sindromas pasireiškia rankos tirpimu, dilgčiojimu ir skausmu, diskomforto jausmu, kuris juda aukštyn iki peties, ir elektros šoko pojūčiu pirštuose. Nors šie dalykai tiesiogiai ir nekelia grėsmės, jos gali turėti įtakos, norint tiksliai atlikti  kai kuriuos judesius.

  1. Persivalgymas

Praradus ryšį su natūraliais savo organizmo alkio ir pasitenkinimo signalais, gali atsirasti lėtinis persivalgymas ir  antsvoris, dėl kurio gali išsivystyti diabetas, širdies ligos ir kiti rimti negalavimai.  Jei užkandžiaujate  dažnai ir per daug nesveiko maisto, visa tai gali liūdnai baigtis. Atkreipdami dėmesį į alkio signalus ir pereidami prie sveikų užkandžių, galite pagerinti savo mitybą, kontroliuoti svorį ir išvengti energijos nuosmukio.

  1. Stresas

Nesveikas  gyvenimo būdas išskiria streso hormonus, kurie padidina kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje, mažina imuninę sistemą, lėtina virškinimą ir didina svorį. Nesveikai gyvenant, gali sukelti lėtinį stresą ir didelių pasekmių sveikatai. Pavyzdžiui, miego sutrikimą, lytinio potraukio pokyčius, dirglumą ir pyktį.

Jei esate linkę į stresą, įtampą , išgyvenimus, mokykitės kontroliuoti ir valdyti šiuos išvardintus dalykus nuolatine  fizine veikla, atsipalaidavimo technika, tokių kaip gilus kvėpavimas, meditacija, joga. Tokiais atvejais labai praverčia humoro jausmas,  daugiau bendraukite su šeima ir draugais ir skirkite laiko tokiems pomėgiams kaip knygos skaitymas ar muzikos klausymasis.

  1. Per daug alkoholio

Alkoholio vartojimas sukelia fizinius ir emocinius pokyčius, kurie gali padaryti didelę žalą jūsų organizmui. Ilgalaikių piktnaudžiavimo alkoholiu pasekmių yra daug, todėl kyla pavojus jūsų sveikatai ir  net gyvybei.

Alkoholio vartojimas gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant kepenų cirozę ir sužalojimus dėl automobilio avarijų. Be to, per didelis alkoholio vartojimas taip pat siejamas su širdies ligomis, depresija, podagra, vėžiu ir nervų ligomis.

  1. Rūkymas

Rūkymas sukelia 30 procentų mirčių nuo širdies ligų, 30 procentų mirčių nuo vėžio ir 80–90 procentų visų plaučių vėžio atvejų, tuo pačiu didinant burnos, gerklės ir šlapimo pūslės vėžio riziką.

Metus rūkyti, nauda sveikatai bus  pastebima beveik iš karto, nes jūsų plaučiai ir kraujotakos sistema pradeda atsigauti per kelias minutes po paskutinės cigaretės. Per mėnesį jūsų plaučiai pradės veikti geriau, turėtumėte mažiau kosėti, jaustis energingesni ir giliau kvėpuoti. Metus rūkyti žymiai sumažina vėžio ar širdies ligų riziką, pagerėja skonio ir uoslės pojūtis bei ištvermė.

  1. Per didelis nuskausminamųjų ir raminamųjų vaistų vartojimas

Vartojant tokius vaistus kaip ibuprofenas ar aspirinas nuo artrito ar raumenų skausmo, ilgainiui gali padidėti opų, kraujavimo iš virškinimo trakto, aukšto kraujospūdžio ir širdies priepuolių rizika. Vaistai nuo nerimo ir migdomieji vaistai gali sukelti nepatogumų ir polinkį suklupti bei nukristi, jei vartojate didesnes nei nurodyta dozes. Kadangi tokie vaistai verčia jaustis gerai,  žmonės neretai juos  ir toliau vartoja, kol tai tampa įpročiu ar priklausomybe. Todėl vartokite tik gydytojo paskirtus vaistus ir neužsiimkite savigyda.

  1. Pusryčių praleidimas

Pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, nes jie suteikia energijos visai dienai. Pusryčių praleidimo šalutinis poveikis neigiamai veikia svorį, hormonų būklę, atmintį, pažinimą ir nuotaiką. Praleidus pusryčius jūsų medžiagų apykaita pradeda lėtėti, o tai gali sukelti svorio padidėjimą ir mieguistumą.

  1. Prasta miego kokybė

Miego trūkumas sukelia nuovargį ir sumažėjusį susikaupimą, nuotaiką ir didesnę depresijos riziką. Prasta miego kokybė gali pabloginti imuninę funkciją, pabloginti organizmo gebėjimą kovoti su ligų sukėlėjais, gali padidėti kraujospūdis ir perteklinė kortizolio gamyba, o tai didina stresą ir skatina svorio augimą.

  1. Negeria pakankamai vandens

Jei negeriame pakankamai vandens, tai gali turėti rimtą poveikį mūsų bendrai sveikatai. Vandens trūkumas ne tik sukelia nuovargį, išsausina odą, sudirgina ir veikia mūsų gebėjimą susikaupti bei produktyvumą, bet ir gali pakisti inkstų veikla bei susilpninti imuninę funkciją dėl toksinų kaupimosi.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą