Neturėtumėte dukrai sakyti, kad neįmanoma kažko pasiekti gyvenime. Archyvo nuotrauka

Visi mes kilę iš vaikystės. Bet ne visi tėvai žino, kad būsimos moters formavimasis visiškai priklauso nuo vaikystėje nusistovėjusių tėvų nuostatų. Šiuo atveju pagrindinį vaidmenį vaidina mergaitės motina. Kitaip tariant, nuo jos veiksmų, frazių ir neverbalinių signalų priklauso, kokia  mergina taps po kelerių metų. Todėl tėvai turėtų atidžiai parinkti žodžius, kurie transliuojami jų dukroms.

Ir būtinai venkite šių frazių, nes tai, kas buvo pasakyta, gali neigiamai paveikti merginos savigarbą ir savęs suvokimą.

 

  1. „Negali turėti visko“

Gyvenimas gali mums suteikti nemalonių staigmenų. Ir jūsų dukra nėra išimtis. Jos  taip pat gali laukti nepriteklius, juodasis gyvenimo periodas ir panašiai.

Tačiau neturėtumėte dukrai sakyti, kad neįmanoma kažko pasiekti gyvenime. Taigi, mergina net nebandys, jei supras, kad reikalas sunkus ir tikslas nepasiekiamas.

Todėl, jei  to nesakysite, mergina turi didelį potencialą ir begalę galimybių kurti savo gyvenimą taip, kaip ji nori. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų  dabar jūsų gyvenimas, jei tėvai vaikystėje būtų nukirpę jūsų „sparnus skrendant“?

  1. „Tai vyrų darbas“

Oi, šie lyčių išankstiniai nusistatymai. Futbolas nėra moters žaidimas, kasininkė prekybos centre – ne vyro darbas. Vyras turėtų kloti asfaltą, o ne sėdėti tėvystės atostogose, nes tai  yra grynai moterų prerogatyva.

Šia fraze jūs apribojate dukters pasirinkimą, jos labiausiai mėgstamą profesiją ir tikslo siekimą.

Ar ne geriau būtų iš visų jėgų stengtis, kad mergina pasirinktų tą veiklos sritį, kuri leistų ateityje užtikrinti finansinę gyvenimo pusę ir realizuoti save kaip asmenybę.

O ką duktė ruošiasi daryti – remontuoti automobilius ar vaikščioti podiumu – visai nesvarbu.

  1. „Šią nesąmonę aptarsime vėliau …“

Galbūt  naujų batų ar naujos kuprinės įsigijimo aptarimas – smulkmenos, palyginti su pasauline revoliucija, bet dukteriai dabar rūpi labiausiai šie du dalykai. Atžala, pamačiusi, kad suaugusiesiems nerūpi jai aktualūs klausimai, sužino vieną nepaprastai svarbų dalyką: mama ir tėtis ja nesidomi, tėvai jos visai nesupranta.

Ar ateityje mergina pasidalins savo problemomis? Greičiausiai ji dar labiau užsisklęs savyje ir pati mėgins spręsti savo problemas.

 

parengta pagal parents.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą