Žinoma amerikiečių rašytoja Peggy Orenstein sako, kad įsimylėję paaugliai galvoja jau esantys suaugę  ir visa galva pasinėrę į meilę, jie nieko neklauso ir elgiasi taip, kaip diktuoja jausmai ir seksualinis potraukis. Tokia pora gali turėti ne tik intymių santykių, bet ir anksti sukurti šeimą, kuri retais atvejais išlaiko gyvenimo išbandymus ir sunkumus.

 

Vaikinai negali įsivaizduoti draugystės be lytinio suartėjimo

„Net  ir nesiruošiant anksti kurti šeimos, paaugliams niekas netrukdo turėti lytinių santykių. Todėl visai suprantamas ir jų noras intymiai suartėti įsimylėjus. Be to, paaugliai galvoja, kad tai amžiams, nes gyvenimas be mylimojo ar mylimosios netektų prasmės“, – sako žinoma amerikiečių rašytoja ir bestselerio „Girls & Sex: Navigating the Complicated New Landscape“ autorė Peggy Orenstein.

Anot jos, tėvai tikrai nebūna patenkinti, jei jų duktė paauglė draugauja su vyresnio amžiaus vaikinu.   Mat jo lytinis potraukis, lyginant su merginos, yra gerokai stipresnis. Negana to, 15-17 metų vaikinams neretai būdingas vadinamasis jaunuoliškas hyperseksualumas. Kai vyriškas hormonas  testosteronas pradeda tiesiog kunkuliuoti, lietis per kraštus ir vaikinas nebetelpa savo kailyje. Todėl jis net negali įsivaizduoti draugystės be lytinio suartėjimo. O tokiais atvejais pasekmės būna nenuspėjamos.

13 metų moksleivė Amy – paklusni mergaitė, gerai mokosi, darbšti, ramaus būdo. Visada padeda mamai tvarkytis namuose. Moka gaminti valgį. Paprašyta, visada išskalbia, išlygina drabužius. Sutvarko namus.

Mokykloje  Amy turi daug draugių, bet jai patinka bendrauti ir su mergaitėmis, ir su berniukais.

Mokytojai  irgi tik giria mergaitę. Jokių problemų su dukterimi neturėjo ir tėvai tol, kol ji įsimylėjo.

Taigi, vieną gražią dieną 13 metų Amy įsimylėjo  9 klasėje besimokantį 16 metų Nicką. Kiekvieną laisvą minutę paaugliai praleisdavo kartu. Pamokoms pasibaigus, vaikinas laukdavo Amy prie mokyklos vartų, kad galėtų kartu eiti namo. Taip pat stengdavosi kartu eiti ir į mokyklą. Kartais paauglė jo laukdavo mokyklos kieme ant suoliuko, nes jai dažniausiai pamokos baigdavosi anksčiau. Po to ruošdavo kartu pamokas arba pas ją, arba pas jį namuose. Kartu ir pietaudavo. Paskui eidavo pasivaikščioti į parką ir nesiskirdavo iki vėlaus vakaro.

Pradžioje įsimylėjėliai tiesiog  vaikštinėjo miesto gatvėmis, užsukdavo į kurį nors prekybos ar pramogų centrą. Nickas apkabindavo savo draugę per pečius, nuolat stabtelėdamas ir pakštelėdamas jai į skuostą. Jei lauke būdavo šalta, jie sėsdavo į metro ir važinėdavosi kelias valandas. Kai kurie keleiviai mesdavo kreivus žvilgsnius į du paauglius, besibučiuojančius vagone. Ir tada jie susirasdavo nuošalią, uždarą iš trijų pusių vietelę, vaikų darželio žaidimų aikštelėje ir daug laiko praleisdavo ten. Valandų valandas jie išstovėdavo ten apsikabinę, stipriai prisiglaudę vienas prie kito. Neretai Nickui atsirasdavo erekcija ir jis virpėdamas iš jaudulio, patirdavo orgazmą. Bet Amy to nesuprasdavo. Ji vaikino jaudulį palaikydavo didžiule meile jai.

Nors ne viena Amy draugė jau turėjo intymių santykių, bet ji nenorėjo pasekti jų keliu. O ir mylimasis nespaudė.  Nes jis ir per drabužius, tai yra petingo būdu, pasiekdavo seksualinę iškrovą. Tuo tarpu Amy „mylėdamasi“ per drabužius, orgazmo nepatirdavo. Bet paauglei buvo tiesiog malonu bendrauti su vaikinu, kuriam jautė šiltus ir tyrus jausmus. Juos ne kartą buvo pastebėjęs ir vaikų darželio budėtojas. Kartais praverdavo langą ir paprašydavo palikti teritoriją.

Kartą pamatęs, kad paaugliai vėl sulindo į žaidimų aikštelės pavėsinę, vyras ėmė stebėti paauglius iš savo budėjimo posto. Paskui pamatęs, kaip jie apsikabinę bučiuojasi,  pranešė darželio vadovybei. Ši išsiaiškinusi, kur gyvena mergaitės tėvai, atėjo į jų namus ir viską išklojo.

Aišku, po to mergaitė verkė, nebevalgė ir užsisklendė savyje.

 

Suprato, kad vien draudimais nieko gero nepasieks

Mergaitės motina nusprendė pasikonsultuoti su vaikų psichiatru. Į priėmimą jos nuėjo dviese.  Po to, psichiatro paprašyta, motina paliko juos vienu du. Paauglė papasakojo  apie savo meilės reikalus. Vaikų psichiatras, atidžiai išklausęs, priėjo išvadą, kad mergaitė psichiškai ir emociniai yra normaliai išsivysčiusi. Samprotauja taip pat protingai. Pasakė, kad atėjo į konsultaciją dėl to, jog nori nuraminti mamą. Nes pati puikiai supranta, ką daro ir kodėl vienaip ar kitaip elgiasi.

Tuo tarpu trimis metais už ją vyresnis Nickas galvoja kitaip apie meilę. Tiksliau, meilė jam neatsiejama nuo seksualinio poreikio. Visi jo draugai jau turi lytinių santykių su mergaitėmis. Jis myli Amy, ji taip pat jį myli ir nieko blogo nedaro kitiems. Nepaisant to, Amy nesiruošė  atsisveikinti su nekaltybe,  nes galvojo, kad kurti šeimą ir susilaukti vaikų jiems dar per anksti. Todėl abu su savo vaikinu nusprendė, kad palauks, kol jai sueis 16 metų, tada ir turės intymių santykių. O jei tada ir pastotų, niekas nebedraustų ir susituokti.  Mergaitė buvo įsitikinusi, kad Nickas ją labai myli ir nieko blogo jai nepadarys, net ir pradėjus su juo intymiai bendrauti.

Amy motina – gana ramaus būdo, santūri ir protinga moteris.  Nors ji ir nesidžiaugė savo dukters draugyste su gerokai vyresniu vaikinu, bet ji – šiuolaikinė moteris ir suprato, kad paauglių meilė dažnai neapseina be lytinių santykių. Ir gailėjosi, kad anksčiau nekalbėjo su dukterimi apie seksualinius santykius, nes vis galvojo, kad per anksti. Taip pat suprato, kad vien draudimais nieko gero nepasieks. Todėl moteris nusprendė pakalbėti su jais abiem ir  įspėti juo vengti ankstyvų lytinių santykių. Bet galvojo, kad netrukdys ir nedraus toliau jiems draugauti. Tuo pačiu tikėdamasi, kad jie paklausys ir pasielgs teisingai.

Kaip bebūtų gaila, bet ne visi tėvai elgiasi taip išmintingai, kaip šios mergaitės motina.

Paprastai jau 12-13 metų paaugliams atsiranda susidomėjimas priešingos lyties atstovais. Nors dar ir nėra sąmoningo seksualinio potraukio, bet jie nori daugiau laiko praleisti su patinkančia mergaite ar berniuku. Be to, siunčia vienas kitam SMS, bendrauja socialiniuose tinkluose, dovanoja pačių sukurtas dovanėles. Iš tikrųjų įsimylėjimas – visiškai normali ir natūrali paauglio būsena. Suaktyvėjus lytiniams hormonams, visi paaugliai praeina šį etapą.

Norint, kad ir ateityje nesusidurtų su seksualinio gyvenimo problemomis, jūsų sūnus ar duktė būtinai turi praeiti pirmiausiai platoniškos, o po to ir erotinės meilės etapus.

Tačiau bet koks suaugusiųjų kišimasis į paauglių meilės reikalus, iškreipia jų normalų psichoseksualinį vystymąsi, gali sukelti specifines elgesio reakcijas, būdingas paaugliškam amžiui. Pavyzdžiui, protesto, prieštaravimų ar pasipriešinimo reakciją. Tai yra gali pabėgti iš namų, atsitverti nuo tėvų tylos siena, užsidaryti savo kambaryje ir su jais apskritai nebebendrauti, neina valgyti, neruošia pamokų. Todėl tėvai neturėtų kištis į vaikų meilės reikalus. Juk prisiminimai apie pirmąją meilę daugumai žmonių išlieka iki gyvenimo pabaigos. Kaip pats šviesiausias ir pakylėtas jausmas, kuriame dar nėra vietos tikrajam seksualumui. Tai grynai romantiški jausmai. Beje, nuo to priklauso ir jų tolimesnis asmeninis gyvenimas. Todėl kaišiojant pagalius į ratus, jis gali susiklostyti ir nesėkmingai.

Nepaisant karštų jausmų vienas kitam, paauglių įsimylėjimas gal praeiti ir labai greitai. Mat šiame amžiuje dauguma paauglių linkę apskritai labai greitai įsimylėti. Tiesiog tėvai kartais pamiršta, kokie jie buvo paauglystėje ir kaip nepatikdavo, jei mėgindavo dėl to jiems ką nors pasakyti tėvai. Ir kaip paaugliai patys reaguodavo į tai.

Todėl suaugusiems kišantis į paauglių meilės reikalus, gali nutikti ir labai blogi dalykai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą