Parodykite vaikams, kaip skalbti drabužius rankomis. Kai kuriuos drabužius, pavyzdžiui, iš natūralios vilnos, geriau tinka skalbti dubenyje ir rankomis. Archyvo nuotrauka

Tėvai linkę padaryti viską dėl savo vaikų. Bet norint turėti vienu darbu mažiau, todėl pradėkite ugdyti juos atsakingais suaugusiais jau dabar, mokydami juos skalbti. Jūsų vaikai niekada nėra per maži išmokti skalbimo pagrindų, rašo wikihow.com. Jie ne tik išmoks atsakomybės, bet ir pasiruoš savarankiškam gyvenimui. Be to, turėdami papildomą porą paslaugių rankų namuose palengvinsite sau naštą. Nuo ko pradėti?

 

Pradėkite nuo įprasto skalbimo ciklo ir pereikite prie neįprastų funkcijų

Išmokykite juos naudotis skalbimo mašina. Galiausiai atėjo laikas paaiškinti mašinos funkcijas. Skalbimo mašinos gali būti sudėtingos ir dauguma suaugusiųjų reguliariai naudojasi tik keliomis funkcijomis. Pradėkite nuo įprasto skalbimo ciklo ir pereikite prie neįprastų funkcijų. Pasirinkite vieną skalbinių tipą, pavyzdžiui, tamsius drabužius, ir parodykite vaikams, kuriuos mygtukus reikia paspausti, kad juos išskalbtų. Neperkraukite jų aiškindami kelis procesus vienu metu.

Mygtukus pažymėkite nuolatiniu juodu žymekliu arba lipdukais. Tokiu būdu vaikai greitai primins, ką daro mygtukai.

Pradėkite pratinti vaiką prie skalbimo tvarkos, kol jie yra maži. Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos vaikas gali padėti, yra pakrauti ir nustatyti skalbimo ir džiovinimo mašinos funkcijas. Pasakykite vaikui, ką darote kiekviename etape. Kelis kartus per savaitę stebėdamas jūsų rutiną, jis pradės suprasti procesą.

Kai jūsų vaikai bus tinkamo amžiaus pradėti skalbti patys, laikas paaiškinti, ką veikia kiekvienas skalbimo produktas. Taip pat parodykite savo vaikui visas skalbimo ir džiovyklės funkcijas. Išmokykite, kokią temperatūrą naudoti kiekvienai spalvų grupei. Prieš leisdami vaikui tai daryti vienam, leiskite vaikui kelis kartus skalbti jums prižiūrint.

Net suaugusieji pamiršta, kada kokius nustatymus naudoti. Taigi, padėkite savo vaikams atsispausdinti greitas skalbimo instrukcijas. Pakabinkite atmintinę lengvai pasiekiamoje ir matomoje vietoje, kur sumontuota skalbimo mašina.

Išmokykite juos rūšiuoti nešvarius skalbinius. Jei erdvė leidžia arba jei namuose turite atskirą skalbyklą, įdėkite ten tris krepšius – vieną tamsiems, vieną spalvotiems ir vieną baltiems skalbiniams. Mažesniems vaikams ant krepšelių užklijuokite lipdukus, kuriuose pavaizduotos spalvos. Vyresni vaikai gali rūšiuoti skalbinius kasdien.

Išmokę juos rūšiuoti, galite pradėti aiškinti, kodėl jums reikia atskirti drabužius. Iš pradžių maži vaikai nesupras,  bet būkite kantrūs su jais. Paaiškinkite tai tiek kartų, kiek reikia, kol jie auga.

Rūšiuoti yra tinkamas metas išmokyti juos papildomos veiklos, pavyzdžiui, užtraukti užtrauktuką, išvalyti kišenes ir skaityti etiketes.

Padėkite jiems įdėti drabužius skalbimo mašiną. Leiskite vaikams mesti drabužius, kuriuos ketinate skalbti. Išmokykite juos  įdėti tiek drabužių, kad jie atitiktų jūsų mašinos įkrovos dydį. Tinkamas drabužių apimtis yra trys ketvirtadaliai visos sunkios apkrovos.

Parodykite jiems, kaip įpilti ploviklio. Prieš leisdami paspausti mygtukus, priminkite jiems patikrinti ploviklio lygį. Parodykite jiems, kur rasti ploviklio dėklą ir kiek į jį įpilti. Mažiems vaikams bus sunku patiems įsipilti ploviklio, todėl skalbimo priemonių kapsulės yra puiki alternatyva.

Taip pat turėtumėte prižiūrėti savo vaikus, kai jie dirba su cheminėmis medžiagomis, pavyzdžiui,  plovikliais.

 

Paaiškinkite, ką daro mygtukai ir kuriuos reikia paspausti

Jei nerimaujate, galite leisti jiems pamėginti su mažiau vertingais drabužiais. Būkite su jais tol, kol jausitės įsitikinę, kad jie supranta, ką daro, bet neatgrasinkite jų. Ramiai paaiškinkite visas jų padarytas klaidas.

Parodykite vaikams, kaip skalbti drabužius rankomis. Kai kuriuos drabužius, pavyzdžiui,  iš natūralios vilnos, geriau tinka skalbti dubenyje ir rankomis. Perskaitykite drabužių etiketes su savo vaiku, kad sužinotumėte, kaip tai padaryti. Padėkite jiems išpilti nedidelį kiekį vandens į dubenį ir sumaišykite jį su reikiamu kiekiu ploviklio. Parodykite jiems, kaip skalbti drabužius muiluotame vandenyje, kad jie nenusislinktų ar nesisuktų!

Po to paprašykite jų perkelti drabužius į džiovyklę. Leiskite vaikams patiems perkelti šlapius drabužius. Tai žingsnis, kurį gali žengti bet kuris vaikas. Galite smagiai skalbti tai darydami kartu su šeima. Gali būti netgi gera idėja išmokyti vaikus valdyti džiovyklę prieš mokant juos sudėtingesnio skalbimo ciklo.

Išmokykite juos naudotis džiovintuvu. Pradėkite nuo įprasto džiovinimo ciklo. Paaiškinkite vaikams, ką daro mygtukai ir kuriuos reikia paspausti. Po to pereikite prie įmantresnių parinkčių. Kaip ir skalbimo mašiną, džiovyklės mygtukus pažymėkite juodu žymekliu arba lipdukais. Tai padės jums išvengti gauti sąskaitą už brangų sulūžusios rankenos remontą.

Parodykite jiems, kaip išdžiovinti drabužius  ne džiovyklėje. Kartu perskaitykite džiovinimo etiketes. Po to pakabinkite drabužius, kuriuos norite išdžiovinti ore.

Paprašykite jų sutvarkyti drabužius. Drabužius ištraukus iš džiovyklės juos reikia rūšiuoti. Pirmiausia padėkite jaunesniems vaikams. Išmokykite juos, kokius marškinius derinti, su kokiomis kelnėmis ir panašiai. Tai galite padaryti savo kambaryje ant lovos. Daugelio šeimos narių drabužius taip pat galima išrūšiuoti skalbykloje, naudojant sukrautas plastikines dėžes.

Visi šeimos nariai gali padėti šioje dalyje. Paprastai tai yra labiausiai varginantis ir atimantis daug laiko. Padarykite tai kartu ir visiems bus lengviau.

Įvairaus amžiaus vaikai gali padėti sulankstyti ir padėti į spintą švarius skalbinius. Vaikai nuo trejų iki ketverių metų gali pradėti mokytis sulankstyti kojines ir rankšluosčius. Sulaukę maždaug penkerių metų, jie  jau gali patys sulankstyti drabužius net ir neturint tinkamos lankstymo technikos. Kol jie stengsis, galiausiai jūs juos išmokysite.

 

Labai svarbu palaikyti tvarką skalbykloje

Paskutinis žingsnis –  sudėti drabužius į vietą, o ne ant grindų. Mažesniems vaikams pirmiausia parodykite, kur norite, kad būtų jų drabužiai. Pabandykite ant dėžių priklijuoti lipdukus. Ir greitai jie galės patys viską sutvarkyti!

Padarykite skalbinius patogius vaikams. Sureguliuokite skalbimo procesą taip, kad vaikams būtų lengviau. Įsigykite mažą laiptelį, kad jaunesni vaikai matytų, ką darote, ir pasiektų mašinos viršų. Įsigykite mažų plastikinių sukraunamų skalbinių dėžių rinkinį. Vaikai gali juos naudoti norėdami rūšiuoti drabužius savo kambaryje ir lengvai nunešti į skalbyklą.

Labai svarbu palaikyti tvarką skalbykloje. Skalbimo mašinas laikykite aukštai, kad maži vaikai negalėtų jų pasiekti be priežiūros. Nuimkite lentynas, kad sunkūs daiktai nenukristų ant galvų. Palaikykite tvarką  ir ant žemės, kad niekas nesukluptų. Taip vaikai bus saugūs.

Mokykite vaikus iki dvejų metų nešvarius skalbinius sudėti į krepšį. Kiekvienais metais kantriai šiek tiek padidinkite atsakomybę.

Jūsų vaikui siūlomos skalbimo pareigos priklauso nuo amžiaus ir pasitikėjimo. Stebint, kaip vyresnysis brolis skalbia skalbinius, juo gali pasekti ir jaunesni vaikai.

Kad skalbimas būtų įdomus vyresniems vaikams, kurie artėja prie paauglystės, reikia kitokios motyvacijos pradėti. Be to, vaikams naudinga išsiaiškinti detales. Drabužius skalbti, džiovinti ir laikyti atskirai. Padarykite pertraukas tarp dalių arba padalinkite namų darbus. Dėl to skalbimas bus lengvesnis. Vyresniems vaikams skalbimą įtraukite į jų darbų sąrašą. Norėdami juos motyvuoti, galite pridėti atlygio už namų ruošos darbus arba už tam tikro darbo krūvio atlikimą sistemą.Bet ne pinigais.

Skatinkite paauglius būti savarankiškesnius. Užsispyrusiems paaugliams reikia daugiau įtikinėjimo. Atsisėskite ir pasikalbėkite su jais. Ramiai,  nepakėlus balso paaiškinkite jiems, kodėl norite, kad jie skalbtų. Pasakykite jiems: „Aš  parodysiu, kaip tapti savarankiškesniam“ arba „Man reikia, kad tu prisiimtum šią buitinę atsakomybę už mane“.

Bet jei jiems nerūpi  skalbimo reikalai, jums gali tekti tai padaryti už juos. Tačiau ilgainiui ramiai pasakykite jiems, kad negalite to padaryti už juos amžinai ir niekas jūsų namuose to nepadarys.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą