Scottas Jenkinsas išgelbėjo savo dukterį Haley (kairėje) nuo seksualinės vergovės

Išgirdus žodžius „prekyba žmonėmis“, kas pirmiausiai šauna į galvą? Tikriausiai suprantate, koks tai baisus jausmas, bet vis tiek galvojate sau, „kad tai nėra kažkas, kas mane asmeniškai paliestų“?

Mičigano valstija  užima septintą vietą šalyje prekyba žmonėmis pagal telefono skambučius, gautus iš Nacionalinės prekybos žmonėmis pagalbos telefono linijos. Vienaip ar kitaip, 2015 metais ši valstija pateko į reitingo dešimtuką šiuo klausimu. Vienintelė „paguoda“, kad ši valstija užima žemesnę poziciją reitingo lentelėje, lyginant su Kalifornijos ir Nevados valstijomis, – rašoma portale newzmagazine.com.

 

Pradėjo pastebėti dukters pokyčius

Mičigano valstijoje gyvenančiai nepilnametei Haley Jenkins „nekaltas“ susirašinėjimas socialiniuose tinkluose vos nesibaigė didele nelaime. Gerai, kad tėvas laiku pastebėjo.

„Tai, ką ketinu jums papasakoti yra labai asmeniška ir skausminga mano širdžiai. Buvo išlieta daug ašarų, buvo daug mėnesių trukusi detektyvinį trilerį primenanti istorija, kurią aš jums papasakosiu, – sako Scottas Jenkinsas. – Mūsų šeimos istorija prasidėjo maždaug prieš kelerius metus, kai 15 metų berniukas, vardu Bruce‘as parašė mano dukteriai pranešimą į jos paskyrą „Instagram‘e“. Tačiau tada dar niekas nežinojo, kad Bruce’as buvo tik priedanga, pirmasis žingsnis įmantrioje prekybos žmonėmis suregztoje schemoje. Ko gero daugelis mūsų vaikų ir dabar dar nesupranta, kaip socialinės žiniasklaidos tinklai pasklido po visą pasaulį ir jei jie (vaikai) nebus stebimi, kyla rimtų grėsmių“.

Anot Scotto, 15 metų paauglys Bruce’as buvo  vienas „draugų“, prisijungusių prie  daugelio dukters Haley draugų rato socialiniuose tinkluose ir su kuriais ji bendravo kasdien.

Nepilnametės merginos tėvas tvirtino, kad Bruce’as taip pat turėjo daug draugų ir tas didžiulis draugų būrys pradėjo bendrauti instagramo, feisbuko ir tviterio socialiniuose tinkluose.

Ir nors pradžioje dukters elgesyje tėvas nieko grėsmingo nepastebėjo, tačiau neaiškus nerimas slėgė Scotto širdį. Norėdamas jį išsklaidyti, tėvas slapta įėjo į dukters kambarį, paėmė jos planšetinį kompiuterį ir nusprendė patikrinti, kokiomis temomis ji bendrauja su savo naujaisiais draugais. Tėvą ypač sudomino dukters susirašinėjimas su 15 metų Bruce‘u.

„Praėjus kiek laiko po jų susirašinėjimo, aš pradėjau pastebėti savo dukters pokyčius. Ji buvo geraširdė, patikli ir naivi mergaitė. Be to, aiškiai ir visiškai supratau, kad internete, socialiniuose tinkluose gali greitai viskas tapti nekontroliuojama. Todėl nusprendžiau nuolat stebėti ir tikrinti savo dukrą, – pasakoja tėvas.- Sakyčiau bent jau kas dvi savaites patikrindavau jos planšetinį kompiuterį po to, kai ji nueidavo miegoti. Perskaitydavau gautas žinutes, peržiūrėdavau paveikslėlius, norėdamas įsitikinti, ar viskas yra tinkama ir leistina. Atkreipiau į kiek neįprastą laiko tarpą kai kuriose žinutėse ir vaizduose, tačiau pradžioje tikrai nieko blogo nepagalvojau“.

 

Viskas prasidėjo nuo erotiškų nuotraukų ir seksualių pozų

Anot Scotto, tačiau jo širdis neapgavo. Vieną vakarą vėl paėmė dukters kompiuterį, manydamas, kad tai bus tik dar vienas eilinis patikrinimas. Tačiau tai ką atrado, negalėjo patikėti protu ir privertė smarkiau plakti jo širdį. Scottas aptiko dukters Haley nuotraukų, kurias nusiuntė 15 metų Bruce‘ui. Anot susirūpinusio tėvo, nuotraukos buvo per daug atviros ir netinkamos jos amžiui. Scotto nerimas dar labiau sustiprėjo. Vyras pamiršo  poilsį ir miegą.

Norėdamas išsiaiškinti ir nuslopinti savo nerimą, Scottas Jenkinsas pradėjo savo tyrimą ir netrukus paaiškėjo, kad duktė Haley, padedant Bruce’ui, susipažino su dar keliais jo draugais. „Visa tai  ir prasidėjo nuo nuotraukų, erotiškų, seksualių pozų, abejotino ir netinkamo jos amžiaus mergaitės įvaizdžio. Bet tai buvo tik pradžia. Pasinaudojęs „Google“ sistema, atradau ir ištyriau  šio didelio draugų rato kai kurių draugų antrines paskyras (ne tai, ką vaikai galvoja ar nori padaryti). Kai pamačiau, kad keturi iš „draugų“ buvo aiškiai suaugę vyrai, užvirė kraujas manyje, o nuostabą pakeitė pyktis ir įniršis. Maždaug dvi dienas ieškojau informacijos apie šiuos vyrus internete, bet priėjau prie išvados, kad man reikia imtis veiksmų su policija“, – pasakoja Scottas.  Suglumęs tėvas  kreipėsi į Portage‘ės policijos departamento Kibernetinės darbo grupės detektyvus. Tyrėjai savo ruožtu kreipėsi į socialinių tinklų vadovybes ir paprašė prieigos prie visų technologijų. Pareigūnams buvo suteiktas leidimas susipažinti su nepilnametės mergaitės susirašinėjimo tekstais ir siunčiamomis nuotraukomis bei gaunama korespondencija. 7 mėnesius policijos pareigūnai stebėjo merginos susirašinėjimą. Paaiškėjo, kad Bruce’as iš tikrųjų buvo 15 metų paauglys ir susirašinėjo su savo bendraamžiais internete. Tačiau berniukas nežinojo, kad „vyresnieji draugai“, prisidengę jo nuotraukomis ir vardu, mėgino įvilioti į savo pinkles ne tik Haley, bet ir kitas nepilnametes mergaites.

Policija nustatė, kad rengiamas susitikimas su Haley ir kitomis merginomis, buvo prekybos žmonėmis schemos dalis.

 

Pataria stebėti savo vaikų paskyras socialiniuose tinkluose

„Po septynių mėnesių tyrėjai paskambino mums ir pranešė vieną siaubingiausių kada nors girdėtų žodžių: „Pone Jenkinsai, ar galite jūs ir jūsų šeima kuo greičiau atvykti į policijos nuovadą?“.

Atvykę įėjome į nedidelę konferencijų salę Portage‘ės policijos nuovadoje ir detektyvas paaiškino, kaip mano dukters kontroliavimas ir jos kompiuterio patikrinimai, greičiausiai išgelbėjo ją nuo pagrobimo“, – pasakoja Scottas.

Tėvo intuicija ir kontroliavimas padėjo apsaugoti Haley nuo nelaimės. „Mano gražioji dukra galėjo tapti šių monstrų auka. Mat greitai artėjo pažinties atomazga. Tie vyrai, prisidengę 15 metų Bruce‘u, jau buvo paskyrę dukteriai pasimatymą. Turbūt daugiau niekada nebebūčiau pamatęs savo dukterį. Tai nėra kažkieno problema, tai yra mūsų visų problema ir rūpestis. Ir tai turėtų sukelti nerimą ir baimę kiekvieno iš jūsų širdyje. Stebėkite savo vaikų paskyras socialiniuose tinkluose, užduokite jiems klausimų, paklauskite, ar jie turi „draugų“, kurių iš tikrųjų nepažįsta. Aš net neįsivaizdavau, kad nusikaltėliai jau buvo taip arti mano dukters“, – sako Scottas Jenkinsas.

Anot Scotto, jei nežinote ar nesuprantate, ko ieškoti ar kaip stebėti, kaip jūsų vaikas naudojasi socialine žiniasklaida, paklauskite to, kas tai išmano.

Be to, Scottas Jenkinsas pataria tėvams  apskritai labiau domėtis savo vaikų draugais ir internetinėmis pažinčių svetainėmis, kad būtų išvengta pokalbių ne tik su įtartinais žmonėmis, bet ir nelaimių.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą