Laisvalaikiu Janet Stallcup mėgo šnekučiuotis su draugais, skaityti knygas ir klausytis muzikos. Wikipedia.org nuotrauka

1976 metais 19-metė Janet Stallcup išvyko savo automobiliu į vakarėlį, bet taip ir nebegrįžo namo. Kitus 45 metus jos seserį Lee Neil persekiojo ir nedavė ramybės mintis, kad jos nebėra tarp gyvųjų. Bet kas nutiko seseriai? Turėdama laisvo laiko Lee Neil susipažino su  bylos medžiaga, kurios kopiją jai pavyko gauti, ir ieškojo įkalčių, kurių policija galėjo ir nepastebėti. Ir jai pavyko! Nors užuomina buvo rasta visiškai netikėtoje vietoje, rašo “Daily Star”.

 

Mirties priežastis buvo asfiksija, o prieš tai ji buvo išprievartauta

Pasak Lee,  jos sesuo Janet buvo labai nuoširdi ir maloni mergina, skubėjusi padėti kitiems. Galbūt todėl ji nusprendė stoti į mediciną. Todėl baigusi vidurinę mokyklą, Janet įstojo į Kalifornijos universitetą Irvine. Prie jos buvo įsteigta ligoninė, kurioje mergina ne visą darbo dieną dirbo slaugytoja.

Laisvalaikiu Janet mėgo šnekučiuotis su draugais, skaityti knygas ir klausytis muzikos. Jos mėgstamiausi muzikantai buvo grupė „The Carpenters“ ir atlikėjas Jimas Croce.

„Iki šiol prisimenu, kaip Janet vėl ir vėl grojo jų plokšteles. Tada mane tai vedė iš proto, ir aš net susipykau su ja. Tik kai ją praradau, supratau, kaip visa tai buvo nereikšminga“, – pasakojo Lee.

1976 metais gruodžio 19 d. Janet pasakė savo tėvams, kad grįš apie vidurnaktį. Ji įsėdo į savo „Ford Falcon“ ir nuvyko į jaunimo vakarėlį, kurį surengė jos kolegos Santa Anoje. Deja, mergina taip ir nepasiekė savo tikslo.

Po 8 dienų paieškų policijai pavyko rasti Stallcup automobilį. Jis buvo rastas pastatytas prie plačiai išsišakojusio medžio, kuris ilgą laiką neleido praeiviams pamatyti, kad automobilio priekinėje sėdynėje guli mergina.

Remiantis medicinos eksperto išvada, Janet mirties priežastis buvo asfiksija, o prieš tai ji buvo išprievartauta. Policija rinko nepažįstamo vyro biologinius pėdsakus, tačiau iki DNR tyrimo atsiradimo buvo likę dar apie 10 metų, todėl nusikaltėlio teko ieškoti senais metodais.

Policija įtarė, kad jauna brunetė buvo užpulta lipant į automobilį ar išlipant iš jo, tačiau net ir apklausus šimtus žmonių nepavyko rasti nė vieno patikimo liudininko, kuris mašiną būtų matęs gruodžio 19 dieną.

Laikui bėgant Stallcup žmogžudystės byla padidėjo iki kelių tūkstančių puslapių. Kartkartėmis jį perduodavo iš vieno detektyvo kitam. Per ateinančius keturis dešimtmečius beveik visi Orindžo apygardos policijos pareigūnai buvo su ją susipažinę ir, daugiau ar mažiau, padirbėję.

Tačiau ji taip niekur ir nenuvedė. Vienintelė tariamo nusikaltėlio tapatybė buvo tokia netiksli, kad tiko beveik bet kuriam vyrui.

Tuo tarpu Lee, nelaukdama, kol policija suras žudiką, pati ėmėsi tyrimo. Kažkokiu būdu jai pavyko gauti bylos kopiją. Moteris nuogąstavo, kad kol ji sieks teisingumo, žudikas gali nugalabyti dar ne vieną merginą.

„Viena iš didžiausių mano baimių bėgant metams buvo tai, kad tas, kas tai padarė su mano seserimi, gali padaryti ir su kitomis merginomis“, – sakė Lee viename savo interviu.

Negalima sakyti, kad moteriai bent kažką pavyko atkasti byloje. Be specialaus išsilavinimo jai buvo sunku suprasti nesibaigiančius apklausų protokolus ir ataskaitas. Vis dėlto – ji atkakliai stengėsi gilintis į kiekvieną dokumentą. Tačiau, kaip vėliau paaiškės, atsakymo ji čia neras.

 

Karma labai greitai pasivijo žudiką

Atsiradus DNR tyrimams, nusikaltimų išaiškinimo rodikliai išaugo kelis kartus. Ir Lee manė, kad po to, kai 2002 metais ekspertams pavyko išskirti Janet žudiko DNR, jo sučiupimas buvo  tik laiko klausimas.

Bet, deja, taip, nenutiko.  Ėjo laikas, o nusikaltimas liko neišaiškintas. Todėl Neil nedavė ramybės mintys apie seserį ir laisvėje esantį jos žudiką.

Taip buvo iki 2021-ųjų, kol vieną vakarą Lee nusprendė pažiūrėti seną 1974 metų detektyvinį filmą, sukurtą pagal garsųjį Agathos Christie romaną „Dešimt mažų indėnų“.

„Pagalvojau, o jeigu mano sesers žudikas, kaip filme, mirė. Štai kodėl jie negali jo rasti. Žinau, kad tai skambėjo labai banaliai, bet vis tiek paklausiau detektyvų, ar jie patikrino šią versiją“, – pasakojo Lee.

Jos nuostabai, paaiškėjo, kad policija kažkodėl praleido šią, atrodytų, akivaizdžią hipotezę. 2021 metais buvo atlikta dar viena duomenų bazės patikra, o nusikaltimo vietoje rasta DNR sutapo su jau mirusio Terry‘io Deano Hawkinso DNR.

1976 metais Terry‘is buvo 23 metų automobilių mechanikas, gyvenęs Garden Grove rajone – ten ir buvo rastas Janet automobilis. Hawkinsas jau iki tol ne vieną kartą buvo pažeidęs įstatymus: ne kartą vairavo neblaivus, prekiavo nelegaliomis medžiagomis, grasino ginklais. Be to, 1975 metais jis buvo apkaltintas 30-metės moters nužudymu, tačiau tada jo atžvilgiu nebuvo jokių įrodymų.

Detektyvai mano, kad tą 1976-ųjų naktį Janet tapo atsitiktine Terry‘io auka, nes nė vienas Stallcup giminaičių nepažinojo Hawkinso ir neturėjo bendrų draugų.

Po Janet nužudymo Terry‘is ir toliau ritosi į bedugnę, kol galiausiai atvedė prie jo mirties. 1977 metais liepos 5 d. vyras mirė nuo narkotikų perdozavimo.

Kaip sakoma, karma labai greitai pasivijo žudiką – jis mirė nepraėjus nė metams po nusikaltimo ir buvo palaidotas tose pačiose kapinėse kaip ir jo auka. Be to, jų kapai yra tik 200 metrų vienas nuo kito.

„Taip anksti netekusi sesers, tą skausmą vėl ir vėl išgyvenau, – sakė Lee Neal. – Nors tiesą žinau, bet iki šiol nesuprantu, kodėl jis tai padarė. Kodėl jis padarė šį baisų nusikaltimą?“.

Deja, bet moteris niekada nesužinos atsakymo į šį klausimą. Vienintelė jai paguoda ta, kad nusikaltimas buvo išaiškintas, artimos aukos sužinojo tiesą, o žudikas tam tikra prasme gavo tai, ko nusipelnė.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą