Kyle’as Maynardas yra 33 metų rašytojas, apdovanojimų pelnęs sportininkas, įkvepiantis pranešėjas ir verslininkas. Jis taip pat tapo pirmuoju žmogumi be galūnių, be protezų pasiekusių Kilimandžaro ir Akonkagua kalnų viršūnes. Ir tai verčia kitus žmones galvoti apie žmogaus neįsivaizduojamas galimybes. Kyle’o šūkis – išmokti gyventi be pasiteisinimų ir niekada nepasiduoti.

 

Tėvai  suprato, kad pasaulis nebus pritaikytas sūnaus poreikiams

1986 metais, kovo 24 dieną Scottas ir Anita Maynardai  susilaukė sūnaus Kyle‘o… be rankų ir kojų.

„Mano rankos baigiasi alkūnėmis, o kojos – keliais. Iki šiol nežinau, dėl kokių priežasčių tai nutiko“, – sako Kyle’as. Bet tėvai padarė viską, kas jų jėgoms, norėdami padėti ir išmokyti sūnų įveikti fizinius apribojimus. „Net neįsivaizduoju, kas būtų nutikę man be šeimos palaikymo, – sako Kyle’as.  -Tėvas ir motina iš tikrųjų atliko didžiulį, neįkainojamą  darbą, kad aš jausčiausi visavertis žmogus ir nesutelkčiau dėmesio į negalią“.

Anot Kyle‘o, tėvai  suprato, kad pasaulis nebus pritaikytas sūnaus poreikiams, todėl jie negalėjo susitaikstyti matydami, kad berniukui nepavyksta bandant paimti šaukštą ir valgyti.

„Man pasisekė, kad jie priėmė sunkiausius sprendimus mano gyvenime, nes tada buvau per mažas, kad galėčiau tai padaryti pats“, – teigė vyras.

Ketverių metu Kyle’ui gydytojai rekomendavo protezuoti galūnes. „Aš naudojau rankų ir kojų protezus, – prisimena Kyle’as. – Bet aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose ši technologija buvo gana primityvi. Galų gale protezai man labiau kenkė, nei padėjo, todėl jų atsisakiau  jau lankydamas vaikų darželį“. Kyle’as neslepia, kad jam „patiko daryti tai, kas patinka bet kuriam vaikui“. Berniukas greitai išmoko „atsisakyti“ savo fizinių negalių: žaidė vaizdo žaidimus, skaitė knygas ir ugdė vis stiprėjančią meilę sportui.

 

Vyras sugalvojo būdų, kaip pakeisti jam nepriimtinus protezus

Būdamas 10 metų, Kyle’as  itin pajuto savo negalią ir su ja susijusius apribojimus. Šį gyvenimą jis apibūdina kaip „vieną tamsiausių“. „Aš bandžiau nusižudyti, – atvirauja jis. – Mano šeima persikėlė iš Fort Veino miesto Indianos valstijoje į Atlantą. Fort Veine visi mane pažinojo kaip viską mokantį ir sugebantį Kyle‘ą, bet naujoje vietoje pradėjo laikyti mane neįgaliu“.

Tada Kyle‘ą ir ėmė kankinti klausimai: kokia ateitis jo laukia? Ar jis kada nors gyvens savarankiškai, turės „normalų darbą“, susitiks su kuo nors?

Ir Kyle’as atrado mėgstamą užsiėmimą. Tai buvo sportas. „Kai buvau 11 metų ėmiau aktyviai žaisti futbolą ir tai padėjo išbristi iš depresijos, nes radau gyvenimo tikslą“, – sako vyras. Negana to, dabar Kyle‘as Maynardas yra imtynių čempionas ir sertifikuotas „CrossFit“ instruktorius, MMA ir brazilų „Jiu-Jitsu“ kovotojas, pasaulio čempionu tapęs sunkiosios atletikos atstovas ir alpinistas, – skelbia jo svetainė.

Kyle’as sukūrė asmeninę filosofiją: „Jokių pasiteisinimų“. Tačiau kopimas į kalnus neapsėjo be problemų. Vyras sugalvojo būdų, kaip pakeisti jam nepriimtinus protezus. Ir net bandė priklijuoti vonios rankšluosčius prie galūnių. Po kelių nesėkmingų bandymų jis pasirinko anglies pluošto batus, tinkamus kopimui ir kelias aukštyn tapo atviras.

2012 metais prasidėjo Kyle’o laipiojimo  į kalnus ekspedicijos. Įkvėptas kalnų grožio, Kyle‘as su alpinistų grupe užkopė į 5895 metrų Kilimandžaro kalno viršūnę. 10 dienų trukęs kopimas, buvo vainikuotas  ESPY („Excellence in Sports Performance Yearly“) – apdovanojimu už geriausią neįgalių vyrų atletiką.

 

Šioje žemėje nėra vietos, kur  jis negalėtų patekti

Po ketverių metų Kyle’as išvyko į Argentiną, norėdamas užkopti į antrąją viršūnę – Akonkagua kalną, aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę (6962 metrai). Ir vėl vyras įkopė be protezų!

„Būdamas vaikas  ir sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje, jis įstrigo tirštoje žolėje ar smėlyje, – prisimena Kyle’as. – Draugai bėgo žaisti, bet aš negalėjau jų pavyti. Techninių problemų, susijusių su laipiojimu į kalnus, sprendimas parodė, kad šioje žemėje nėra vietos, kur negalėčiau patekti“.

Kalifornijoje Kyle‘as gyvena nuo 2014 metų. Didžiąją laiko dalį jis praleidžia keliaudamas po JAV ir kitas šalis. Jam taip pat pavyksta rasti laiko draugams ir asmeniniams projektams. Kyle’as yra „The New York Times“ bestselerių knygos „No Excuses“ (2005) autorius. „Viena mano mėgstamiausių citatų: „Žinokite savo ribas, bet niekada nenustokite bandyti jas praplėsti“, – sako jis. Paklaustas, kas jį daro laimingą gyvenime, Kyle‘as atsako: „Savo pavyzdžiu galimybė įkvėpti kitus žmones. Daugelis to nesitiki iš manęs, nes esu gana uždaras žmogus. Mano didžiausi pomėgiai yra  kopimas į kalnus, skaitymas, filosofija ir joga“.

Nors dauguma galvoja, kad drąsus ir stiprus Kyle‘as nesunkiai įveikia visus gyvenimo sunkumus, jis sako: „Aš ne visada pasitikiu savimi. Ir bet kuris savimi pasitikintis žmogus tikriausiai slepia kokį nors skausmą savo sieloje. Bet siekti užsibrėžto tikslo man padėjo didžiulis užsispyrimas ir atkaklumas“.

Socialinių tinklų nuotraukos

 

 

3 KOMENTARAI

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą