Katie Redstar prarado klausą, būdama 3 metų ir visi tvirtino, kad dėl to ji nieko negalės pasiekti. Bet moteris įkūrė gestų kalbos mokyklą, iš kurios jau užsidirbo savo pirmąjį milijoną. Jos tikslas – pašalinti kliūtis, trukdančias įdarbinant žmones su negalia.

 

Padarė taip, kad dabar visos pasaulio įmonės taptų prieinamos kurtiesiems

Katie Redstar, gyvenanti Jungtinėje Karalystėje,  prarado klausą praėjus 3 metams po persirgto meningito. Kai mergaitei suėjo 7 metai, jai vienai pirmųjų Jungtinėje Karalystėje buvo įdėtas klausos implantas – protezas, kompensuojantis klausos praradimą. Padedant implantui, mergaitei buvo iš dalies atkurta klausa, bet mokykloje ji tapo pajuokos ir patyčių objektu.

Katie taip pat serga reta regėjimo liga, kuri su amžiumi tik progresuoja.

Kurį laiką Katie Redstar, kaip savanorė, dirbo labdaros parduotuvėje, bet, pasak jos, ji nejuto pasitenkinimo.  Todėl 2017 metais moteris kreipėsi į užimtumo centrą, tačiau jos siūlomų paslaugų atsisakė. Centro darbuotojai teigė, kad Katie iki gyvenimo pabaigos gaus bedarbio pašalpas.

„Užimtumo centre sakiau, kad noriu dirbti, bet jie man pasakė, kad dėl mano negalios negali man padėti. Mano draugas paklausė, ar aš esu pasirengusi tai priimti, bet aš atsakiau „ne“. Bet nenuleidau rankų. Padariau taip, kad dabar visos pasaulio įmonės taptų prieinamos kurtiesiems“, – pasakojo Katie.

Moteris 4 metus mokėsi kurčiųjų kalbos ir būtent ši bendravimo forma tapo tikra jos aistra. Katie nusprendė atidaryti savo verslo mokyklą „Ignite Your Inner Light“. Ji moko įmonių administracijos darbuotojus gestų kalbos, kad pašalintų kliūtis samdyti kurčius žmones.

Žinoma, iš pradžių viskas klostėsi ne kaip, kaip Katie tikėjosi. Po to moteris nusprendė parašyti knygą apie tai, kaip verslas gali padėti pritraukti naujus klientus per gestų kalbą. Knyga buvo išleista  2019 metų vasarą, bet ji  gana greitai pritraukė svarbiausius klientus į Katie kompaniją.

 

Žmonėms parodė, kad ir būnant neįgaliam galima daug pasiekti

„Pirmaisiais mėnesiais atrodė, kad nieko nevyksta, bet aš nenuleidau rankų. Tiesiog nusprendžiau pakilti į naują lygį ir parašiau knygą, kuri buvo plačiai aptarinėjama dar iki tol, kol ji pasirodė knygynuose. Padedant knygai aš ne tik išgarsėjau, bet dabar dirbu su keliais klientais iš karto“, -dalijasi savo verslo patirtimi moteris. Anot verslininkės, ji pasirašė daugiau nei milijono svarų vertės sutarčių.

„Niekada nemaniau, kad pradėjusi šį verslą tapsiu milijoniere. Aš buvau laiminga, užsidirbdama šiek tiek pragyvenimui, tačiau mano įkurta mokykla pakeitė mano gyvenimą ir privertė labiau nei bet kada anksčiau pasitikėti savo jėgomis“, – sako Katie.

Moteris svajoja, kad po metų kitų jau galės nusipirkti didelį namą Portugalijoje ir atidaryti prieglaudą jauniems žmonėms su negalia.

„ Kai augau, visos durys buvo užtrenktos prieš mane. Žmonės man sakydavo, kad aš nieko negalėsiu padaryti, nes esu kurčia. Bet tai mane tik motyvavo. Dabar žmonėms parodžiau, kad mano kurtumas nereiškia, jog nieko negaliu pasiekti“, – sakė milijonierė.

Deja, bet Katie regėjimas ir toliau blogėja. Gydytojų prognozės taip pat neguodžia. Jie sako, kad artimiausiais metais moteris gali visiškai apakti. Bet, nepaisant to, Katie tiki, kad tai jos nesustabdys.

„Anksčiau bijojau prarasti regėjimą, tačiau dabar tai priėmiau ir nutraukiau visas procedūras, nes jos nebepadeda. Dabar leidžiu gamtai atlikti savo darbą. Tai pakeitė mano gyvenimą, – sako moteris. – Noriu pasiekti kuo daugiau, kol dar bent kiek matau“.

Parengta pagal britų spaudą

Nuotr. Facebook.com/MetroUK

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą