Lizzy Velasquez  vaizdo įrašai  Youtube sulaukė milijono peržiūrų ir daugybės žmonių komentarų. Pirmiausiai ji buvo išvadinta „ baisiausia mergina pasaulyje“. Tada Lizzy buvo 17 metų. Ji serga itin reta liga – Wiedemanno-Rautenstraucho sindromu. Užgriuvus patyčių lavinai, galėjo privesti ją iki savižudybės, bet įvyko priešingai: Lizzy padarė viską, ką galėjo iš savo „šlovės“ ir tapo įžymybe.

Žmogus neturi bijoti rizikuoti, nes tai tik įkvepia jį

Dabar  Lizzy Velasquez  27  metai. Ji žinoma tinklaraštininkė, rašytoja ir pranešėja, kurios vaizdo įrašus peržiūri milijonai žmonių ir mokosi iš jos, kaip nenukabinti nosies, gyventi pilnakraujį gyvenimą, būti drąsiam ir įveikti sunkumus bei negandas.

Nepaisant to,  27 metų Lizzy Velasquez  iki šiol negali pamiršti, kaip jai skaudu buvo sužinojus, kad yra niekinama ir žeminama daugybės žmonių ir skaityti jų negailestingus komentarus: „Padaryk sau paslaugą: eik ir pasikark!“ arba „Sudeginkite ŠITĄ!“.  Lizzy neslepia, jei ne jos mylinti šeima, palaikantys draugai ir mokytojai, tikriausiai nebūtų įveikusi šių patyčių lavinos.  Todėl jiems palaikant, ne tik įveikė, bet ir pasikrovė vidine jėga: tapo aktyviste, pasisakanti prieš bulingą ( tai emocinės prievartos rūšis, pasireiškianti patyčiomis), rašytoja, verslininke, pranešėja ir pagrindinio vaidmens atlikėja dokumentiniame filme apie save „A Brave Heart“ („Drąsi širdis“).

Lizzy nenustoja kartoti, kad kiekvienas žmogus gyvenime  sutinka savo mokytojus, nesvarbu ar tai mokyklos pedagogai, ar  tėvai, draugai, kiti artimi žmonės, suprantantys ir palaikantys  sunkiausiomis gyvenimo valandomis. „Mums visiems reikia palaikymo, nesvarbu, žmogus stiprus savo vidumi ar ne. Be to, svarbu žinoti, kokie mes esame iš tikrųjų ir ko mums reikia. Juk kartais tereikia tiek nedaug: kad kas nors stumtelėtų į priekį ir uždegtų žalią šviesą. Bet kartais tenka užsidegti šviesą pačiam“, – sakė Lizzy.

Jos tvirtinimu, kiekvienas žmogus turi nuspręsti pats: ką daryti, kuo jam būti, kokios veiklos imtis ir panašiai. Šeima, draugai ir kiti gali tik patarti. Be to, Lizzy manymu, žmogus neturi bijoti rizikuoti, nes tai ne tik įkvepia jį, bet ir suteikia ryžto bei pasitikėjimo savo jėgomis, siekiant užsibrėžto tikslo.

Lizzy, kaip visuomenės aktyvistės veikla prasidėjo dar mokykloje, kai perskaičiusi komentarus  sužinojo, kad yra „didžiausia pabaisa pasaulyje“. Tuomet mokyklos vadovas paprašė, kad ji dalyvautų ir pasisakytų paskaitoje apie patyčias. (Apie patyčias mokykloje yra pasisakęs ir kitas  žinomas pranešėjas, skaitantis paskaitas įvairiose pasaulio šalyse Nickas Vujcicas). Lizzy pagalvojo, kad mokyklos direktoriaus pasiūlymas – beprotiška idėja ir niekas jos neklausys. Bet vis dėlto nusprendė viešai kalbėti. Tada ji ne tik suprato, kad patinka kalbėti visuomenei, bet ir kad jos mintys gali paveikti žmonių elgesį.

Jei A planas tampa nebeprieinamas, reikia imtis B plano

„Stiprinkite ir išnaudokite savo vidinės jėgos galimybes, – sako Lizzy.  – Kaip treniruojame kūną,  raumenis, taip kasdien privalome treniruoti ir stiprinti savo vidinę jėgą. Todėl, kai ateis sunkūs laikai (o jie būtinai ateis), jūs būsite stipresni ir sugebėsite atsispirti bei įveikti gyvenimo negandas. Būkite padėties šeimininkais ir niekada neleiskite kitiems reguliuoti savo gyvenimo“.

Lizzy prisiminė vieną įdomų atvejį. Kai ji turėjo pasakyti kalbą „TEDxAustinWomen“ konferencijoje, prieš pat išeinant į tribūną, netikėtai pasakė režisieriui: „Nepykite, bet aš kalbėsiu ne pagal  jūsų parašytą scenarijų, o iš širdies“.  Žinoma, mergina nesiruošė pademonstruoti iš anksto apgalvotus ir išmoktus išmintingus žodžius, o tiesiog dalijosi patarimais, kaip nuspręsti pačiam ir kaip elgtis kiekvienu konkrečiu atveju, iškilus dilemai. „Jei  vis dėlto jums atrodo, kad planas nėra labai geras, elkitės taip, kaip sako širdis, – sakė Lizzy. – Bet niekada nepamirškite būti dėkingi savo palaikymo grupei: šeimai, draugams, kolegoms, mokytojams. Padėkokite jiems už tai, kas buvo gera ir ypač už tai, kad jie buvo greta, kai jus užgriuvo sunkumai. Nes priklausomai nuo to, kaip  sugebate įveikti sunkumus ir pasako, kokie jūs esate iš tikrųjų“.

Lizzy Velasquez  tvirtinimu, žmogus turi stengtis viską išspausti iš B plano. „Perskaičiusi galybę komentarų apie savo baisią išvaizdą, galvojau, kad niekada negalėsiu su tuo susitaikyti ir išgyventi. Bet tada ėmiausi atsarginio varianto – B plano ir išmokau su tuo ne tik susigyventi, bet ir nesijausti visų skriaudžiama auka, – sako Lizzy.  Mergina neslepia, kad padariusi taip, kaip kažkada  padarė Berklio universiteto profesorė Sheryl Sandberg, pasakiusi savo studentams: „Praėjus kelioms savaitėms  po mano vyro Dovydo mirties, aš kalbėjau su  mūsų šeimos draugu Philu, ką Deivis planavo suspėti dar daryti su sūnumi, bet nebesuspėjo. Philas pasisiūlė padaryti tai vietoj Dovydo. Aš surikau: „Bet aš noriu, kad tai būtų Deivis!“  Tada Philas apkabino mane ir pasakė: „Jei A planas tapo nebeprieinamas, išspauskime ir paimkime viską, kas įmanoma iš B plano!“.

Anot Lizzy, vienaip ar kitaip, bet daugeliui iš mūsų tenka imtis B plano. Mergina neslepia, kad ir jai prisėjo ne vieną kartą griebtis B plano ir kiek įmanoma daugiau stengėsi iš jo paimti ir įgyvendinti.

 

parengta pagal forbes.com

4 KOMENTARAI

  1. I have been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts on this kind of
    space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this website.
    Studying this info So i am happy to show that I have an incredibly excellent uncanny feeling I found out
    exactly what I needed. I such a lot definitely will make sure to don?t forget this site and give it a
    glance regularly.

  2. I’m not sure why but this blog is loading incredibly
    slow for me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
    I’ll check back later and see if the problem still exists.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą