Molly Sampson laiko milžinišką megalodono dantį, kurį rado Česapiko įlankoje. "Instagram" nuotrauka

Merilando vidurinės mokyklos ketvirtos klasės mokinė Molly Sampson neprašė tėvų „tipiškų“ kalėdinių dovanų. Vietoj to, pradedanti mokslininkė paprašė kelionės, kad galėtų medžioti fosilijas netoliese esančioje Česapiko įlankoje, rašo „ Inspire More“.

 

Sukaupė įspūdingą daugiau nei 40 daiktų kolekciją

Todėl Molly su tėvu ir seserimi išvyko į jų mėgstamą vietą Kalverto paplūdimyje. Molly tėvas Bruce‘as Sampsonas visada užsiėmė fosilijų medžiokle, todėl ir jo dukterys dalijasi aistra  šiam pomėgiui. Pirmiausiai Molly Sampson su seserimi Natalie ir tėvu Bruce‘u, apsiginklavo  medžioklės reikmenimis, kad galėtų medžioti fosilijas.

Per kelerius metus Molly tėvas sukaupė įspūdingą daugiau nei 40 daiktų kolekciją. Šios fosilijos – tai  pradedant nuo šiuolaikinių ryklio dantų iki daug senesnių daiktų, tokių kaip megalodoniniai dantys.

Jei kiek primiršote biologijos pamokas mokykloje,  priminsime, kad megalodonai buvo didžiuliai rykliai, gyvenę maždaug prieš 23 milijonus metų. Kadangi ryklio dantys periodiškai iškrenta ir pakeičiami naujais, neretai ryklio ir net megalodonų dantys aptinkami tokiose vietose, kuriose gausu iškastinių medžiagų. Pavyzdžiui, Česapiko įlankoje. Vidutiniškai fosilijų medžiotojai mėgėjai kiekvienais metais šioje vietoje atranda apie 100 megalodonų dantų.

Pati Molly anksčiau buvo radusi megalodoninius dantis, tačiau šią dieną ji rado vieną didžiausių kada nors atrastų. Kai pirmą kartą pamatė dantį, ji stovėjo vandenyje iki kelių, netekusi žado.

„Pamačiau kažką didelio ir atrodė kaip ryklio dantis, – prisiminė ji. –  Mes buvome maždaug iki kelių vandenyje“.

 

Tai labai ypatingas radinys bet kuriam mokslininkui

Mergaitė pasilenkė paimti dantį, bet jis buvo toks didelis, kad sunkiai jį ištraukė iš vandens. Ji itin nustebo, kai pagaliau ištraukė jį virš vandens ir pamatė, kokio jis didumo.

Megalodono dantis yra maždaug 5 colių ilgio, ne per daug trumpesnis už ilgiausią kada nors rastą, kuris yra 7 coliai. Kalverto jūrų muziejaus paleontologijos kuratorius Stephenas Godfrey patvirtino jo autentiškumą ir sako, kad tai labai ypatingas radinys bet kuriam mokslininkui. Juo labiau vos 9 metų vaikui.

„Yra žmonių, kurie gali praleisti visą gyvenimą ir nerasti tokio dydžio danties, kokį rado Molly, – sakė jis ir pridūrė: tai tarsi radinys kartą gyvenime“.

Ekspertai apskaičiavo, kad megalodonas, netekęs šio danties prieš milijonus metų, buvo nuo 45 iki 50 pėdų ilgio!

Dabar, kai jūrų muziejus patvirtino Molly atradimą, ji labiau nei bet kada trokšta siekti  paleontologijos mokslų karjeros. Jos mama Alicia Sampson tikisi, kad kai kiti moksleiviai perskaitys  Molly istoriją, tai įkvėps  juos daugiau būti gamtoje ir studijuoti su ja susijusius mokslus.

„Mes tikrai norime, kad kiti vaikai tai sužinotų ir studijuotų šiuos mokslus“, – sakė Alicia.

 

„Instagram“ nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą