Amerikietis Williamas Maillis yra  mokslų genijus. Jau būdamas 7 mėnesių jis kalbėjo pilnais sakiniais. Netrukus prieš savo antrąjį gimtadienį berniukas jau mokėjo sudėti skaičius, o 2 metų jis jau  padaugino. Williamui dabar yra 11 metų, o praėjusį rudenį jis įstojo į Kataro Karnegio Melono universitetą, nes nori tapti astrofiziku.

 

Paauglys nebijo mesti iššūkio nusistovėjusioms idėjoms

Graikijos pamokslininko Peterio Mailliso sūnus vunderkindas Williamas tiki Dievą. Jaunas mokslininkas nori pasitelkti mokslą įrodydamas, kad Dievas egzistuoja. Tai jo misija.

Jaunajam Williamui oficialiai suteiktas genijaus vardas. Tai paskelbė Ohajo valstijos universiteto psichologė Joan Rootsatz. Vidurinę mokyklą jis baigė būdamas 9 metų, o 2018 metų liepą jis tapo jauniausiu kolegijos absolventu.

Paauglys  iš Pensilvanijos (Floridos valstija, JAV) nebijo mesti iššūkio nusistovėjusioms idėjoms. Williamas teigia, kad gali įrodyti, jog Albertas Einsteinas ir Stephenas Hawkingas klysta, kai kalbama apie visatos kilmę. Jaunas astrofizikas teigė nesutinkantis su kai kuriais jų atradimais. Pirmiausiai jis nesutinka su jų tvirtinimu, kad nėra Dievo.  Anot Williamo, tokie mokslininkai kaip Hawkingas paskelbė save ateistais. Kadaise Hawkingas rašė: „Prieš tai, kol supratome mokslą, buvo natūralu manyti, kad Dievas sukūrė visatą, tačiau dabar mokslas siūlo įtikinamesnį paaiškinimą. Aš turėjau omenyje „jei mes žinotume Dievo mintis, tai žinotume viską, ką žinotų Dievas, jei jis egzistuotų. Bet jo nėra. Aš esu ateistas “.

Tačiau jaunasis Williamas mano, kad logiškiau sakyti, jog Dievas yra, nei nėra. Jis tikisi įrodyti, kad tik „išorinė galia“ gali sukurti visatą ir taip patvirtinti, kad Dievas egzistuoja. Naudodamasis paprasta logika, jis nubrėžia savo bendrą idėją: „Ateistai bando įrodyti, kad nėra Dievo. Tiesą sakant, tikėti, kad nėra Dievo, reikia daugiau tikėjimo, nei tikėti, kad Dievas yra … Nes visa prasmė yra kažkas, kas sukuria visatą, nei pačios visatos kūrimas. Sakyti, kad visatą sukūrė pati, reikia daugiau tikėjimo, nei sakyti, kad kažkas sukūrė visatą, nes ji yra logiškesnė“.

 

Jaunasis genijus apmąsto didelius gyvenimo ir visatos klausimus

Savo interviu leidiniui „Hellenic College Holy Cross“ Williamas paaiškino tai išsamiau:  „Mes žinome, kad visata turi savo amžių, tiesa? Tai 13,8 milijardo metų. Taigi prieš 13,8 milijardo metų visa visata buvo sumažinta iki dalelių, mažesnių už kvarką (išskirtinumą). Tačiau jei gravitacija visada veikia, tai yra, jei nušokai nuo šio pastato, nenukrisi per 15 sekundžių, o iškart nukrisi. Todėl, jei gravitacija visada veikė ir išskirtinumas visada buvo. Tada visata neturėtų turėti amžiaus. Tiksliau, ji turėtų būti begalinio amžiaus. Tačiau taip nėra, nes jai yra 13,8 milijardo metų. Ir kas nors negali kilti iš nieko, nes jis turėjo egzistuoti, kad priverstų save egzistuoti, o tai nelogiška. Taigi kažkas kitas turėjo sukurti išskirtinumą ir tai aš laikau Dievu“.

Nors nemažai Williamo bendraamžių praleidžia savo mokyklines dienas klasėje laidydami popierinius lėktuvėlius arba laukdami skambučio į pertrauką, jaunasis genijus apmąsto didelius gyvenimo ir visatos klausimus. Jis sakė, kad po to, kai „įrodys Dievo egzistavimą“, tęs tyrimą toliau. „Mes daug ko nežinome. Yra dar daugiau dalykų, apie kuriuos mes nežinome, kad nežinome!“.

 

parengta pagal eu.pnj.com/story/life

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą