Jessica ir Adamas Davisai įsivaikino Namatą

Jessica ir jos vyras Adamas Davisai  turi keturis vaikus. Pora nusprendė įsivaikinti mergaitę iš Ugandos, kur gyvena beveik 3 milijonai našlaičių. Nors Davisai ir žinojo, kad užauginti dar vieną vaiką bus sunku tiek finansiškai, tiek psichologiškai, bet jie vis dėlto nusprendė suteikti našlaitei mergytei sotų ir aprūpintą gyvenimą.

 

Suprato, kad buvo apgauti, nes įvaikinta mergytė nėra našlaitė

Prasidėjo ilgas ir sunkus įvaikinimo kelias, užtrukęs daugiau nei metus: krūvos dokumentų ir apie 65 tūkstančiai dolerių išlaidų. Bet 2015 metais Davisai pagaliau į savo namus atsivežė 6 metų našlaitę Namatą, kurią jie vadino tiesiog Mata. Protinga ir meili mergytė greitai išmoko anglų kalbą ir pradėjo Davisams papasakoti apie savo ankstesnius namus ir gyvenimą gimtinėje. Tačiau mergytės pasakojimai gerokai skyrėsi nuo tų, kuriuos girdėjo sutuoktiniai įvaikinant Matą.

Davisams buvo pasakyta, kad mergaitė yra našlaitė: ji neturėjo tėvo, o mama nors ir buvo gyva, tačiau nesirūpino atžala ir ji atsidūrė vaikų prieglaudoje. Būsimiems įtėviams buvo pasakyta, kad iš  mergaitės tyčiojasi, nepriima į mokyklą ir prastai maitinama. Tačiau Namata pasakojo, kad kasdien eidavo į mokyklą, o mama buvo gera, rūpestinga ir labai ją mylėjo.

Adamas, išanalizavęs įvaikinimo metu pateiktus dokumentus, nustatė, kad faktai gerokai skiriasi. Vyras suprato, kad  jiems pasiūlyta įsivaikinti mergytė nėra našlaitė. Jie buvo apgauti. „Namata gyveno namuose su motina, kol jie pasirinko mus, kai paprašėme įvaikinti vaiką“, –  sakė savo interviu Adamas Davisas.

Tuo tarpu Namatos motinai buvo pasakyta, kad mažoji dukra išsiunčiama mokytis į mokyklą užsienyje. Kažkokie žmonės atėjo ir pasakė, kad  yra puiki galimybė dukrai suteikti puikų išsilavinimą, bet moteris nesuprato, kad atsisako tėvų teisių pasirašydama dokumentus.

Įtėvius apėmė siaubas supratus, kad paėmė vaiką iš mylinčios šeimos. Jie iškart nusprendė ištaisyti klaidą ir grąžinti Namatą motinai.

 

Neaišku, kokį vaidmenį agentūra atliko šioje vaikų prekybos schemoje

Iš pradžių Davisai organizavo susitikimą  per vaizdo ryšį. Sutuoktiniai pasakė Namatai, kad galės kalbėtis su mama ir mergaitė be galo apsidžiaugė.

Namatos mama pasakojo, kaip buvo apgauta, nes jai buvo pasakyta, kad amerikiečių šeima finansuos jos dukters mokymąsi JAV vienerius ar dvejus metus.

Ugandos vaikus su savo šeimomis padedanti vėl susijungti advokatė Keren Riley savo interviu CNN pasakojo apie keletą organizacijų, kurios medžioja asocialias ar daugiavaikes šeimas ir vienišas motinas. Organizacijų atstovai kreipiasi į mamas kaimo bažnyčiose ir kalba apie puikias galimybes jų vaikams. Tėvai pasirašo dokumentus, tikėdamiesi geresnės savo atžalų ateities. Vaikus priima šeimos, kurios yra pasirengusios sumokėti tūkstančius dolerių ir skrenda pasiimti juos į tolimąją Ugandą.

CNN duomenimis, vaikai parduodami neįtariančioms šeimoms už maždaug 15 tūkst. JAV dolerių. Sutuoktiniai Davisai įsivaikino Namatą per agentūrą „Įvaikinimo Europoje konsultantai“ (EAC), kurių darbuotojai dabar yra Valstybės departamento ir FTB žinioje.

Davisai žino, kad jie buvo apgauti, tačiau neaišku, kokį vaidmenį agentūra atliko šioje vaikų prekybos schemoje. Gali būti, kad  „Įvaikinimo Europoje konsultantai“ darbuotojus apgavo  vietinės Ugandos  vaikų prieglaudos darbuotojai.

CNN duomenimis, nuo 1990 metų ši agentūra JAV šeimose apgyvendino daugiau nei 2000 vaikų iš užsienio. Dabar iš jos atimta licencija, nes  ši organizacija nepatikrino užsienio agentūrų veiklos, susijusios su „vaikų pardavimu, grobimu, išnaudojimu ar pardavimu“. Agentūra nesilaikė griežtų tarptautinio įvaikinimo standartų ir procedūrų.

Tai reiškia, kad košmaras, kurį patyrė Davisai, nėra išskirtinis.

 

Abi mergaitės tapo draugėmis, nes gyvena tame pačiame kaime

Į viešumą iškilo ir dar viena labai panaši įvaikinimo istorija. Stacy Wells iš Vakarų Virdžinijos taip pat susisiekė su šia agentūra ir jai buvo pranešta apie mažą mergaitę Violą, kurią paliko jos tėvai. Amerikietei buvo pasakyta, kad mirus tėvui, motina jos nepamaitino, mergaitė tapo labai silpna ir ligota. Stacy  nepaprastai sujaudino ši istorija, todėl po sunkaus ir brangaus įvaikinimo proceso, ji  parsivežė mažylę į  savo namus.

Kai Viola išmoko anglų kalbą, ji meiliai kalbėjo apie savo mylimą motiną ir seseris, likusias Ugandoje. Sužinojusi tiesą, įvaikintoja kartu su Viola išvyko į Ugandą, kad mergaitė vėl galėtų susijungti su savo šeima, kurią Stacy atskyrė iš nežinojimo.

„Buvo labai sunku išsiskirti, nes Viola jau laikė save  mano dukra, bet aš žinojau, kad ji turi būti su savo tikra mama ir seserimis“, – sakė Wells savo interviu.

Dabar Stacy palaiko ryšius su Viola per vaizdo pokalbius. Davisams taip pat dažnai skambina Namata. Abi mergaitės tapo draugėmis, nes gyvena tame pačiame kaime ir  vienodai išgyveno išsiskyrimą ir šeimos susijungimą.

Tačiau ne kiekviena tokia istorija baigiasi gerai. Daugelis įvaikintų vaikų niekada negrįžta į savo šeimas.

parengta pagal užsienio informacijos šaltinius

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą