Martinas Liuteris Kingas buvo charizmatiškas žmogus. En.wikipedia.org nuotrauka

Kodėl vieni lengvai užkrečia kitus savo nuotaika ir idėjomis, o kiti niekaip nepaveikia visuomenės? Dėl visko kalta charizma – savybė, dėl kurios žmogus yra gimęs lyderis. Kaip pamatuoti savo asmeninę charizmą ir ar įmanoma ją išsiugdyti? – rašo scienceofpeople.com.

 

Charizmos savininkus galima pavadinti laimingaisiais

Charizma – tai žmogaus išskirtinumas, gabumas, ypatingos psichoemocinės savybės, leidžiančios daryti įtaką kitiems žmonėms, būti lyderiu ir vadovauti.

Charizmatiški lyderiai keičia tautų ir valstybių likimus, lemia pasaulinius įvykius ir amžinai lieka istorijoje. Stalinas, Hitleris, Musolinis, Čerčilis, Martinas Liuteris Kingas, Mahatma Gandis – nesibaigianti istorijoje žmonių grandinė – visi jie charizmatiški lyderiai, galintys įtikinti milijonus žmonių, užkrėsti juos savo idėjomis ir pakeisti pasaulį.

Tačiau charizmą turi ne tik puikūs lyderiai ir dvasiniai lyderiai. Tarp paprastų žmonių, kurie nepasižymėjo dideliais pasiekimais, galima išskirti ir stiprią charizmą turinčius asmenis.

Paprastai jie turi didesnę įtaką žmonėms nei kiti. Į jų patarimus įsiklausoma, jie gerbiami ir mylimi. Kadangi visi žmonės apskritai yra socialinės būtybės, o visuomenė ir vieta joje turi didelę reikšmę žmogaus laimei, charizmos savininkus galima pavadinti laimingaisiais.

Bet kaip nustatyti savo charizmos laipsnį?

Internete yra daugybė testų, skirtų nustatyti, ar žmogus turi charizmą. Tačiau daugelis jų atrodo visiška nesąmonė. Klausimai, tokie kaip „Ar traukiate žmones? arba „Ar manote, kad galėtumėte būti sėkmingi politikoje?“ yra pagrįsti žmogaus savigarba, o ne jo emocionalumo vertinimu.

Todėl siūlome atlikti Kalifornijos universiteto psichologijos profesoriaus Howardo Friedmano testą. Šiuo testu tikrinamas žmogus, kuris gerai perteikia savo emocijas ir nuotaikas kitiems žmonėms.

Taigi, pateikiame 16 testo klausimų iš Howardo Friedmano knygos „Ilgamžiškumo projektas: sensacingi atradimai, pagrįsti beveik 100 metų tyrimais“.

Įvertinkite, kiek kiekvienas iš jų yra panašus į jus, ir įvertinkite nuo 1 iki 9 taškų. Kur 1 – visai nepanašus į jus, o 9 yra labai panašus. Užsirašykite atsakymų skaičius ir sudėkite visus gautus taškus.

1.Kai klausau šaunios muzikos, mano kūnas automatiškai pradeda siūbuoti pagal ritmą.

2.Visada stengiuosi rengtis madingai.

3.Kai aš juokiuosi, visi kaimynystėje tai girdi.

4.Visada kreipiu dėmesį į smulkmenas.

5.Kai kalbu telefonu, savo jausmus išreiškiu garsiai ir atvirai.

6.Aš visada pasiruošęs.

7.Draugai dažnai man pasakoja apie savo problemas ir klausia patarimo.

8.Aš naudoju darbų sąrašus.

9.Stengiuosi dirbti, kol viskas bus tobula.

10.Žmonės sako, kad iš manęs būtų geras aktorius.

11.Kuriu planus ir juos įgyvendinu.

12.Kartais pamirštu maistą vėl įdėti į šaldytuvą.

13.Gerai sprendžiu užduotis.

14.Žmonės dažniausiai mano, kad esu jaunesnis/ė, nei esu iš tikrųjų.

15.Vakarėliuose aš visada būnu dėmesio centre.

16.Kai kalbu su artimais draugais, dažnai juos liečiu – apkabinu, paglostau, uždedu ranką ant peties ar kelio.

Atkreipkite dėmesį į taškus už  gautus 1,3,5,7,10,13,15,16 atsakymus. Tai tikrai svarbūs klausimai. Likusieji – greičiau testo papildymai.

 

Rezultatai

 

Nuo 0 iki 37 taškų

Psichologijos profesoriaus Howardo Friedmano teigimu, dažniausiai 25 proc. žmonių surenka tiek taškų šiame diapazone. Galbūt esate drovūs iš prigimties arba tokie tapote dėl griežto auklėjimo. Arba tiesiog nemėgstate pritraukti dėmesio ir mieliau leidžiate laiką vieni.

Nuo 38 iki 49 taškų

Dauguma žmonių patenka į šią kategoriją. Bendraujant gali pasisekti, bet ne dėl natūralaus žavesio, o socialinių įgūdžių ir intelekto sąskaita. Galite naudoti ir neverbalines technikas, tačiau jas teks naudoti sąmoningai, o ne instinktyviai, kaip tai daro charizmatiškesni žmonės.

Nuo 50 iki 60

Tiek taškų surinkę žmonės  paprastai turi natūralaus magnetizmo savybę. Esate ekstravertas ir  lyderis iš prigimties. Nors jūsų aplinkoje yra priešų, bet išsiskiriate iš minios. Kartais jaučiatės  prislėgti dėmesio ir  neduoda ramybės atsakomybės našta dėl savo sekėjų.

Nuo 61 iki 72

Jūs esate vienas iš 5 proc. laimingųjų, pasiekusių tokį aukštą rezultatą. Jūs esate iš tų žmonių, kurių akivaizdoje kambarys tampa šviesesnis. Mokate emociškai įkrauti kitus žmones ir tuo pačiu jaučiate tai, ką jie patiria.

 

Kito eksperimento išvada netikėta

Daug taškų surinkusių žmonių emocijos perduodamos instinktyviai, net ir be kalbos pagalbos. Tai patvirtina to paties psichologijos daktaro Friedmano eksperimentas.

Beje, sukūręs kitą testą, savo turiniu panašų į aukščiau pateiktą, bet susidedantį iš 30 klausimų, Friedmanas atliko eksperimentą, skirtą, daugiau ir mažiau charizmatiškų žmonių, emocijų perteikimui.

Mokslininkas atrinko kelias dešimtis žmonių, kurie teste surinko daug taškų, ir keletą žmonių, kurių rezultatas buvo žemiausias. Tada jis paprašė visų dalyvių užpildyti anketą, kuri nulėmė jų jausmus tuo metu: džiaugsmą, liūdesį, nerimą, pyktį.

Tada Friedmanas daug taškų surinkusius dalyvius apgyvendino atskiruose kambariuose ir palygino su dviem mažais rezultatais pelniusiais dalyviais. Dalyviai tiesiog sėdėjo kartu 2 minutes nekalbėdami ir net nežiūrėdami vienas į kitą.

paaiškėjo, kad vos per 2 minutes be žodžių žmonės, surinkę mažai taškų, perėmė daug taškų  surinkusių dalyvių nuotaiką.

Tai  reiškia, kad aukštas emocinis ekspresyvumas padeda žmonėms net be žodžių perduoti savo idėjas ir nuotaikomis užkrėsti kitus.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą