Archyvo nuotrauka

Šiame straipsnyje jūsų laukia šokiruojančių atradimų skaičius, kuris gali ne tik nustebinti, bet ir kirsti vyrui žemiau juosmens.

Kol nebuvo interneto, merginoms buvo lengviau apgauti vyrišką žmonijos pusę. Bet dabar –  XXI amžiuje tapo aišku: vyrai šiek tiek  per greitai pasivadino „stipriąja“ lytimi. Jūsų dėmesiui penki mitai apie moteris, kurie bus išsklaidyti dabar.

 

Pirmas mitas: Moterys tiesiog dievina vaikus

Kaip bebūtų keista,  bet merginas daug silpniau nei vyrus veikia programa „Nekenk vaikui“. Žmonės tai žinojo jau seniai – pakanka prisiminti, kad beveik visos pasaulio tautos turi pasakas apie „blogąją“ pamotę, tačiau nėra pasakų apie „blogus“ patėvius.

Prieš porą metų Elgesio tyrimų centras Palo Alto (JAV)  atliko tyrimą ir išsiaiškino, kiek skundų dėl kitų žmonių vaikų elgesio padavė greito maisto tinklų lankytojai. Rezultatai nustebino: tarp devynių moterų, kurios skundėsi vaikų verksmu, triukšmavimu ir bėgiojimu, buvo tik vienas vyras, kuris dėl to pareiškė savo nepasitenkinimą administracijai. Nepaisant to, kad apskritai tarp restorano lankytojų moterų procentas  būna didesnis.

Kitas įrodymas, kad vyrai yra daug tolerantiškesni kitų žmonių vaikams, tai vokiečių profesoriaus Grammerio atliktas tyrimo duomenys, ištyrus dviejų tūkstančių santuokos agentūrų klientų anketas. Paaiškėjo, kad 60 proc. vyrų neprieštaravo, jog jų išrinktoji turi vaiką. Bet tik 34 proc. moterų buvo pasirengusios pasimatyti su vienišu tėvu.

Antras mitas: moterys yra blogesnės darbuotojos

Šiuo metu moterų atlyginimai beveik visose išsivysčiusių šalių  veiklos sferose  vidutiniškai siekia 80 proc. vyrų atlyginimų. Todėl susidaro įspūdis, kad vyras visuomenėje apibrėžiamas kaip kokybiškesnis, taigi ir brangesnis darbuotojas. Iš tikrųjų tokia statistika kyla dėl to, kad joje taip pat atsižvelgiama į ne visą darbo dieną dirbančių moterų pajamas, kurios dalį laiko skiria vaikams ir šeimoms. Apskritai moterys jau seniai įrodė, kad daugumoje nefizinės jėgos reikalaujančiame darbe jos yra bent jau lygios  su vyrais, jei ne pranašesnės.

Trečias mitas: moterys yra bailios

Remiantis profesoriaus F. Riemanno iš Vokietijos ir  jo darbų apie baimės fenomeną tyrimais, moterys labiau sugeba atpažinti rizikingas situacijas ir, atitinkamai, lengviau atlikti drąsius veiksmus, kaip ir Supermenas, tiksliau, Vumenas. Anot profesoriaus, jei į moterį būtų nusitaikoma  pistoletu, didelė tikimybė, kad ji bandys pulti nusikaltėlį ir atimti pistoletą. Moterys  stresinėse situacijose „praranda“ baimės jausmą ir sugeba labiau suvokti ir suprasti reikalo esmę.

Ketvirtas mitas: vyrai protingesni už moteris

Prieš dešimt metų Čikagos universitetas paskelbė E. Hedgeso ir E. Nowello tyrimą, pagrįstą šešiais didelio masto jaunų vyrų ir merginų, Amerikos kolegijų studentų, testais. Tyrimų duomenimis, dauguma vaikinų buvo „genijai“, bet, deja, ir visi „kvailiai“. Todėl vidutinis IQ buvo aukštesnis tarp merginų  dėl tų „kvailių“, kurie nesugebėjo teisingai suskaičiuoti, kiek katė turi letenų pirštų.

Penktas mitas: moterys gyvena ilgiau už vyrus

Ne moterys gyvena ilgiau, o vyrai miršta anksčiau. Vyro gyvenime yra keturi didelės rizikos laikotarpiai. Pirmasis yra 3-4 savaitės po apvaisinimo. Tuo metu maždaug kas dešimtas kiaušinėlis, apvaisintas spermatozoidų, turinčių Y chromosomą, yra išmetamas, nes būtent būsimi vyriškos lyties embrionai dažnai turi negyvybingas mutacijas.

Antroji rizikos viršūnė yra amžius nuo gimimo iki 5 metų, kai berniukų mirtingumas gerokai viršija mergaičių mirtingumą.

Trečioji viršūnė yra nuo 17 iki 25 metų, kai berniukai kelis kartus dažniau nei mergaitės tampa avarijų, žmogžudysčių ar muštynių aukomis.

Paskutinis ir pavojingiausias pikas yra amžius nuo 35 iki 50 metų, kai vyrai dažnai miršta dėl širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų. Tuo tarpu moteriškas hormonas estrogenas apsaugo moterų kraujagysles ir neleidžia susidaryti apnašoms ant jų sienų, o vyrai, neturintys tokių papildomų šarvų, yra priversti, deja, patirti širdies priepuolius ir insultus!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą