Yra žmonių, manančių, kad aktoriaus profesija – tai keleri metai pokštų teatro universitete, po kurio aktorius repeticijose, geriausiu atveju, tobulina savo įgūdžius ir dalija interviu blizgiems žurnalams. Tai netiesa. Tikri profesionalai dirba kone visą parą iki gyvenimo pabaigos.

Scenos meistrai skiria penkis pagrindinius vaidybos įgūdžius, kurie labai praverčia gyvenime.

 

  1. Dėmesio objektai

Scenoje yra daug dėmesio objektų. Aktoriai turi sugebėti pagauti menkiausią partnerio judesį, nes nuo jo priklauso reakcija. Tačiau yra ir rekvizitų bei dekoracijų. Aktoriui svarbu mokėti pastebėti detales ir į jas reaguoti.

Dažnai mes nuolat kažkur skubame ir šurmulyje nepastebime daugelio dalykų, esame neatidūs vieni kitiems. Ar žinote, kokia akių spalva jūsų geriausios draugės ar gerbėjo? Bet tai yra ir dėmesio objektas.

Dėl mūsų neatidumo atsiranda nuvertinimas ir nesusipratimas. Ir tai taikoma ne tik žmonėms. Kartais katarsis neįvyksta dėl kieno nors nepasakytų svarbių žodžių ar kokio nors didelio masto veiksmo. Todėl svarbu būti atidesniais, sustiprinti savo jautrumą ir įgyti naują požiūrį į pažįstamus dalykus.

Kaip to išmokti? Pasistenkite tai padaryti pirmiausiai dėl savęs, išveskite save iš pasvirimo būsenos, labiau susitelkite ties mažais dalykais ir užduokite sau klausimus: „Ką naujo matau pastate, kurį kasdien praeinu?“, „Ką naujo pastebiu šiandien pažįstamame žmoguje?“.

  1. Parengta improvizacija

Yra tokia frazė: „Bet kokia improvizacija turi būti gerai suplanuota“. Bet kaip tą padaryti, jei improvizacija yra čia ir dabar?  Kaip  ją paruošti? Pasirodo, kad tai ne tik įmanoma, bet ir būtina: partneris pamiršta tekstą, žiūrovų salėje garsiai suskamba telefonas, kažkas sulūžta ar nukrenta – būna daugybė nenumatytų aplinkybių. Nereikia nė sakyti, kad jų yra dar daugiau realiame gyvenime. Bet būtent tai gali padėti išmokti išeiti iš keblių situacijų ir ugdyti pasitikėjimą savimi.

Kaip to išmokti? Jei jūsų laukia svarbus pokalbis ir jūs jau žinote jo temą, išanalizuokite galimas pokalbio plėtojimo galimybes ir iš anksto paruoškite vertingą atsakymą į kiekvieną jų.

Išplėskite savo akiratį ir žodyną. Pavyzdžiui, vietoj įprasto žodžio, vartokite jo sinonimą.

Ir niekada nepamirškite humoro. Šmaikštus žodis, pasakytas tinkama, padarys jus nugalėtoju, o spontaniškai sugalvotas pokštas dažnai yra geriau nei tuščias paruoštukas.

  1. Atsikratyti susikaustymo

Vienas pagrindinių aktoriaus profesijos tikslų yra išsivadavimas iš susikaustymo gniaužtų. Nedaugelis gali išeiti į sceną be jokio pasirengimo ir, atsidūrę penkių šimtų akių porų akiratyje, neprarasti savitvardos.

Kasdieniame gyvenime taip pat yra daugybė panašių situacijų: daugeliui pradeda drebėti keliai vien nuo minties, kad jiems teks viešai kalbėti. O aktoriui, prieš pasirodant žiūrovams, keliai virpa, burna sausėja ir nelieka apsimestinio pasitikėjimo.

Bet viskas ateina su patirtimi. Padirbėję su savimi, nustosite nuolat savęs klausinėti: „Ar aš atrodysiu kvailai?“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą