Greičiausiai iš karto pajusite diskomfortą ir suprasite, kad iš herojaus įvaizdžio užtenka paimti tik vieną ar du elementus. Pavyzdžiui, nusipirkti ryškesnius lūpų dažus, pasipuošti naujai ar pasikeisti batus. Galbūt šios detalės pripildys jus jėgų. Archyvo nuotrauka

Norint užburti kitus, pirmiausia reikia atrasti grožį savyje. Ir tada išmokti vertinti ir pristatyti šį grožį. Sakysite, nelengva? Nepaisant to, yra galimybių pažvelgti į save naujai, rašo wholesomestef.com/blog/.

 

Kūno praktikos moko būti dėmesingiems sau

Ar svajojate padaryti įspūdį kolegai? Ar tikitės, kad vyresniojo brolio draugas atkreips į jus dėmesį? Šiuo atveju verta pradėti nuo savęs. Anot psichologų, jei nemylime savęs, vadinasi, išvaizda mums per daug nerūpi. Ir atvirkščiai – tam, kuris jaučia savo vertę, lengviau save parodyti geriausioje šviesoje.

Priešingai mados ir grožio industrijos profesionalų patarimams – sekti dabartines tendencijas, kitus traukiame ne madinga, ekstravagantiška apranga, o natūralumu. Žodžiu, algoritmas aiškus: atraskite savyje grožį, įvertinkite jį, o tada išmokite jį pateikti. Trys specialistai: įvaizdžio treneris, psichoanalitikas ir jogos mokytojas padės pažvelgti į save naujai, atkurti sveiką narcisizmą ir suprasti paslėptus mūsų žavesio mechanizmus.

„Mūsų kūnas tampa patrauklus kitam ne per atitinkamas pozas ir gestus, o tada, kai jis skleidžia  ramybę, pasitikėjimą, atvirumą – vidinę būseną. Gyvas kūnas pirmiausia yra judantis kūnas! Kuo ilgiau išliksime lankstūs, tuo labiau pasitikime, džiaugiamės, todėl įdomesni sau ir kitiems“, – sako  jogos terapeutė, psichoterapijos specialistė Candy Alderson.

Anot jos, tokios praktikos kaip joga, pilatesas, čigongas kviečia įsiklausyti į pojūčius. Kartu su giliu kvėpavimu, formuoja laikyseną, „vidinę šerdį“ kūne – padeda rasti ramybę ir pasitikėjimą. O mankšta daro kūną grakštų, stipresnį ir sveikesnį.

„Tačiau svarbiausia, kad kūno praktikos moko būti dėmesingiems sau. Jos kviečia mus stebėti save tokius, kokie esame. Užsiėmimai bus naudingi, jei po jų pajusime vienodą šilumą visame kūne ir lengvumą, jei energijos gausime, o ne ją prarasime. Ir kuo geriau jausimės savo kūne, tuo labiau pritrauksime kitą žmogų“, – sakė jogos terapeutė.

Įvaizdžio trenerė dr.Shivani Sharma sako, kad pratimai padės atskleisti geriausias savybes ir parodyti jas pasauliui. „Paimkite popieriaus lapą, padalinkite jį į dvi dalis: „vidinis pasaulis“ – „išorinė išraiška“ – ir pradėkite bendrauti su savimi. Tai yra užduokite sau šiuos klausimus:

  1. „Kokie mano neįprasčiausi charakterio bruožai? Ar tai išreiškiama išoriškai? Ką galima pridėti?
  2. Kokius talentus turiu? Kaip galiu juos parodyti per išorinį vaizdą?
  3. Kodėl aš myliu save? Kaip aš galiu tai išreikšti?“, – teigė įvaizdžio trenerė.

Anot jos, parašykite tai, kas pirmiausia ateina į galvą. Ir negailėkite gerų žodžių ir komplimentų. O tada pradžiuginkite save eksperimentais: išbandykite naują kirpimą, spalvą, tekstūrą, išvaizdą. Žingsnis po žingsnio užduokite klausimus: kaip aš jaučiuosi? Kaip man save rasti? Ar aš sau patinku?

Ieškodami geriausios savęs versijos, dažnai orientuojamės į knygų, filmų herojus, įžymias asmenybes. Norėdami į savo gyvenimą harmoningai integruoti jums patinkančio įvaizdžio detales, paklauskite – kas būtent jus traukia šiame žmoguje, kaip jis gyvena? Įsivaizduokite šį herojų vietoj savęs darbe, su draugais, tipinėse situacijose.

Greičiausiai iš karto pajusite diskomfortą ir suprasite, kad iš herojaus įvaizdžio užtenka paimti tik vieną ar du elementus. Pavyzdžiui, nusipirkti ryškesnius lūpų dažus, pasipuošti naujai ar pasikeisti batus. Galbūt šios detalės pripildys jus jėgų.

 

Apsupkite save mylinčiais žmonėmis

„Jei jums sunku priimti save ir neatpažįstate savęs jokiame atvaizde veidrodyje, pasitelkite kito žmogaus pagalbą, kurio akių netemdo stiprios emocijos. Tai gali būti įvaizdžio specialistas, psichoterapeutas, asmeninis treneris“, – patarė specialistė.

„Kiekviename iš mūsų yra grožis. Patikti sau reiškia džiaugtis savo veiksmais. Bet mes, deja, nematome savęs tokių, kokie esame. Jaučiamės patrauklūs, kai mus patraukia kažkas kitas (plačiąja prasme), kai tampame jam matomi, įdomūs. Mes orientuojamės į kitų žmonių apmąstymus, vertinimus ir nuomonę. Ir šis vaizdas neišvengiamai iškreiptas“, – sako psichoanalitikė Ofra Bloch

Jos manymu, esmė ne tikroji išvaizda, o nesąmoninga mūsų išvaizdos idėja. Tai priklauso nuo kūno ir psichinės patirties. Vaikas, kurio mama jaučiasi susierzinusi ar pasibjaurėjusi, ima nerimauti ir nori būti geresnis, kad palaikytų jos meilę.

„Jei atskyrimo stadijoje (2-3 metai) mama neleido vaikui atsiskirti ir susikurti savo tapatybę, tai vėliau jis ieškos atramos išoriniame pasaulyje – bandys mėgdžioti ką nors sėkmingesnio ir tokiu būdu priartėti prie harmonijos su savimi“, – teigė Ofra Bloch.

Ką galite padaryti šiandien, kad atkurtumėte savigarbą, jei jūsų patirtis grindžiama atstūmimo situacijomis? Apsupkite save mylinčiais žmonėmis, susidomėjusiais žvilgsniais iš savo praeities. Grąžinkite sau susižavėjimą, kurio sulaukėte iš tų, kurie jumis tikėjo, vertino ir mylėjo. Tai gali būti ir tėvai, močiutė, klasiokė ar kurso draugė. „Prisiminkite, kokį grožį jie matė tavyje, išgyvenkite šias istorijas dar kartą. Taip pat kurkite kokybišką santykį su savimi – rūpindamiesi kūnu, lavindami protą, teikdami sau džiaugsmą. Patikti sau reiškia, visų pirma, kažkuo džiaugtis“, – sakė psichoterapeutė

Anot jos, tada žmogus jaučiasi laisvas ir laimingas. „Nesvarbu, ar šokate, ar dainuojate, mėgaujatės skaniu maistu, klausotės muzikos ar vaikštote po meno galeriją… Kreipdamiesi į būsenas, kai jaučiamės gerai, nusiraminame, atkuriame savigarbą. Potraukis gyvenimui yra užkrečiamas, būtent jis žavi kitus, sukelia norą juo dalytis“, – teigė ji.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą